CNN Prima News Jakub Cajkář

Jakub Cajkář

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Školství

Studenti v Brně chtěli genderově neutrální záchody. Děkan vymyslel originální řešení

Studenti z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zveřejnili petici, ve které žádají genderově neutrální toalety. Podle nich není třeba stavět nějaké nové, stačí změnit označení části těch stávajících. Děkan fakulty Jiří Němec jim odpověděl, že oceňuje jejich snahu vytvořit inkluzivní prostředí, podotkl ale, že problém je již dávno vyřešen. Nonbinární toalety jsou podle něj všechny bezbariérové. Podle něj ani jinak podle zákona postupovat nejde.

Další příspěvky autora

Vyvedli by je ven za límec? Jděte na Hrad, radí Svoboda nepozvané Pekarové s Vystrčilem

Pokud předsedkyně Poslanecké sněmovny a předseda Senátu nejsou pozváni, stejně by na předávání státních vyznamenání jít měli, domnívá se bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Podle něj by takto vysoké ústavní činitele Pražský hrad „za límec ven nevyvedl“. Bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář v pořadu 360° na CNN Prima NEWS naopak řekl, že si vyhození předsedy horní komory představit umí.

Záběry z bojů: Na ruské okupanty padají bomby. Klenotnická práce, glosuje generální štáb

Ukrajinská vojska přecházejí u Bachmutu v Doněcké oblasti do protiútoku. Podle prezidenta Volodymyra Zelenského se právě tam odehrávají nejtvrdší boje. Na ruské okupanty padaly bomby přímo z dronů, zbytek přeživších se nakonec stáhl, ukazují záběry, které zveřejnila 30. mechanizovaná brigáda. Jejich pravost nelze v době válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Zlom v případu ubité Nikoly u Plzně? Policie hledá důležitého svědka, promluvila i kolegyně

Policie uvolnila další informace k případu dvacetileté Slovenky, kterou v polovině října našel zmlácenou řidič na silnici u Sulkova na Plzeňsku. Žena na následky zranění po 12 dnech v nemocnici zemřela. Dívka se měla živit jako prostitutka. V souvislosti s tímto případem hledají kriminalisté důležitého svědka, který by mohl svými informacemi pomoci objasnit otázky k vyšetřování případu.