CNN Prima News Jan Chabr

Jan Chabr

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Chabr“

Přehledně: Doprava i bydlení. Jak se končícímu vedení Prahy podařilo splnit sliby?

6. června 2022 21:04

Splnilo podle vás současné vedení Prahy sliby, které obyvatelům města před čtyřmi lety dalo, nebo zklamalo a se správou metropole nikam nepokročilo? Vzhledem k tomu, že se blíží konec volebního období koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN), podívali jsme se detailně na programové prohlášení a přinášíme přehled toho, co se povedlo a co nikoliv. Na první pohled je patrné, že největší změny proběhly v oblasti dopravy, územního rozvoje nebo životního prostředí. Koalice naopak selhala v řešení bydlení nebo slíbené transparentnosti majetkové struktury města.

Odstartovala největší freestyle show COOLIFE FEST. Podívejte se, na co se můžete těšit

Téma: Komerční sdělení
21. května 2022 10:46

Největší freestyle show, která v ČR nemá obdoby, odstartovala v sobotu ráno na pražské náplavce. Už od rána jsou tam k vidění exhibice zástupců českého freeskiingu a snowboardingu, swoop freestylu, highdivingu, fly, jet i skateboardů. Pro milovníky BMX si kanál Prima COOL připravil opravdovou pecku – mistrovství ČR v minirampě na pontonu uprostřed Vltavy. COOLIFE FEST celý den provází zajímavé workshopy, filmy i přednášky, zakončené koncertem Paulieho Garanda a afterparty na Cargo Gallery s jedinečnou atmosférou. Pojďte se s námi mrknout, jak to na náplavce právě teď žije prostřednictvím streamu.

Praha kvůli válce mění název ulice a mostu. U ruské ambasády bude Ukrajinských hrdinů

25. března 2022 07:41

Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé dnes v noci pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.

Zmizí koňské povozy z centra Prahy? Podle radních zvířata trpí, fiakristé nesouhlasí

21. ledna 2022 12:34

Fiakry zřejmě nadobro zmizí z centra Prahy. Proti turistické atrakci se postavila radnice i ochránci zvířat. Od ledna roku 2023 tak drožkaři přijdou o místa, která jim doposud sloužila pro odstavování fiakrů. Praha následuje trend z jiných evropských měst – turistické koňské povozy postupně zmizely z Paříže, Londýna, Říma či Barcelony.

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

28. července 2021 16:24

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

Nádraží Vyšehrad je ostudou Prahy. Propadá se střecha, kolemjdoucím jde o zdraví

14. prosince 2020 07:23

Za jednu z největších ostud Prahy považují mnozí dezolátní stav unikátního nádraží Vyšehrad. Situace se zhoršuje, v památkově chráněné budově se začala propadat střecha. Neznámí pachatelé také v posledních měsících podstatnou část plechové střechy budovy rozebrali. Nevyužívanou secesní stavbu vlastní firma RailCity Vyšehrad, která však do ní neinvestuje.

Praha zakáže herní automaty a videoloterijní terminály. Zmizet mají do tří let

10. září 2020 22:49

V Praze začne platit zákaz takzvaných technických her, tedy herních automatů a videoloterijních terminálů. Vyhlášku, která to stanovuje, ve čtvrtek schválili zastupitelé. Začne platit v lednu, automaty by však měly zmizet do tří let s tím, jak jim budou končit licence. Podobu vyhlášky kritizovali zástupci opozičních ODS a ANO. Podle nich bude znamenat výpadek příjmů a může mít opačný efekt než zamýšlené omezení hazardu.

Daruj a zaplať! Praha neodpustí poplatek za zábor pro stavbu mariánského sloupu

3. července 2020 05:52

Pražský magistrát neodpustí Spolku pro obnovu mariánského sloupu poplatek za zábor veřejného prostranství. Pražští zastupitelé odmítli změnit nájemní smlouvu mezi spolkem a městskou firmou Technická správa komunikací (TSK) na smlouvu o výpůjčce. Spolek má zaplatit více než jeden milion korun. Stavba sloupu začala letos v polovině února a dokončena byla na začátku června.