CNN Prima News Jan Novák

Jan Novák

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Novák“

Novák končí jako ředitel Správy Pražského hradu. Pracoval pro tři české prezidenty

16. března 2023 10:11

Jan Novák k pátku skončí jako ředitel Správy Pražského hradu. O uvolnění z funkce požádal vedoucí prezidentské kanceláře Janu Vohralíkovou, a to v souvislosti s dlouhodobým pobytem v zahraničí. Vohralíková to uvedla ve čtvrtečním oznámení pro média. Kancléřce dal Novák k dispozici také funkci ředitele administrativní sekce kanceláře prezidenta.

Schmarcz: Na Hradě je bordel, udávají se navzájem. Nejlepší obrana je útok, říká Kulidakis

7. března 2023 13:43

Trestní oznámení Kanceláře prezidenta republiky si můžeme vysvětlit několika způsoby. Možná se rozhodli předejít tomu, co by mohlo přijít. A nejlepší obrana je útok. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Thomas Kulidakis. Komentátor Martin Schmarcz byl celou vzniknou situací pobouřen. „Je to neuvěřitelný příběh. Neumím si představit, že by tam za Jana Nováka byl takový bordel,“ podotkl.

Kancléř Mynář si na Hradě vydělal přes 17 milionů. Na kolik si přišli ostatní Zemanovi muži?

4. března 2023 07:15

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislav Mynář si za deset let ve funkci vydělal na platu a odměnách téměř 17,4 milionu korun po zdanění. Tajemník hlavy státu Jaroslav Hlinovský získal v čele sekretariátu prezidenta 8,3 milionu Kč čistého a prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček si jako šéf tiskového odboru přišel na necelých sedm milionů. Údaje získal od prezidentské kanceláře deník Mladá fronta Dnes.

Prezident Zeman chtěl loni zastavit stíhání svých spolupracovníků. Fiala to odmítl

20. ledna 2023 08:28

Prezident Miloš Zeman loni v létě podle informací Deníku N žádal premiéra Petra Fialu (ODS) o spolupodepsání takzvané abolice, která by znemožnila zahájit případná trestní stíhání ve dvou kauzách týkajících se Zemanových nejbližších spolupracovníků. Šlo o případ skartace vrbětické zprávy a úniků informací Bezpečnostní informační služby (BIS) na Hrad. Premiér ale Zemanovi nevyhověl a abolici odmítl podepsat. Případ odmítá komentovat, stejně jako ministerstvo spravedlnosti.

Násilník využil chemoterapii k útěku z vězení. Dopadnout v autobuse ho pomohli cestující

9. srpna 2022 09:33

K útěku ho hnala vůle nezemřít ve vězení. Takovou obhajobou se snažil zmírnit trest pro Jana Nováka jeho advokát. Brutální násilník před více než sedmi lety převezl policisty přímo v onkologické ambulanci nemocnice v pražské Krči. Na jeho útěk, který skončil díky cestujícím v linkovém autobuse, upozorňuje pravidelný seriál Zvlášť závažné zločiny.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

27. ledna 2022 05:50

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

BIS prověřuje Hrad. Mynář znal tajné informace k Vrběticím dřív než Zeman

30. října 2021 11:38

Miloš Zeman a jeho nejbližší okolí čelí podezření z úniku tajných informací. Ačkoliv Hrad vše popírá, případem se zabývá Bezpečnostní informační služba (BIS) a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Podle zjištění MF DNES může okolí prezidenta cíleně manipulovat k prospěchu ve velké politické hře s ruskými zájmy v pozadí. Kdo je do této kauzy namočen?

Nová odhalení, nebo podraz na Kunderu? Novákova kniha vzbuzuje vášně

5. července 2020 05:57

Nadšeně i pohoršeně přijímaná monografie Kundera: Český život a doba vyšla 26. června a její autor Jan Novák se s ní poprvé postavil před čtenáře počátkem července na festivalu Měsíc autorského čtení v Brně a Ostravě. Jak reagovalo publikum, za co Novákovi tleskalo a co mu vyčítalo? A jak dílo vnímají další festivaloví spisovatelé? „V knize jsou evidentní podrazy na Kunderu,“ říká třeba prozaik a redaktor literárního časopisu Host Jan Němec.