reklama
CNN Prima News Jan Papež

Jan Papež

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Papež“

Papež: Covidový semafor neodpovídá realitě. Bez angličtiny jste v zahraničí bezmocní

12. ledna 2022 10:11

Covidový semafor dlouhodobě neodpovídá tomu, jak na tom ve skutečnosti země z hlediska nákazy jsou. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Dodal, že zahraniční turistika není nebezpečná, ale cestování je aktuálně mnohem komplikovanější obzvlášť pro ty, co neumí anglicky.

Nová vláda připomíná tu starou. Fialův kabinet čelí kritice za zmatky v cestování

24. prosince 2021 00:05

Ani ne po týdnu v úřadu čelí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) i ostatní členové vlády Petra Fialy (ODS) obrovské kritice za chaos, který během čtvrtka způsobili informacemi kolem opatření v oblasti cestování. Resort zdravotnictví nejdřív přišel se zprávou, že i očkovaní Češi budou muset mít před návratem do ČR ze všech zemí PCR test. Ministerstvo ji ale po několika hodinách odvolalo.

Češi jsou chtiví, už dvě sezony nelyžovali. Rakousko otevře před Vánoci, říká Papež

2. prosince 2021 09:50

Opatření proti šíření koronaviru dál komplikují život cestovním kancelářím. Zatímco Italové nebo Francouzi jsou lyžařům ze zahraničí po splnění podmínek o prokázání bezinfekčnosti otevření, v Rakousku je tomu kvůli lockdownu jinak. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS nastínil, jak by mohla letošní zima nakonec vypadat.

Papež: Povinnou izolaci řeší statisíce Čechů. Od zdravotnictví je to zásah do svobody

9. srpna 2021 11:10

Pokud chtějí Češi sledovat aktuální informace pro cestování, neměli by se obracet na web ministerstva zdravotnictví. V Novém dni na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež, který nešetřil kritikou na adresu vlády. „Povinnou izolaci po návratu z dovolené řeší i díky Řecku statisíce klientů. Myslím, že je to od ministerstva nehoráznost. Epidemiologická situace v zemích není tak hrozná, aby skončily v tmavě červené. Je to zásah do svobody,“ zdůrazňuje Papež.

Lidé obcházejí povinnou karanténu po dovolené: Stačí se vyhnout českým letištím

15. července 2021 12:00

Cestování z některých oblíbených turistických destinací je v této době značně komplikované. Po návštěvě řady zemí musí totiž Češi na několik dní do samoizolace. Některým lidem proto došla trpělivost a snaží se pravidla návratu obcházet – například tím, že volí cestu se zahraničními cestovními kancelářemi, aby se vyhnuli českým letištím.

Papež: Kontrolujte podmínky návratu z dovolené, nemusí vás pustit do letadla

12. července 2021 17:41

Cestování na dovolenou je letos obtížnější, než jsou lidé zvyklí. Pokud nejedou s cestovní kanceláří, musí si kontrolovat pravidla příjezdu do jiné země a také návratu, která se průběžně mění. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Upozornil také na nutnost pořídit si cestovní pojištění.

Češi během pandemie šetřili, teď utrácí za dovolené. Zájezdy jsou nejlevnější za 15 let

9. června 2021 17:03

Strach z cestování kvůli koronavirové pandemii opadá a Češi se letos v létě opět chystají za hranice. Podle některých cestovních kanceláří se v uplynulých týdnech zvýšil prodej zájezdů až o 30 procent. I tak ale cestovní ruch zdaleka není v takové kondici jako před covidem. Podle Asociace cestovních kanceláří jsou na vině i nelogičnosti z dílny ministerstva zdravotnictví, které lidem brání v cestování a vytvářejí chaos.

reklama