CNN Prima News Jan Papež

Jan Papež

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Papež“

Na Rhodu řádí požáry, část cestovek tam i tak posílá turisty. Nic jim nehrozí, říká Papež

I přesto, že značnou část Rhodu stále sužují masivní požáry, se některé cestovní kanceláře rozhodly, že své klienty se zaplacenými zájezdy na řecký ostrov vyšlou. Turisté, kteří místo opustili, považují takový plán za šílenost. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS zdůraznil, že společnosti nevysílají turisty do požárem ohrožených lokalit.

Bezplatné storno je dobrá vůle cestovek, tvrdí Papež. Stát na tom nemůže nic změnit

Pokud má klient zakoupený zájezd na ostrov Rhodos do míst, kde nezuří požáry, přesto ho chce zrušit, cestovní kanceláře v tomto případě mohou účtovat storno poplatek, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Asociací cestovních kanceláří Jan Papež. Většina cestovek se podle jeho slov snaží klientům vycházet vstříc a zájezdy buď přesouvá, nebo provádí bezplatné storno.

Svědectví Češky z Rhodu. Cestovka to řešila, až když byly plameny za hotelem, popsala zmatky

Probíhající evakuace na řeckém ostrově Rhodos, které předcházely požáry již ze začátku týdne, je považovaná za největší akci v historii země. Podle informací místních sdělovacích prostředků bylo evakuováno již 20 tisíc lidí, odhady některých zahraničních médií se blíží až k 30 tisícům. Ve vysílání CNN Prima NEWS přiblížila turistka Natálie, co se dělo v letovisku, do nějž se plameny a dým rozšířily. Na místě podle ní panovaly zmatky, navíc cestovní kancelář prý své klienty nijak nekontaktovala. Velké části českých turistů se však krizová situace netýká, jelikož se nenacházejí v zasažené oblasti.

Češi jsou na zdražování připraveni, od Chorvatska je neodradí, říká Papež. Radí, jak ušetřit

Chorvatsko a Řecko má věrné klienty, a ti se vrací nezávisle na tom, jestli se zdraží o deset nebo patnáct procent. Zvýšení cen jsme zažili všichni doma, lidé jsou na něj připraveni. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda pro vnější vztahy z Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Domnívá se, že do Chorvatska letos zamíří skoro 900 tisíc lidí, zároveň poradil, kdy je vhodné využít last minute nabídku.

Papež po smrti Češky v Tunisku varuje: Z lidské tragédie může být i ekonomická

Při úmrtí blízkého v cizině se náklady na jeho zaopatření mohou vyšplhat skutečně vysoko. Mít sjednané cestovní pojištění je proto zásadní. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Zdůraznil, že bez něj pozůstalým při zařizování převozu těla do vlasti hrozí přesun od lidské tragédie k ekonomické. Reagoval tak na smrt Češky v Tunisku, jejíž tělo vylovili z moře.

Omezování turismu v Chorvatsku je správné. Prospělo by i Českému Krumlovu, míní Papež

Omezování množství turistů v Chorvatsku, o němž se v oblíbené destinaci českých dovolenkářů diskutuje, by byla cesta správným směrem. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Zemi by prý možná právní úprava pro turistický ruch pomohla, zároveň by ale podle něj nejspíše nešlo o dramatické nebo příliš omezující změny.

Čech zaplatil zájezd přes cestovní agenturu, hotel ho odmítl ubytovat. Pomoct si musel sám

Je nám líto, ale v našem hotelu vás neubytujeme. Takovou větu po příjezdu na dovolenou dál slýchají někteří klienti českých cestovních agentur. Turisté si tak často musí na dovolených hledat ubytování sami. Jak je vůbec možné, že k podobným incidentům dochází? Reportérka CNN Prima NEWS popsala problém na příkladu českého cestovatele, který zmíněnému problému čelil na dovolené v Turecku.