CNN Prima News Jan Papež

Jan Papež

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Papež“

Dovolené zdraží, hlásí zástupci cestovek. U klientů prý žádné šetření nevidí

29. srpna 2022 00:24

Současná krize sice zapříčiňuje neustálý růst cen pohonných hmot, energií a potravin, ale u turistických zájezdů se podobně dramatický vývoj zřejmě čekat nedá. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS situaci rozebírali místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež a Jan Bezděk, mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

Čech zaplatil zájezd přes cestovní agenturu, hotel ho odmítl ubytovat. Pomoct si musel sám

16. července 2022 21:46

Je nám líto, ale v našem hotelu vás neubytujeme. Takovou větu po příjezdu na dovolenou dál slýchají někteří klienti českých cestovních agentur. Turisté si tak často musí na dovolených hledat ubytování sami. Jak je vůbec možné, že k podobným incidentům dochází? Reportérka CNN Prima NEWS popsala problém na příkladu českého cestovatele, který zmíněnému problému čelil na dovolené v Turecku.

Opatření způsobila mnoho škod. Jeďte na dovolenou a žijte normální život, radí Hostomský

7. července 2022 14:29

Návrat k opatřením proti covidu, jako je povinné nošení roušek, odporuje západním normám, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Uznal, že současný nárůst nakažených je v porovnání se stejným obdobím v minulých letech vyšší, důležité je ale sledovat především počet hospitalizovaných a těžce nemocných.

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež

4. července 2022 23:35

Letní lavina v italských Dolomitech a útoky žraloka v Egyptě. Jen co se naplno rozběhla hlavní sezona letních dovolených, přicházejí ze zahraničí tragické zprávy. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže ale nemají tyto události na zájem Čechů cestovat žádný vliv. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS poznamenal, že počet mrtvých lidí v horách se v posledních letech zvyšuje.

Sledujte Hlavní zprávy: Jak na útok žraloka v Hurghadě reagují čeští turisté?

3. července 2022 18:29

Po útoku žraloka, který v pátek u egyptského letoviska Hurghada smrtelně zranil 68letou Rakušanku, místní úřady zavřely část pobřeží Rudého moře. Nepřístupné bude tři dny. Egyptské úřady také v neděli oznámily, že při útoku žraloka v Hurghadě zemřela ještě další žena. V Hurghadě je nyní na dovolené několik set Čechů. Jak na útok reagují? Hostem Hlavních zpráv bude místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

Papež: Uvíznutí na letišti? Bude se to stávat často. Kompenzace jsou řehole na delší dobu

29. června 2022 00:53

Cestovní kanceláře po dvou „covidových“ létech hlásí enormní zájem lidí o dovolenou v zahraničí. Větší vytížení evropských letišť a nedostatek personálu může mít za následek i několikadenní nedobrovolný odklad návratu domů. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS varoval, že k podobným komplikacím bude v letecké dopravě docházet i nadále.

Český pas patří k nejhodnotnějším na světě. Jsme nekonfliktní národ, vysvětlil expert

26. ledna 2022 10:36

Češi patří mezi země s nejhodnotnějšími pasy na světě. To znamená, ze se s těmito doklady dostanou do většiny států bez toho, aniž by potřebovali vízum. Vyplývá to z nového žebříčku Henley Passport Index (HPI). Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže mezi hlavní důvody patří fakt, že je Česko členem Evropské unie a že je v zahraničí vnímáno jako nekonfliktní země.

Papež: Covidový semafor neodpovídá realitě. Bez angličtiny jste v zahraničí bezmocní

12. ledna 2022 10:11

Covidový semafor dlouhodobě neodpovídá tomu, jak na tom ve skutečnosti země z hlediska nákazy jsou. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Dodal, že zahraniční turistika není nebezpečná, ale cestování je aktuálně mnohem komplikovanější obzvlášť pro ty, co neumí anglicky.

Nová vláda připomíná tu starou. Fialův kabinet čelí kritice za zmatky v cestování

24. prosince 2021 00:05

Ani ne po týdnu v úřadu čelí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) i ostatní členové vlády Petra Fialy (ODS) obrovské kritice za chaos, který během čtvrtka způsobili informacemi kolem opatření v oblasti cestování. Resort zdravotnictví nejdřív přišel se zprávou, že i očkovaní Češi budou muset mít před návratem do ČR ze všech zemí PCR test. Ministerstvo ji ale po několika hodinách odvolalo.

Češi jsou chtiví, už dvě sezony nelyžovali. Rakousko otevře před Vánoci, říká Papež

2. prosince 2021 09:50

Opatření proti šíření koronaviru dál komplikují život cestovním kancelářím. Zatímco Italové nebo Francouzi jsou lyžařům ze zahraničí po splnění podmínek o prokázání bezinfekčnosti otevření, v Rakousku je tomu kvůli lockdownu jinak. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS nastínil, jak by mohla letošní zima nakonec vypadat.