Janov

Výpis příspěvků ke štítku „Janov“

Oprava Barrandovského mostu jako politická bitva. Promítnou se kolony do výsledku voleb?

Vedení Prahy se zahájením rekonstrukce Barrandovského mostu dopouští politicky velmi odvážného kroku s ohledem na blížící se komunální volby. Vládnoucí koalici čekají dlouhé měsíce vysvětlování voličům, proč musí trpět v dopravních zácpách. Je otázkou, zda „opravit se musí“ obstojí. Opozice se naopak chytá vítané příležitosti, aby Pražanům dala najevo, že je vedení v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) neschopné.

Půl milionu blesků za dva dny. Prudké bouře způsobily v Itálii rozsáhlé povodně

Prudké bouře se silným deštěm zasáhly začátkem týdne Itálii. Na několika místech způsobily záplavy a sesuvy půdy. Živel poškodil komunikace, ve městě Quiliano se zřítil most. Nejsou hlášeny žádné oběti na životech. Počasí v zemi vytvořilo nový evropský srážkový rekord – během dvanácti hodin spadlo více něž 73 centimetrů srážek. Během dvou dní navíc udeřilo v oblasti přes půl milionu blesků.

V Janově otevřeli nový dálniční most. Dva roky po jeho zřícení

Bez devíti dnů přesně před dvěma lety došlo v italském Janově ke zřícení dálničního mostu. Během neštěstí tehdy zemřelo 43 lidí. V pondělí v 18:30 dojde ke slavnostnímu otevření nově zrekonstruované a téměř kilometr dlouhé konstrukce z betonu a oceli. Přítomni by měli být mimo jiné italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte.