JAR

Výpis příspěvků ke štítku „JAR“

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Vláda se snaží zastavit šíření mutací z JAR. Omezí cestování z osmi afrických zemí

Ministerstvo zdravotnictví chce v pátek představit kroky, které přijme pro zabránění šíření nové nebezpečné varianty koronaviru, která byla zachycena v Jihoafrické republice (JAR). Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) to napsal na Twitteru. Vláda také oznámila, že od soboty nebudou moci do ČR občané třetích zemí, kteří pobývali v osmi problematických afrických zemích. Zastavit lety z jihu Afriky navrhuje také Evropská komise.

Moje manželka je hyena, jsem táta opic, říká Švýcar, který se mazlí se lvy

Sedmadvacetiletý Švýcar Dean Schneider žije uprostřed africké divočiny a lvi se stali jeho nejlepšími přáteli. Dokáže předvídat jejich chování a rád se s divokými šelmami mazlí. Pro obyčejné smrtelníky se jeho chování může jevit jako nebezpečné a riskantní, ale on už od dětství věděl, že je prostě „jiný“ a že chránit zvířata je pro něj naprosto přirozené.

On-line safari a dobrovolné finanční příspěvky zachraňují největší park v JAR

Pandemie koronaviru postihla i národní parky a rezervace v Africe. Krugerův národní park, domov ohrožených psů hyenových či velkých šelem, levhartů nebo gepardů, rozléhající se na severovýchodě Jihoafrické republiky, přichází denně o čtyři a půl tisíce návštěvníků a statisíce dolarů. Aby se park ekonomicky vyrovnal s tímto zásahem, přišel s unikátním řešením – Safari on-line, vysílaným živě přes internet.

Mlží se vám při nošení roušky brýle? Nejste jediní! Přinášíme několik tipů, co s tím

V současné situaci boje s novým koronavirem, kdy rouška povinně patří do standardní každodenní výbavy každého z nás, mohou být ti z nás, kteří nosí brýle – ať už dioptrické, nebo ochranné – znevýhodněni. V nejednom případě totiž bojují s jejich zamlžováním. Přinášíme vám několik tipů, jak se mlžení brýlí zbavit, nebo ho alespoň omezit. Vyzkoušejte sami a uvidíte.