CNN Prima News Jaroslav Míl

Jaroslav Míl

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Míl“

Snižte spotřebu, radí experti. Ceny energií porostou i o desítky procent. Kdo zaplatí nejvíc?

Navzdory tomu, že cena elektřiny na burze klesá, lidé se výraznějšího zlevnění nedočkají. Může za to rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, který zdraží o desítky procent regulovanou část energií. Analytici radí, aby lidé snížili svou spotřebu. Tím totiž klesne i cena za regulovanou část elektřiny. Týká se to především domácností, kterým končí fixace a mohou očekávat narůst koncové ceny o tisíce až desetitisíce korun.

Zaspali jsme a jen tlacháme. Termíny k rozvoji jaderné energetiky jsou hrozné, míní experti

Ohledně rozvoje jaderné energetiky se v Česku reálně nic neděje. Termíny na další budování jádra nejsou zoufalé, ale přímo příšerné, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý předseda představenstva Pražské plynárenské Pavel Janeček. Bývalý vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl míní, že se u nás ohledně energetiky pouze „tlachá“ a zapomíná pracovat, v důsledku čehož nás předbíhají ostatní země. Podle náměstka ministra průmyslu a obchodu Petra Třešňáka (Piráti) Česká republika zaspala také v instalaci obnovitelných zdrojů.

Špatná cesta Německa, skvělý počin Finů, ocenil spuštění jaderného reaktoru bývalý šéf ČEZ

Evropa se nemůže shodnout ohledně jaderné energetiky. Prakticky ve stejnou dobu, kdy Německo odpojilo od sítě poslední tři reaktory, zahájil ve Finsku pravidelnou výrobu elektřiny největší jaderný reaktor v Evropě. Podle bývalého šéfa elektrárenské společnosti ČEZ Jaroslava Míla spuštění finského reaktoru výrazně stabilizuje cenu elektrické energie.

Teplá voda jen na příděl? V Česku to může být ještě horší, varuje expert. 17 °C je norma

Německo se zřejmě připravuje na energetickou válku s Ruskem. V pondělí začíná desetidenní odstávka plynovodu Nord Stream 1. Podle bývalého vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla je pravděpodobné, že Rusko dodávky plynu do Evropy přeruší. Česko by pak potkala ještě horší opatření, než která v těchto dnech testuje Německo. Míl to řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Havlíček: Rusové nemohli vyhrát tendr na Dukovany. Stalo se z toho politikum

Ruský Rosatom neměl v tendru na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech žádnou šanci uspět. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Podle něj se z ruské účasti navíc stalo politikum. Jeho slova kritizoval bývalý vládní zmocněnec pro jádro Jaroslav Míl. Udržování Rosatomu v soutěži, ačkoliv podle Havlíčka nemohl vyhrát, považuje za nejhorší ukázku, co lze při obchodním jednáním udělat.

Dostavbu Dukovan bude financovat stát. Diskuse o ČEZ nikam nevedly, říká zmocněnec

Nový jaderný blok v Dukovanech bude plně financovat stát, diskuse o zapojení energetické společnosti ČEZ nevedly k cíli. Na videokonferenci o budoucnosti české energetiky, kterou pořádala nezisková platforma Institut Equilibrium, to dnes řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. Podle něj se nyní už jedná o konkrétním řešení, jak výstavbu bloku zaplatit.

Dostavba Dukovan: Babiš změnil názor kvůli Unii, tvrdí vládní zmocněnec

Kabinet ANO a ČSSD na konci dubna přijal smlouvu mezi vládou a společností ČEZ o dostavbě jaderného bloku elektrárny Dukovany. Přístavbu zaplatí ze 70 procent stát, tuto variantu přitom premiér Andrej Babiš dříve odmítal. „Názor změnil kvůli podmínkám Evropské komise,“ tvrdí stálý zmocněnec vlády pro jadernou energetiku a bývalý generální ředitel ČEZu Jaroslav Míl.