Výherce Sportky už má čtvrt miliardy na účtu. Jak vybíral šťastná čísla?

V loterii Sportka padla třetí nejvyšší výhra v její historii. Na čtvrtou adventní neděli vyhrál šťastlivec téměř 250,2 milionu korun. Výherce si vsadil na internetu. Z pohledu on-line sázení tak jde o absolutní rekord.

„Sváteční dny jsou v tomto roce obrovským výhrám evidentně nakloněny. Superjackpot Sportky totiž naposledy padl na Velký pátek před Velikonocemi. Sázející z Plzeňského kraje tehdy vyhrál více než 87 milionů korun,“ uvedla v prohlášení mluvčí společnosti Sazka Veronika Diamantová.

Výherce na svém tiketu uhodl všech šest čísel nedělního prvního tahu, tedy 6, 13, 14, 15, 30 a 48, a k tomu i koncové číslo doplňkové hry Šance. „Vzhledem k tomu, že výhra padla na internetu, sázejícímu byly peníze připsány automaticky na herní účet už v pondělí, tedy den po slosování,“ doplnila Diamantová s tím, že na svůj bankovní účet si pak sumu musí výherce převést sám.

Podle Sazky si neznámý šťastlivec vsadil zcela náhodná čísla. „Více informací o výherci zveřejňovat nesmíme, abychom zachovali jeho či její anonymitu. Pokud by si výherce vsadil papírovou sázenku, mohli bychom určit, v jakém byla podána kraji. Sázku na internetu mohl sázející udělat kdekoliv z pohodlí domova, na horách nebo klidně na dovolené u moře,“ vysvětlila Diamantová.

Společnost na svých webových stránkách podotýká, že jen v tomto roce se prostřednictvím tiketů podaných on-line stalo milionářem už 26 českých sázejících.

Nedělní výhra je také pátá nejvyšší v historii země. Rekordní výhra padla v květnu 2015, sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun. Předloni v červnu sázející z České republiky v loterii Eurojackpot vyhrál 1,412 miliardy korun.

Druhá nejvyšší výhra ve Sportce je téměř 251 milionů korun z předloňského roku, získali ji manželé ze Středočeského kraje. Teď už čtvrtá nejvyšší výhra, skoro 201,3 milionu, padla před pěti lety.

Tagy: