reklama

Muž s nožem okradl školáky ve vlaku a řekl jim, kam jede. Policie šla najisto

Zprvu agresor vydával loupežné přepadení za vtip, jak se však ukázalo, bylo skutečné. Pachatel s nožem v ruce v kupé zastrašoval dva nezletilé žáky po cestě do školy. Ti mu nakonec vydali peníze, prsten a sluchátka, která po nich chtěl. Daleko se ale s lupem nedostal.

reklama

Poklidná cesta vlakem do školy se na trase z Kolína do Chocně proměnila v okamžiky strachu. Ke dvěma nezletilým mladíkům si přisedl neznámý muž, vytáhl nůž a oznámil, že to je přepadení. Vyděšená dvojice se v tu chvíli obávala nejhoršího.

„Muž, který přistoupil do kupé, se smál a uvedl, že to byl vtip. Chlapci měli obavu z toho, že se o vtip nejedná, jelikož neustále držel v ruce kapesní nůž. To, že o vtip nejde, umocnil fakt, že po nich nakonec chtěl prstýnek, peníze a sluchátka, která se mu líbila,“ uvedla mluvčí policie Eva Maturová.

Potom, co dvojici muž o věci obral a vystoupil, jí ještě přes okénko na rozloučenou zamával. V Chocni přestupoval. Ještě předtím se ale přepadeným pochlubil, kam má namířeno. „Na tísňové lince 158 jsme přijali oznámení týkající se loupeže. Jelikož klukům ještě stihl říct, že se chystá jet dalším vlakem do Vysokého Mýta, ihned na místo vyslal operační důstojník policisty z vysokomýtského obvodního oddělení,“ pokračovala Maturová.

Policisté zajistili, aby dveře vlakové soupravy zůstaly zavřené. „Podezřelého hlídka našla v posledním vagónu u toalet,“ uvedla mluvčí. Podezřelý podle policistů ihned sám vyrukoval s tím, že měl s mladíky v předchozím vlaku konflikt. Myslel si, že mu to projde, jenže během výslechu se zjistilo, že se nejspíš dostal do křížku se zákonem vícekrát.

„Podezřelý odpovídá popisu z loupeže, která se stala v srpnu ve Vysokém Mýtě. Zodpovídal se tak i z této trestné činnosti,“ doplnila mluvčí. V tomto případě chtěl 25letý zadržený muž pod pohrůžkou násilí 400 korun. Za obě loupežná přepadení mu teď hrozí až deset let vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Německo má po 16 letech novou vládu. Merkelovou vystřídal kancléř Scholz

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama