reklama

Je extrémní, že vyzýváte k přijímání migrantů, kritizoval Okamura Pekarovou Adamovou

Předseda SPD Tomio Okamura ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval Markétu Pekarovou Adamovou za to, že je nakloněná přijímání migrantů. Šéfka TOP 09 se kvůli tomu rozlítila, podle ní totiž Okamura její výroky zkresluje. Pekarová Adamová také pronesla, že chce vždy rozlišovat mezi migrantem legálním a ilegálním, což předseda SPD nezohledňuje.

reklama

„Jsem zděšený tím, jakým způsobem tady vládní pětikoalice začíná. Vadí jim naše protiimigrační a protiislámské postoje. Nechceme tady africké a arabské migranty, to je pragmatismus,“ řekl Okamura v Partii Terezie Tománkové.

Šéf SPD v rozhovoru kritizoval mimo jiné migrační postoje Pekarové Adamové. „Pro nás je bezpečnost našich občanů na prvním místě. Vy jste vyzývala k přijetí migrantů – dětí i dospělých,“ rozčílil se Okamura s odkazem na interview, ve kterém předsedkyně TOP 09 o přijetí „části migrantů“ hovořila. „To mi připadá extrémní,“ zhodnotil postoj političky, která se zřejmě objeví na postu předsedkyně Sněmovny.

Pekarová Adamová se ale kvůli této kritice viditelně rozlítila. Podle ní Okamura zkresluje fakta a její výroky. „Záměrně mícháte nelegální a legální migraci. Pokud je někdo legální migrant, je zákonem jasně dané, co s ním bude. Vy mi podsouváte věci, které jsem neřekla,“ argumentovala.

Ve vysílání také připomněla, že jediný český terorista – penzista Jaromír Balda, který pokácel strom, aby zastavil vlak s potenciálními migranty – byl inspirován myšlenkami SPD. Na tuto zmínku už Okamura nereagoval.

Tagy:
migrace migranti TOP 09 Tomio Okamura Markéta Pekarová Adamová Partie Terezie Tománkové SPD

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ: Zeman začal přijímat kandidáty na ministry. Co říká po schůzce Bartoš?
Politika

Sledujte ŽIVĚ: Zeman začal přijímat kandidáty na ministry. Co říká po schůzce Bartoš?

Prezident Miloš Zeman začal v pondělí přijímat kandidáty na ministry v nově vznikající vládě pod vedením lídra koalice Spolu Petra Fialy (ODS). Jelikož kandidáti nastoupí v abecedním pořadí, jako první dorazil v 15:00 do Lán šéf Pirátů Ivan Bartoš, kandidát na ministra pro místní rozvoj. Na čem se s prezidentem domluvili? Sledujte živě vyjádření Bartoše na stanici CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

Potvrzeno. První případ varianty omikron v Česku, nakazila se žena z Liberce

Aktualizováno

Žena z Liberce, která se nakazila koronavirem, má variantu omikron. Definitivní výsledek testu v pondělí oznámila liberecká nemocnice. Jde o první potvrzený případ této mutace v republice. Člověk ze středních Čech, který byl v kontaktu s nakaženou, má negativní test na COVID-19. Liberečtí hygienici prověřují kvůli omikronu dalších sedm lidí, kteří letěli s nakaženou ženou letadlem z Dubaje. Možný výskyt řeší i Jihomoravský kraj.

reklama

Domácí zpravodajství

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

reklama