reklama

Je normální mít křivý penis? V dánském pořadu dětem na otázky odpovídají nazí dospělí

Dánská televize DR boří tabu. V pořadu, jehož smyslem je ukázat dětem, že lidské tělo má různé podoby, účinkují děti spolu s nahými dospělými a mluví s nimi o přirozených, ale hodně intimních věcech. V Dánsku to strhlo ostrou debatu. Někteří tvůrcům tleskají, jiní tvrdí, že takový obsah už je za hranou.

reklama

Proč menstruace vychází z pochvy a ne třeba z nosu? Je normální mít křivý penis? Na tyto a další otázky se ptaly děti mezi jedenácti a třinácti lety v pořadu „Ultra odhazuje stud“ dánské veřejnoprávní televize. Neodpovídali jim přitom žádní odborníci, ale dospělí z řad veřejnosti. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby u toho nebyli nazí.

„Tady v břiše je děloha, kde se ,staví‘ miminko. Tudy taky vychází ven, když se rodí,“ odpovídala dětem v publiku nahá těhotná žena na první otázku. „To jsem měl! Můj penis vypadal úplně jako zahnutý banán. Byl jsem na operaci, kde mi ho narovnali,“ přiznal zase muž s brýlemi.

K tématu

V Dánsku proto pořad rozpoutal ostrou debatu. Vymezil se proti němu například předseda pravicové Dánské lidové strany Peter Skaarup. Show je podle něj vulgární a pro jedenácti až třináctileté děti je na podobný typ pořadu příliš brzy. Tvůrci tvrdí, že chtěli dětem ukázat, že tělo může vypadat různě. A to, že když se někteří vzdalují od ideálu krásy, který prezentují média nebo sociálně sítě, neznamená, že jsou oškliví.

„Děvčata chtějí být princezny a hoši chtějí být třeba pistolníci. Krásní a ideální. Představa toho ideálu bude v dětech hrát roli, ať chceme, nebo nechceme,“ podotkla dětská psycholožka Václava Masáková.

Na stránkách dánské televize jsou všechny záběry necenzurované. S dětmi se baví i člověk extrémně malého vzrůstu, transgender žena, nebo muž, který si nechal implantovat rohy. Děti se mohou ptát na cokoliv.

Ultra odhazuje stud získal za první řadu z minulého roku ocenění pro nejlepší dětský pořad na tamním festivalu. Rodiče všech dětí, které v pořadu účinkují, museli před natáčením podepsat souhlas s jejich účastí.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Fronty a pozdní otevření. Slovensko začalo s plošným testováním obyvatel
Následky covidu: V Česku vzrostla nezaměstnanost, Slovensku hlouběji klesl HDP
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Několik hodin denně pečuje Dominik o kůži. Jak žije mladý muž s nemocí motýlích křídel?
Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají
Další články
reklama
reklama