reklama

Je normální mít křivý penis? V dánském pořadu dětem na otázky odpovídají nazí dospělí

Dánská televize DR boří tabu. V pořadu, jehož smyslem je ukázat dětem, že lidské tělo má různé podoby, účinkují děti spolu s nahými dospělými a mluví s nimi o přirozených, ale hodně intimních věcech. V Dánsku to strhlo ostrou debatu. Někteří tvůrcům tleskají, jiní tvrdí, že takový obsah už je za hranou.

reklama

Proč menstruace vychází z pochvy a ne třeba z nosu? Je normální mít křivý penis? Na tyto a další otázky se ptaly děti mezi jedenácti a třinácti lety v pořadu „Ultra odhazuje stud“ dánské veřejnoprávní televize. Neodpovídali jim přitom žádní odborníci, ale dospělí z řad veřejnosti. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby u toho nebyli nazí.

„Tady v břiše je děloha, kde se ,staví‘ miminko. Tudy taky vychází ven, když se rodí,“ odpovídala dětem v publiku nahá těhotná žena na první otázku. „To jsem měl! Můj penis vypadal úplně jako zahnutý banán. Byl jsem na operaci, kde mi ho narovnali,“ přiznal zase muž s brýlemi.

K tématu

V Dánsku proto pořad rozpoutal ostrou debatu. Vymezil se proti němu například předseda pravicové Dánské lidové strany Peter Skaarup. Show je podle něj vulgární a pro jedenácti až třináctileté děti je na podobný typ pořadu příliš brzy. Tvůrci tvrdí, že chtěli dětem ukázat, že tělo může vypadat různě. A to, že když se někteří vzdalují od ideálu krásy, který prezentují média nebo sociálně sítě, neznamená, že jsou oškliví.

„Děvčata chtějí být princezny a hoši chtějí být třeba pistolníci. Krásní a ideální. Představa toho ideálu bude v dětech hrát roli, ať chceme, nebo nechceme,“ podotkla dětská psycholožka Václava Masáková.

Na stránkách dánské televize jsou všechny záběry necenzurované. S dětmi se baví i člověk extrémně malého vzrůstu, transgender žena, nebo muž, který si nechal implantovat rohy. Děti se mohou ptát na cokoliv.

Ultra odhazuje stud získal za první řadu z minulého roku ocenění pro nejlepší dětský pořad na tamním festivalu. Rodiče všech dětí, které v pořadu účinkují, museli před natáčením podepsat souhlas s jejich účastí.

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

Vyhoštění diplomaté z Ruska jsou v ČR. Možná oplatíme stejnou měrou, naznačil Hamáček

V Praze přistál český vojenský speciál s vyhoštěnými zaměstnanci českého velvyslanectví v Moskvě. Další část zpět do Česka míří v osobních autech, potvrdil po příletu vicepremiér a ministr zahraničních věcí Jan Hamáček (ČSSD). Rusko vyhostilo 20 diplomatů. Ti Moskvu museli opustit kvůli českému vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády v Praze kvůli podezření Ruska z účasti na výbuchu muničního areálu ve Vrběticích.

Sprostá vynášení utajovaných informací, kritizoval Ondráček schůzi bezpečnostního výboru
Luzar: BIS o ruských agentech věděla, přesto tři roky neinformovala vládu
ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Letadlo s 18 vyhoštěnými diplomaty odletělo do Moskvy
reklama
reklama
Mistrovský tah prince Charlese. Jediným gestem přinutil Williama a Harryho si promluvit

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček
Exploze neměla nastat v Česku. Zeman prozradil detaily o útoku ve Vrběticích
Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl
V pátek se otevře registrace k očkování pro lidi starší 60 let, uvedl Babiš
Další články
reklama
reklama