CNN Prima News jedovaté rostliny

jedovaté rostliny

Výpis příspěvků ke štítku „jedovaté rostliny“

Otrava v dobré víře: Co do psí a kočičí tlamy prostě nepatří?

12. prosince 2021 09:23

Své domácí mazlíčky milujeme a často jim svou láskou můžeme uškodit. A to hlavně v jídle. Bývá zvykem, že nevydržíme psí oči a šoupneme pejskům do tlamičky nějakou tu lidskou dobrotu. V období vánočních svátků míváme slabší vůli a stůl plný cukroví, to bývá kamenem úrazu a psům i kočkám můžeme způsobit velké zdravotní komplikace.

Dále budeme poznávat jedovaté rostliny nejenom našich zahrad

29. června 2021 03:00

Jedovaté i jinak nebezpečné rostliny najdeme na každém místě, aniž bychom si to uvědomovali. Na území našeho státu roste několik set rostlinných druhů, které se vyznačují specifickými vlastnostmi. Můžeme mezi nimi nalézt druhy prudce jedovaté, jedovaté a druhy jenom mírně jedovaté. Některé rostliny jsou svými jedovatými účinky na člověka i zvířata pověstné, jiné způsobují otravy jen málokdy. Rostou však nejen ve volné přírodě, ale pěstujeme je i na zahrádkách a jako pokojové v bytech.

Poznejte jedovaté rostliny, které mohou být i na vaší zahradě – 3. část

22. června 2021 15:50

Pokud se jedovaté rostliny pěstují, tak nejčastěji jako okrasné a léčivé, některé i jako polní a pokojové. Při zálivce, okopávání, přesazování nebo hnojení rostlin, odpočinku na zahradě a ochutnávce zralých plodů nás ani nenapadne přemýšlet o jedovatosti a škodlivém vlivu některých druhů na naše zdraví. Těchto rostlin je ale velké množství a občas způsobí nepříjemné otravy, mnohdy s vážnými následky. Nějakou tu jedovatou letničku, trvalku nebo strom najdeme skoro v každé zahradě, v parku či na volném prostranství jako součást veřejné zeleně.

Jedovaté rostliny na zahradě – 2. část

15. června 2021 10:59

Najdeme je snad ve všech rostlinných čeledích. U celé řady z pěstovaných rostlin nemá pěstitel ani ponětí, že právě jeho nejkrásnější rostlina je jedovatá. Naším úkolem je tedy seznámit pěstitele s velmi známými, běžnými a často pěstovanými rostlinami, které mohou být při neopatrné manipulaci a především při neznalosti, nebezpečné.

Jedovaté rostliny na zahradě – 1. část

8. června 2021 09:56

Na naší planetě roste asi 700 tisíc rostlinných druhů. Popsána a pojmenována je zhruba polovina. Život lidí i zvířat je plně závislý na existenci rostlin. Rostliny poskytují potravu, jsou zdrojem léčivých látek, textilní surovinou, stavebním materiálem, krmivem atd. Některé ale mohou být pro člověka i zvířata nebezpečné.