Přežil drama v jeskyni, které sledoval celý svět. Teď kapitán malých fotbalistů náhle zemřel

Ve Velké Británii zemřel jeden ze 12 chlapců, kteří v roce 2018 uvázli v zaplavené jeskyni na severu Thajska a jejichž záchranu sledoval celý svět. O smutné zprávě informoval web BBC. Mladý fotbalista Duangpetč Promptchep od loňského roku studoval v Británii. Příčina smrti zatím není známa.

Chlapce nalezli v neděli v bezvědomí na pokoji ve studentské ubytovně, odkud ho převezli do nemocnice. V úterý i přes péči lékařů zemřel. Příčina jeho smrti zatím není jasná. Mladý fotbalista podle BBC získal stipendium na Brooke House College u středoanglického Leicesteru, kde se dál věnoval sportu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zázraky se dějí: Žena přežila pod sutinami 222 hodin. Od úterý se podařilo zachránit 10 lidí

Událost, která proslavila chlapce z fotbalového týmu „Divočáci“ (jehož byl Duangpetč Promptchep kapitánem), začala 23. června 2018. Mladí fotbalisté ve věku mezi 11 a 17 lety se tehdy společně s 25letým asistentem trenéra vydali prozkoumávat jeskynní komplex Tham Luang Nang Non v hoře Doi Nang Non na severu Thajska.

V podzemí je však uzavřela stoupající voda vyvolaná monzunovým deštěm, kvůli níž ustupovali stále hlouběji do jeskyně. Záchranáři nakonec 2. července celou skupinu objevili na vyvýšené plošině čtyři kilometry od ústí jeskyně, odkud je ve dnech 8 až 10. července postupně vyvedl tým potápěčů.

Během operace zahynul jeden ze záchranářů. Další zemřel v roce 2019 kvůli infekci, kterou se nakazil během záchranné operace. Na motiv zmíněných událostí byl dokonce natočen seriál nazvaný „Záchranná mise v thajské jeskyni“.

Tagy: