CNN Prima News Jiří Prskavec

Jiří Prskavec

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Prskavec“

Mincovna vzdává hold zlatým medailistům z Tokia

Čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile – taková byla bilance české výpravy na olympiádě v Tokiu. Sportovcům na příčce nejvyšší, zlatým olympioničkám a olympionikům, jsou věnovány zlaté a stříbrné mince, tedy tenistkám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové, střelci Jiřímu Liptákovi a vodnímu slalomáři Jiřímu Prskavcovi.

Olympijský hrdina Krpálek se stal Sportovcem roku. Předčil Krejčíkovou i Prskavce

Judista Lukáš Krpálek se stal už potřetí českým Sportovcem roku. Olympijský vítěz z letních her v Tokiu v 63. ročníku ankety Klubu sportovních novinářů získal 1720 bodů a s přehledem o 202 bodů porazil druhou tenistku Barboru Krejčíkovou. Třetí skončil vodní slalomář Jiří Prskavec, mezi kolektivy triumfovali basketbaloví reprezentanti. Výsledky ankety byly v úterý slavnostně vyhlášeny v pražském hotelu Hilton.

Krpálek s Prskavcem nedostali miliony za olympiádu. Na uzdravení Zemana už čekat nemusí

Olympijské zlato už se jim na krku pohupuje více než dva měsíce, ale naslibované miliony za fantastický úspěch pro Českou republiku stále nikde. Olympijští vítězové v čele s Jiřím Prskavcem a Lukášem Krpálkem přitom měli dostat každý necelých dva a půl milionu korun. Celý průběh předání ale údajně komplikuje zdravotní stav prezidenta republiky Miloše Zemana.

Kajakář Přindiš nahradil Prskavce. O chlup vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu

Kajakář Vít Přindiš vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Úřadující mistr Evropy zvítězil s náskokem 36 setin sekundy před Rakušanem Felixem Oschmautzem, třetí příčku obsadil s půlsekundovou ztrátou Slovinec Peter Kauzer. Přindiš si ve Španělsku zopakoval triumf z roku 2016 a dostal se po třetím ze čtyř závodů do čela Světového poháru, který vyvrcholí příští týden ve francouzském Pau.

PŘEHLEDNĚ: Čeští olympionici zažili v Tokiu nejlepší hry. Kdo ze sportovců získal medaili?

Česká olympijská výprava se loučí s hrami v Tokiu a opět se ukazuje, že Japonsko je tuzemským sportovcům zaslíbené. S celkově 11 cennými kovy totiž vyrovnali nejvyšší získané množství medailí, které samostatná česká výprava na hrách pod pěti kruhy získala. Vzhledem k zisku hodnotnějších medailí než dříve jde navíc o ty nejúspěšnější olympijské hry v historii Česka. Podívejte se, kdo z českých olympioniků dokázal v Tokiu získat cenný kov.