CNN Prima News Jižní Dakota

Jižní Dakota

Výpis příspěvků ke štítku „Jižní Dakota“

Svět viděl unikát, který způsobila sluneční bouře. Jev však může mít fatální následky

Slunce znovu ukázalo svou sílu, kromě vysokých teplot zasáhly Zemi také následky sluneční bouře. Díky tomu mohli lidé na některých místech planety spatřit polární záři, včetně Evropy. Orientace magnetického pole uvnitř bouře byla chaotická, cituje doktorku Tamithu Skovovou, vesmírnou fyzičku, britský deník Express. Solární bouře se může na Zemi projevit řadou úkazů – od viditelnější aurory borealis až po rušení některých frekvencí rádiové komunikace. Experti se proto obávají také selhání vlakové signalizace, která by mohla vést k tragickým nehodám.

Vědci objevili úlomky asteroidu, který prý vyhubil dinosaury. Našli je v rybě i jantaru

Americkým vědcům a archeologům se s velkou pravděpodobností podařilo nalézt zachované částečky asteroidu zvaného Chicxulub. Právě po jeho dopadu na Zemi dle názorů odborníků před několika desítkami milionů let vyhynuli dinosauři. Do záležitosti se mimo jiné zapojil i americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). S informací přišla CNN.

Arkansas zakázal „biologickým mužům“ soutěžit proti ženám. Transgender lidé protestují

Konzervativní zákonodárci amerického státu Arkansas zasadili minulý týden hned dvě rány transgenderovému hnutí. Lékaři budou nově moci odmítnout léčbu pacientů na základě svého morálního a náboženského přesvědčení. Guvernér jižanského státu Asa Hutchinson také podepsal zákon, podle něhož nebudou moci trangender ženy soutěžit ve sportech proti ženám. Republikáni zdůvodnili přijetí zákona ochranou ženských sportů.

Trump: Mít hlavu vedle prezidentů na Mount Rushmore? Zní to jako dobrý nápad

Americký prezident Donald Trump zmínil, že mu vzhledem k tomu, čeho všeho dosáhl během svého prvního funkčního období, „zní jako dobrý nápad“, aby se objevil vytesán po boku čtyř bývalých amerických prezidentů na známém národním památníku Mount Rushmore. Uvedl to v příspěvku na Twitteru, v němž vyvracel zprávu The New York Times, že jeho tým kontaktoval guvernérku Jižní Dakoty s tím, aby byl Trump přidán na zmíněný památník vedle Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta.