reklama

Manželství je tu kvůli dětem, tvrdí Jochová. Máte nás za devianty, stěžuje si Cibulka

Ostrá hádka se strhla mezi Janou a Romanem Jochovými na jedné straně a registrovanými partnery, moderátorem Alešem Cibulkou a dabérem Michalem Jagelkou, na druhé, v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Důvodem byl spor, zda má být manželství pouze záležitostí mezi mužem a ženou, či nikoliv. Zatímco Jochovi tvrdí, že ano, Cibulka s Jagelkou se naopak ptají, čím jakožto gayové ohrožují „tradiční rodiny“.

reklama

Podle moderátora Aleše Cibulky a jeho partnera Michala Jagelky je přirozená rodina, tedy mezi mužem a ženou, velmi důležitá. „Určitě ano, pocházíme z ní,“ řekl Jagelka s tím, že pojetí tradiční rodiny se v průběhu let měnilo. Aktuálně je to představa o tatínkovi, ženě a dětech, ale dřív byla rodina vnímána mnohem šířeji, patřily tam i prarodiče, sourozenci atd.

Jagelka se manželů Jochových zeptal, v čem by případné manželství mezi ním a jeho partnerem bylo jiné. Podle Jany Jochové, která je zároveň předsedkyní Aliance pro rodinu, je hlavním problémem, že „dynamika mužsko-ženských vztahů je jiná“. Jako hlavní argument uvádí, že lidé v manželství se mají primárně starat o plození dětí. „I náš občanský zákoník hovoří o tom, že manželé spolu mají založit rodinu,“ řekla Jochová v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

S tím však nesouhlasí Cibulka s Jagelkou, kteří jsou spolu už přes dvacet let a tudíž nechápou, proč nemůžou být manželi. Jochovi vyčetli jeho několik let starý článek, ve kterém psal, že pokud je homosexualita normální, tak je normální i pedofilie, nekrofilie či zoofilie. „Vy jste nás přirovnal k pedofilům a zoofilům. Tady máte nás, devianty,“ řekl Cibulka.

Joch svůj text hájil tím, že šlo o „filozofický text“. Napsal v něm například: „Homosexuálové jsou zajisté sexuálně přitahováni k osobám stejného pohlaví. To je ale ještě normálními nedělá. Kdyby tomu tak bylo, pak i pedofilové by byli normální. I zoofilové. I nekrofilové. Prostě člověk může být sexuálně přitahován k různým objektům, živým i neživým, lidským i nelidským. Ale to neznamená, že to všechno je normální.“

Jagelka: Šíříte zlo a nenávist

Jagelka manželům Jochovým rovněž vyčetl, že svými výroky šíří zlo a nenávist. „Kdybychom se stali manželi, tak my vás neohrožujeme. Ale vám vadí jinakost, tak vedete svatou válku proti nám,“ řekl Jagelka v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Ředitel Občanského institutu reagoval, že jeho rodina je přirozená v naší civilizaci, ale nemá nic proti soužití stejnopohlavních párů. „Vy nás nijak neohrožujete, ale ani my vás,“ uvedl.

Na argument Jany Jochové, že manželé mají primárně mít děti, reagoval Jagelka slovy, že je to nesmysl. „Ne každý má tu potřebu množit se a mít děti. Narodil jsem se jako gay, ani výchovou jsem to nezískal. Nemám problém jako jiní gayové a lesbičky, nechci děti,“ řekl Jagelka s tím, že dochází i k uzavření manželství mezi mužem a ženou v pokročilém věku, kdy už také nemůžou mít děti. Podle manželů Jochových děti, které vyrůstají s párem gayů či lesbiček, můžou být deprimované, že v soužití chybí jeden či druhý vzor. Ať už mateřský či otcovský.

V Poslanecké sněmovně aktuálně leží návrh zákona, který by mohl vztahy u stejnopohlavních párů řešit. Ten se ale podle Jocha aktuálně příliš neřeší kvůli pandemii koronaviru. Dodává, že gayové a lesby spolu mají právo žít, ale nepovažuje za dobré, aby se jejich soužití dalo říkat manželství. „Napište si cokoliv, co požadujete, jen na začátek nedávejte manželství. Jeho obsah je historicky definovaný,“ řekl Jagelkovi s Cibulkou.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

Prymula: S očkováním dětí bych počkal. Na trhu je pro ně bezpečnější vakcína než Pfizer

Očkovat, či neočkovat malé děti proti nemoci COVID-19? Otázka, na kterou hledá odpověď většina rodičů. Zatímco stanovisko ministra zdravotnictví i České vakcinologické společnosti mluví jasně, další odborníci už si tak jistí nejsou. Například Roman Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS doporučuje počkat. Ve schvalovacím procesu je podle něj vakcína Valneva, která je pro děti bezpečnější.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama