Josef Dostál

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Dostál“

Kamera v hodinkách i zapalovači. Špionážní fotografii používali i odbojáři proti nacistům

Sběratel z Hradce Králové vlastní stovky historických fotoaparátů. Mezi exponáty nejsou žádné digitální foťáky, ale jen ty klasické filmové nebo deskové. Od těch největších a nejstarších po ty nejmenší. Najde se mezi nimi i mnoho modelů využívaných tajnými policisty a špióny. Jsou zakamuflované v nejrůznějších předmětech denní potřeby.

PŘEHLEDNĚ: Čeští olympionici zažili v Tokiu nejlepší hry. Kdo ze sportovců získal medaili?

Česká olympijská výprava se loučí s hrami v Tokiu a opět se ukazuje, že Japonsko je tuzemským sportovcům zaslíbené. S celkově 11 cennými kovy totiž vyrovnali nejvyšší získané množství medailí, které samostatná česká výprava na hrách pod pěti kruhy získala. Vzhledem k zisku hodnotnějších medailí než dříve jde navíc o ty nejúspěšnější olympijské hry v historii Česka. Podívejte se, kdo z českých olympioniků dokázal v Tokiu získat cenný kov.

Do Japonska už nikdy, říkal Dostál v naštvání. Pak si s Tokiem vyřídil účty bronzem

Po úterním závodě byl rozmrzelý, ale hlavně kompletně vyčerpaný. Z kajaku museli mohutné tělo Josefa Dostála vytahovat pořadatelé, sám závodník by se únavou nedokázal vydrápat na břeh. Říkal si, že už do Japonska snad ani nikdy nechce. „Teď si to možná rozmyslím. Závod mi opravdu zlepšil náladu, spravil chuť,“ říkal už spokojený Dostál poté, co si s Radkem Šloufem v deblu na tokijském kanálu dojeli pro olympijský bronz.

Živě
ON-LINE 14. den OH: Lezec Ondra na medaili nedosáhl, desetibojaři ve druhé desítce

Česká výprava v Tokiu je o další medaili bohatší. Pro bronz si dojeli deblkajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf. Lezec Adam Ondra po dramatickém souboji v poslední disciplíně skončil šestý. Závod už mají za sebou také desetibojaři. Adam Sebastian Helcelet byl 16., Jiří Sýkora jen o příčku níže. Golfistka Klára Spilková absolvovala druhé ze čtyř kol turnaje a je aktuálně na 24. místě. Závod začal ve čtvrtek také pro moderní pětibojaře.

Živě
ON-LINE 13. den OH: Fantastická Mäki. Sedm měsíců po porodu zaběhla rekord a je ve finále

Česká medailová sbírka, která v Tokiu čítá již osm cenných kovů, se ve středu nejspíš nerozšíří, byl však pokořen český rekord. Kristiina Mäki překonala v olympijském semifinále běhu na 1 500 metrů běh Ivany Walterové z roku 1986, a postoupila tak do finále. Oštěpaři Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch zaznamenali v kvalifikaci svá sezónní maxima a postoupili do finále, v rozjížďkách se rovněž dařilo deblkajaku ve složení Josef Dostál, Radek Šlouf.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.