CNN Prima News Josef Dostál

Josef Dostál

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Dostál“

Jak slíbil, tak udělal. Kajakář Dostál jel „bomby“ a má páté světové zlato, Fuksa třetí

6. srpna 2022 17:13
Aktualizováno

Budu se snažit jet pořádný bomby, hlásil před finále na 500 metrů na MS v rychlostní kanoistice český kajakář Josef Dostál. Na jezeru Banook v kanadském Halifaxu převedl 29letý čtyřnásobný olympijský medailista parádní jízdu a popáté v kariéře se stal světovým šampionem. K tomu ještě kanoista Martin Fuksa získal bronz.

Psychicky to měla ohromně těžké, chválí Dostál Ledeckou. U hokejistek by rád víc bodyčeků

8. února 2022 15:21

V prvních olympijských dnech z české výpravy vyčnívají především ženy. Markéta Davidová sahala po zlatu, ale poslední ranou ve vytrvalostním závodě si ho odstřelila. První velkou radost u fanoušků tak zařídila v úterý Ester Ledecká na snowboardu. Nejen úspěch „obojživelnice“ se stal tématem pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS.

Hvězdný kajakář Dostál ostře o olympiádě v totalitní Číně: Můžu mlčet, ale nechci

31. ledna 2022 16:33

Olympionikem jsem pořád, nejen během her, proto nechci mlčet. To v blogu pro svou agenturu Sportegy píše čtyřnásobný olympijský medailista Josef Dostál. I když čas obrovitého kajakáře přijde pod pěti kruhy zase až za necelé tři roky v Paříži, vadí mu, co se bude dít během zimního sportovního svátku v Pekingu. Tady jsou jeho slova:

Kamera v hodinkách i zapalovači. Špionážní fotografii používali i odbojáři proti nacistům

3. října 2021 23:29

Sběratel z Hradce Králové vlastní stovky historických fotoaparátů. Mezi exponáty nejsou žádné digitální foťáky, ale jen ty klasické filmové nebo deskové. Od těch největších a nejstarších po ty nejmenší. Najde se mezi nimi i mnoho modelů využívaných tajnými policisty a špióny. Jsou zakamuflované v nejrůznějších předmětech denní potřeby.

Byl jsem rozlámaný jako staré hračky, popsal Dostál. Se Šloufem zajeli svou nejlepší jízdu

11. srpna 2021 09:13

Po závodu singlu jsem byl rozlámaný jak tři roky staré hračky na pískovišti, řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS rychlostní kanoista Josef Dostál. Ten po nepovedeném individuálním závodě na olympijských hrách v Tokiu získal bronzovou medaili v závodě deblkajaků se svým parťákem Radkem Šloufem. Shodli se, že zajeli svou nejlepší jízdu.

PŘEHLEDNĚ: Čeští olympionici zažili v Tokiu nejlepší hry. Kdo ze sportovců získal medaili?

8. srpna 2021 11:02

Česká olympijská výprava se loučí s hrami v Tokiu a opět se ukazuje, že Japonsko je tuzemským sportovcům zaslíbené. S celkově 11 cennými kovy totiž vyrovnali nejvyšší získané množství medailí, které samostatná česká výprava na hrách pod pěti kruhy získala. Vzhledem k zisku hodnotnějších medailí než dříve jde navíc o ty nejúspěšnější olympijské hry v historii Česka. Podívejte se, kdo z českých olympioniků dokázal v Tokiu získat cenný kov.

Do Japonska už nikdy, říkal Dostál v naštvání. Pak si s Tokiem vyřídil účty bronzem

5. srpna 2021 15:54

Po úterním závodě byl rozmrzelý, ale hlavně kompletně vyčerpaný. Z kajaku museli mohutné tělo Josefa Dostála vytahovat pořadatelé, sám závodník by se únavou nedokázal vydrápat na břeh. Říkal si, že už do Japonska snad ani nikdy nechce. „Teď si to možná rozmyslím. Závod mi opravdu zlepšil náladu, spravil chuť,“ říkal už spokojený Dostál poté, co si s Radkem Šloufem v deblu na tokijském kanálu dojeli pro olympijský bronz.

Živě
ON-LINE 14. den OH: Lezec Ondra na medaili nedosáhl, desetibojaři ve druhé desítce

4. srpna 2021 23:00

Česká výprava v Tokiu je o další medaili bohatší. Pro bronz si dojeli deblkajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf. Lezec Adam Ondra po dramatickém souboji v poslední disciplíně skončil šestý. Závod už mají za sebou také desetibojaři. Adam Sebastian Helcelet byl 16., Jiří Sýkora jen o příčku níže. Golfistka Klára Spilková absolvovala druhé ze čtyř kol turnaje a je aktuálně na 24. místě. Závod začal ve čtvrtek také pro moderní pětibojaře.

Živě
ON-LINE 13. den OH: Fantastická Mäki. Sedm měsíců po porodu zaběhla rekord a je ve finále

3. srpna 2021 23:00

Česká medailová sbírka, která v Tokiu čítá již osm cenných kovů, se ve středu nejspíš nerozšíří, byl však pokořen český rekord. Kristiina Mäki překonala v olympijském semifinále běhu na 1 500 metrů běh Ivany Walterové z roku 1986, a postoupila tak do finále. Oštěpaři Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch zaznamenali v kvalifikaci svá sezónní maxima a postoupili do finále, v rozjížďkách se rovněž dařilo deblkajaku ve složení Josef Dostál, Radek Šlouf.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

3. srpna 2021 14:21

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.