CNN Prima News Josef Skála

Josef Skála

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Skála“

Komunista, který kritizuje Putina. Za své názory dostávám v KSČM do kožichu, říká Dolejš

Je to tak trochu jiný komunista. Jiří Dolejš natvrdo říká, že ruská okupace Ukrajiny je hanebná. Putina má za agresora. Stýskání po normalizaci považuje za degenerativní nostalgii, soudruhy opěvující husákovský režim za nekromanty. Zjevně má zcela jiné názory než milovníci starých časů Marta Semelová nebo Josef Skála. Souvisí to nějak s tím, že před pár dny dostal výpověď z ústředí KSČM? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje, jak může být člověk jako on komunistou.

Spolupráce s Trikolorou nás mrzí. Pravičákovi v Česku zbýváme už jen my, míní šéf Svobodných

Spolupráce s Trikolorou před sněmovními volbami 2021 nás mrzí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda Svobodných Libor Vondráček. Poté, co vláda v rámci konsolidačního balíčku oznámila zvyšování některých daní, mají Svobodní zřejmě jedinečnou šanci přetáhnout část pravicově orientovaných podporovatelů pětikoalice na svou stranu. V posledních parlamentních volbách získali se zmíněnou Trikolorou a Soukromníky 2,8 procenta. Podle Vondráčka vláda postupuje v absolutním rozporu s tím, co dříve slibovala. Mladý politik však v některých případech kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i pochválil.

OBRAZEM: Komunisti i anarchisti na májových průvodech. Protivládní akce skončily debaklem

Na Svátek práce se tradičně konala řada průvodů a demonstrací po celém Česku. Iniciativa Zachraňme náš stát zorganizovala „mírový pochod“, který zamířil z náměstí Republiky na pražský Vítkov. Protestu se zúčastnily asi dvě stovky lidí. Svoji akci uspořádali i komunisté, a to na Střeleckém ostrově, kam zároveň dorazilo i několik odpůrců KSČM či anarchistů. Ranní sešlost Chceme mír! na Letné – pořádaná uskupením Jany Volfové Česká suverenita – skončila totálním fiaskem. Centrem Prahy prošel i recesistický průvod zahajující jedenáctý ročník Studentského Majálesu.

Popíral, že Sověti spáchali masakr Poláků v Katyni. Komunista Skála dostal podmínku

Za popírání katyňského masakru Obvodní soud pro Prahu 7 potrestal bývalého místopředsedu KSČM Josefa Skálu osmiměsíční podmínkou se zkušební dobou na pět let. Dalším dvěma obžalovaným, Vladimíru Kapalovi a Juraji Václavíkovi, uložil stejné podmíněné tresty. Obžaloba tvrdí, že muži v diskusi zveřejněné na kanálu YouTube zpochybňovali fakt, že katyňský masakr spáchali Sověti. Všichni tři muži odmítli obvinění, že popírali válečný zločin. Páteční verdikt není pravomocný.

Kdyby proti mně šel Putin, tak ho lidi volí, tvrdí Babiš. Loví hlasy u komunistů a Trikolory

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) se před druhým kolem volby snaží shánět voliče, kdekoli to jen jde. Zúčastnil se proto videorozhovoru s komunistou Josefem Skálou a vystoupil ve studiu hnutí Trikolora, kde nešetřil kontroverzními výroky. Například prohlásil, že „kdyby na českého prezidenta kandidoval Putin a Babiš, tak všichni volí Putina“. Podle marketingového experta Oty Klempíře Babiš potřebuje každý hlas, a tak jeho vystoupení u těchto stran rozumí. Podobně to vidí i politolog Jan Kubáček.

Den s Jaroslavem Baštou: S příznivci se potkává u piva. U toho ostře kritizuje vládu

Prezidentský kandidát, který je přesvědčen o tom, že by jako hlava státu mohl odvolat vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Stejně jako s ostatními uchazeči o Hrad, i s poslancem Jaroslavem Baštou (SPD) strávili reportéři CNN Prima NEWS celý den. Ukázalo se, že hlavní Baštovou parketou během kampaně jsou besedy se studenty či příznivci SPD. Signatář Charty 77 a bývalý diplomat říká, že jde proti proudu.

Zabal to, komunisto. Na mýdlo do basy. Lidé zasypali konta uchazečů o Hrad drsnými vzkazy

Finanční příspěvek prezidentským kandidátům neznačí vždy upřímnou pomoc s náklady na volební kampaň. Jak ukázaly transparentní účty letošních uchazečů o post hlavy státu, mnozí lidé je používají jako „nástěnku“ nebo „poštu“ pro své vzkazy a názory. Někteří přejí kandidátům vítězství a posílají jim nemalé částky, jiní naopak dávají přednost haléřovým darům a nadávkám. Výjimkou nejsou ani expremiér Andrej Babiš (ANO), generál Petr Pavel či novinář Milan Rokytka, který ovšem svou kandidaturu příliš vážně nikdy nemyslel.

Předčasně poražení v prezidentských volbách. Boj oželí komik, exministr i „český buddha“

Někteří prezidentští kandidáti si musí nechat o Pražském hradě jen zdát. Většinu z nich spojuje jeden jediný důvod – nepodařilo se jim shromáždit dostatečnou podporu pro svou účast v lednových volbách. Část proto skončila pod čarou kvůli nedostatku podpisů, jiní ukončili kampaň ještě před úterním termínem pro odevzdání přihlášek. Kdo všechno nakonec vzdává svou prezidentskou kandidaturu?

PŘEHLEDNĚ: Hotovo. Do prezidentských voleb se přihlásilo 21 kandidátů, účast nemají jistou

Přihlášky do prezidentské volby uzavřeny. Ministerstvo vnitra eviduje 21 kandidátních listin. Jedna přihláška přišla e-mailem. Účast v lednových volbách ale nemají všichni kandidáti jistou. Po uzavření přihlášek začne 14denní lhůta, během níž budou úředníci kontrolovat platnost podpisů a dalších náležitostí. Definitivní seznam uchazečů o Pražský hrad pak zveřejní 25. listopadu. Kteří kandidáti na prezidenta se přihlásili a kdo svůj boj o post hlavy státu naopak vzdal?

PŘEHLEDNĚ: Poslední týden. Někteří prezidentští kandidáti už boj o Hrad vzdali, kdo zbyl?

Kandidáti na post prezidenta republiky mají poslední necelý týden na to, aby shromáždili dostatečný počet podpisů daný zákonem. U některých uchazečů o Pražský hrad je už ale jasné, že si nestihnou do úterního termínu zajistit dostatečnou podporu, ať už ze strany občanů, či zákonodárců. Kdo půjde nakonec do voleb, kdo ještě na poslední chvíli sbírá podpisy a kdo se boje o prezidentský post nakonec nezúčastní? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší velký přehled kandidátů.