reklama

Jste parazité, spojili jste se s marxisty. Vondráček se tvrdě pustil do Farského ze STAN

Ostrou hádkou začala nedělní Partie na CNN Prima NEWS. Šéf Sněmovny z hnutí ANO Radek Vondráček se pustil do šéfa poslanců STAN Jana Farského. Vyčetl mu, že Starostové se spojí s kýmkoliv, aby se dostali k moci.

reklama

„Parazitujete na pověsti. Podporovali jste TOP 09, pak jste to zkoušeli s KDU-ČSL, nevyšlo to. Teď jste se dali dohromady s marxisty. Je vám jedno, s kým tam budete. Neříkejte mi nic o moci,“ vmetl Farskému šéf dolní komory Vondráček.

Narážel tak na fakt, že hnutí STAN šlo nejdříve do Sněmovny s TOP 09, před posledními volbami vyjednávalo o koalici s lidovci, která se ale nakonec rozpadla, a letos kandiduje v koalici s Piráty.

O parazitech přitom v kampani mluví právě Piráti a hnutí STAN. Za parazita označili premiéra Andreje Babiše. „Doplácíme na to, že hnutí ANO a Babiš se nás bojí. Jsme cílem neuvěřitelných útoků. Pan premiér ty lži ve svých videích neustále opakuje. Útočí na nás brutálním způsobem, protože se bojí, že půjde od válu. Hraje úplně o všechno. Bez státních dotací jeho firma zkrachuje,“ prohlásil Farský směrem k holdingu Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Farský reagoval na nový průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Měsíc před volbami má nejvyšší preference vládní hnutí ANO, volby by vyhrálo s 32,4 procenta. Druhá je koalice Spolu s 20 procenty, koalice Pirátů a STAN stagnuje na 18 procentech.

Tagy:
STAN Sněmovna ANO Partie Jan Farský Partie Terezie Tománkové předvolební průzkum Radek Vondráček volby 2021

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama