reklama

Američtí astronauti absolvovali jubilejní 300. výstup do vesmíru

Astronauti NASA podnikli v úterý na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) třístý americký výstup do volného vesmíru. Trval přibližně pět a půl hodiny a Chris Cassidy s Robertem Behnkenem během něj provedli údržbu, montáž a vylepšení některých systémů, zařízení a prvků ISS.

reklama

Podle informací CNN a na sociálních sítích sdílených videí NASA její dva astronauti úspěšně dokončili 5 hodin a 29 minut trvající výstup do volného vesmíru, který byl v pořadí 231. v historii Mezinárodní vesmírné stanice a jubilejním 300. v historii amerických astronautů.

Běžná údržba i montáž vylepšujících prvků

Cassidy s Behnkenem měli během svého třetího výstupu do vesmíru úspěšně nainstalovat ochrannou jednotku používanou k ukládání nástrojů pro robota Dextre Kanadské vesmírné agentury nebo dva externí robotické lokalizátory, které může Dextre využít k detekování úniku amoniaku. Ten se na stanici využívá v chladicím systému.

K tématu

Astronauti také udělali určité přípravy na budoucí vylepšené napájení ISS, které má být plně kompletováno během příštího letošního výstupu do kosmu výměnou lithiové iontové baterie instalované v roce 2019, která již neplní svou funkci.

Připravili také modul pro komerční vzduchovou komoru, která má být na stanici dopravena v letošním roce v rámci „nákladního“ letu společnosti SpaceX. Během práce na modulu astronauti objevili cizí drobný orbitální odpad, který odstranili.

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

Fotbal

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Odmítl hrát za Spartu, ačkoliv mu běžela smlouva. Fotbalista Martin Hašek se dostal s pražským klubem do války, která se v pátek dočkala částečného rozuzlení. 25letý záložník musí klubu zaplatit necelých 22 milionů korun. Tak to určil Sbor rozhodců FAČR. Verdikt se nelíbí otci hráče, Martinu Haškovi staršímu, jenž stále doufá, že dojde ke zvratu. „Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ tvrdí.

reklama
Pan nejmladší. Klenot Fati se trefil i v El Clásicu, Barcelona ale na Real nestačila
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama