reklama

Američtí astronauti absolvovali jubilejní 300. výstup do vesmíru

Astronauti NASA podnikli v úterý na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) třístý americký výstup do volného vesmíru. Trval přibližně pět a půl hodiny a Chris Cassidy s Robertem Behnkenem během něj provedli údržbu, montáž a vylepšení některých systémů, zařízení a prvků ISS.

reklama

Podle informací CNN a na sociálních sítích sdílených videí NASA její dva astronauti úspěšně dokončili 5 hodin a 29 minut trvající výstup do volného vesmíru, který byl v pořadí 231. v historii Mezinárodní vesmírné stanice a jubilejním 300. v historii amerických astronautů.

Běžná údržba i montáž vylepšujících prvků

Cassidy s Behnkenem měli během svého třetího výstupu do vesmíru úspěšně nainstalovat ochrannou jednotku používanou k ukládání nástrojů pro robota Dextre Kanadské vesmírné agentury nebo dva externí robotické lokalizátory, které může Dextre využít k detekování úniku amoniaku. Ten se na stanici využívá v chladicím systému.

K tématu

Astronauti také udělali určité přípravy na budoucí vylepšené napájení ISS, které má být plně kompletováno během příštího letošního výstupu do kosmu výměnou lithiové iontové baterie instalované v roce 2019, která již neplní svou funkci.

Připravili také modul pro komerční vzduchovou komoru, která má být na stanici dopravena v letošním roce v rámci „nákladního“ letu společnosti SpaceX. Během práce na modulu astronauti objevili cizí drobný orbitální odpad, který odstranili.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama