reklama
CNN Prima News Juventus Turín

Juventus Turín

Výpis příspěvků ke štítku „Juventus Turín“

Anglie ve finále? Žádné překvapení, vždyť málo cestovala, prohlásila opora Italů

Jako kapitán vede Itálii ke druhému titulu mistrů Evropy. Obránce Giorgio Chiellini vyhlíží ve 36 letech první a možná poslední mezinárodní trofej v kariéře. Lídr italské kabiny před nedělním finále proti Anglii prohlásil, že tým kolem útočníka Harryho Kanea v posledním zápase turnaje očekával už před jeho startem. A důvod? Angličané málo cestovali a jsou plní sil.

Superligu nepustíme, trvají na svém tři kluby. UEFA s nimi zahájila disciplinární řízení

Devět zakládajících týmů zkrachovalé fotbalové Superligy podepsalo dohodu o tom, že se v budoucnu do podobné soutěže nezapojí, jinak jim hrozí pokuta 100 milionů eur. Zbylé trio klubů – respektive jejich vedení – však stále věří, že nový projekt má smysl, a nedistancovalo se od něj. Proto teď musí čelit disciplinárnímu řízení ze strany evropské organizace UEFA.

Magnet na fotbalové trofeje. Coman jich ve 24 letech má už 23, přitom chtěl skončit

Nablýskané trofeje přitahuje lépe než magnet. Kingsley Coman je tak trochu úkaz z hlediska toho, jaké drží procento úspěšnosti v získaní ligového titulu. Za devět let profesionální kariéry má v životopise šest titulů z německé bundesligy, dva z francouzské Ligue 1 a jeden z italské Serie A. Není to těžká matematika – zkrátka zatím nezažil sezonu, která by nedopadla mistrovsky.

Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních

Projekt s názvem Superliga prakticky shořel v popel. I ze záhrobí se ale ozývají tři kluby, které chystanou fotbalovou soutěž pro bohaté dobrovolně neopustily. Španělské týmy Barcelona a Real Madrid spolu s Juventusem Turín stále věří v její přínos, ačkoliv napříč fotbalovými kruhy čelila ostré kritice. Ve společném prohlášení se opřely do organizací UEFA i FIFA a týmů, které z rebelie předčasně vycouvaly.

Ani Real Madrid, ani Manchester. Ronaldo dokončí smlouvu v Juventusu a vrátí se domů

V profesionálním fotbale působí už 19. sezonu, vyhrál mistrovství Evropy, Ligu mistrů, anglickou Premier League, španělskou La Ligu, italskou Serii A, vstřelil 775 gólů, pětkrát získal Zlatý míč. Stopa, kterou po sobě Cristiano Ronaldo zanechává, mu velmi brzy zajistila status legendy. Pomalu, ale jistě se však vzhledem k jeho věku blíží konec kariéry. Italský novinář Claudio Raimondi řekl, kde by CR7 měl uzavřít úspěchy nabitou kapitolu života.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Proti vzniku fotbalové Superligy se postavili hráči i fanoušci. Protestují dokonce i fanoušci klubů, které se nadnárodní soutěže mají účastnit. Mezi nimi byli i příznivci londýnské Chelsea, kteří se rozhodli vyrazit na protest. Rozčilené fanoušky se snažil uklidnit nynější činovník klubu a bývalý veleúspěšný brankář týmu i české reprezentace Petr Čech. Nakonec se velkoklub rozhodl z nové soutěže vycouvat.

Ronaldo zavřel ústa kritikům, je definitivně před Pelém. A teď už jen dohnat Bicana

Byla to ta nejlepší odpověď na zlé hlasy, které Cristiana Ronalda bombardovaly po překvapivém vyřazení Juventusu Turín v Lize mistrů od Porta. V neděli zareagovala fotbalová superstar hattrickem do sítě Cagliari. Nyní už je v počtu kariérních branek oficiálně před legendárním Brazilcem Pelém. Ronaldo však stále ještě bude mít co dělat, aby dohnal rakousko-českou ikonu Josefa Bicana, jehož gólový účet vyzdvihuje nad ostatní Komise pro historii a statistiku FAČR.

reklama