Kabelka ve tvaru letadla za 850 tisíc korun. Louis Vuitton představil novou kolekci

Louis Vuitton představil novou kolekci na podzim a zimu 2021. Jejím nejvýraznějším prvkem je pánská kabelka Airplane Bag za 39 tisíc dolarů (téměř 850 tisíc korun), kterou navrhl americký designér Virgil Abloh. Vzbudila také největší kontroverze, skutečné letadlo si totiž můžete koupit za mnohem méně.

Virgil Abloh je uměleckým ředitelem kolekce pánského oblečení Louis Vuitton. Jeho tašky v této kolekci mají symbolizovat mužské archetypy. „Existuje mnoho příběhů míchajících kultury. A z toho vznikne nový jazyk,“ řekl magazínu Vogue.

Kabelka má ikonickou hnědou barvu značky Louis Vuitton a je potisklá monogramem. Podle magazínu Task and Purpose je inspirována letadlem typu C-130 Hercules. „Je to jen odhad, ale existuje několik funkcí, které kabelka s víceúčelovým nákladním letadlem sdílí. – Čtyři motory pod křídly, vysoká rovná křídla, několik samostatných tabulí čelního skla, tupý nos, konvenční ocas a hranatý nákladní prostor na zádi. Kabelce ale chybí vrtule,“ napsal.

Český stylista celebrit a modelek Sam Dolce tašku chválí. „Tašky od Louis Vuitton jsou luxusním zbožím a jsem si jistý, že jejich cestovní tašky jsou nejprodávanějším artiklem. Jedná se o pánskou kolekci a motiv dopravního prostředku je jistě maskulinní záležitost. Evidentně v tomto designu bude skrytý i jiný význam, zejména nyní, kdy cestování letadlem není tak snadné jako před pandemií,“ řekl.

Podobný názor má americký stylista Phillip Bloch. „Myslím, že to byla fantazie, kterou všichni chceme. Všichni teď chceme uniknout z našeho obývacího pokoje. Určitě tašku uvidíme ve videích rapperů. Dost možná u Cardi B. Nebo Lady Gaga, ta by pro tu tašku žila,“ uvedl pro CNN.

Skutečné letadlo koupíte levněji

Fotografie nové kabelky sdílel na svém Twitteru také magazín Saint. „Skutečné letadlo si můžete koupit za mnohem méně,“ napsala jedna z uživatelek Twitteru do komentářů a zveřejnila obrázek jednomotorového letadla Cessna 150 z roku 1968 se sníženou cenou 32 300 dolarů. A další diskutující napsal: „Může alespoň vzlétnout? Ne, opravdu tohle myslí vážně?“

Louis Vuitton je podle tržeb největší luxusní značkou na světě. Většinu kabelek vyrábí tato společnost ve Francii, v loňském roce nicméně otevřela svůj třetí závod na výrobu koženého zboží ve Spojených státech. Slavnostního otevření podniku se zúčastnil i americký prezident Donald Trump.

Tagy: