reklama

Kadeřníci v Kalifornii smějí zákazníky venku pouze ostříhat nebo učesat, ne barvit

Kadeřníci či manikérky v americkém státě Kalifornie smějí podle nových pravidel poskytovat některé ze svých služeb venku mimo kamenné provozovny. Nová povolení mají pomoci službám pečujícím o klienty, protože jsou státními nařízeními velmi zasažené při trvající pandemii koronaviru.

reklama

Kalifornská agentura pro podnikání, spotřebitelské služby a bydlení vydala tento týden opatření, která umožňují kadeřnicím, kadeřníkům, holičům, manikérkám, masérům a estetikům nabízet některé jejich služby venku na volném prostranství.

Jednou z podmínek je, že musí svoji práci vykonávat ve stanech a dalších přístřešcích za podmínky, že je uzavřená pouze jedna strana, aby bylo dostatečné proudění vzduchu, které zabrání šíření viru.

K tématu

„Guvernér Kalifornie oznámil, že bychom mohli začít pracovat alespoň venku, samozřejmě při dodržování všech pravidel. Každému, kdo sem přijde, musíme změřit teplotu, zapsat si jejich jméno a telefonní číslo,“ popisuje momentální situaci Cosmo Panetta, majitel kadeřnictví a dvou barber shopů Cosmo's v kalifornském městě Pleasanton ležícím jihovýchodně od San Franciska.

Kadeřnice a holiči nesmějí kvůli bezpečnostním nařízením používat chemické přípravky a služby s nimi spojené. Nelze tedy barvit vlasy, tónovat je, ba ani mýt šampony. Možné je stříhání či používání strojků. Jak ve vnitřních prostorách, tak i venku, je nadále zakázané tetování či aplikování piercingů.

„V podstatě děláme pouze střihy u mužů a žen. Žádná barva, žádné zvýraznění, nic, co vyžaduje mytí, protože nemůžeme přivést klienty dovnitř provozovny, abychom jim vlasy umyli. Bohužel nemáme umyvadlo venku,“ komentuje situaci majitelka kadeřnictví Regina Muslimová.

Majitelé salonů potřebují zajistit vhodné prostory pro práci

Advokát Profesionální kosmetické federace v Kalifornii Fred Jones uvedl, že některá holičství a kosmetické salony jsou připraveny znovu otevřít venku. Mnozí z 53 tisíců členů federace však budou mít potíže s hledáním vhodného prostoru nebo získáním povolení od svých pronajímatelů, pojišťoven nebo sousedů.

„Provozovatelé těchto služeb utratili tisíce dolarů za osobní ochranné pomůcky, štíty oddělující zákazníky a další vnitřní opatření,“ připomíná advokát situaci, kdy v polovině června guvernér Kalifornie Gavin Newsom povolil po téměř dvou měsících obnovení provozu ve vnitřních prostorách. Po čtvrtém červenci letošního roku se provozovny kvůli stále se zvyšujícímu výskytu nemoci COVID-19 opět uzavřely.

Nová opatření vstoupila v platnost týden poté, co guvernér Newsom uzavřel bary a vnitřní restaurace. Provoz funguje pouze na zahrádkách a venkovních prostranstvích.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama