reklama

Kadeřníci v Kalifornii smějí zákazníky venku pouze ostříhat nebo učesat, ne barvit

Kadeřníci či manikérky v americkém státě Kalifornie smějí podle nových pravidel poskytovat některé ze svých služeb venku mimo kamenné provozovny. Nová povolení mají pomoci službám pečujícím o klienty, protože jsou státními nařízeními velmi zasažené při trvající pandemii koronaviru.

reklama

Kalifornská agentura pro podnikání, spotřebitelské služby a bydlení vydala tento týden opatření, která umožňují kadeřnicím, kadeřníkům, holičům, manikérkám, masérům a estetikům nabízet některé jejich služby venku na volném prostranství.

Jednou z podmínek je, že musí svoji práci vykonávat ve stanech a dalších přístřešcích za podmínky, že je uzavřená pouze jedna strana, aby bylo dostatečné proudění vzduchu, které zabrání šíření viru.

K tématu

„Guvernér Kalifornie oznámil, že bychom mohli začít pracovat alespoň venku, samozřejmě při dodržování všech pravidel. Každému, kdo sem přijde, musíme změřit teplotu, zapsat si jejich jméno a telefonní číslo,“ popisuje momentální situaci Cosmo Panetta, majitel kadeřnictví a dvou barber shopů Cosmo's v kalifornském městě Pleasanton ležícím jihovýchodně od San Franciska.

Kadeřnice a holiči nesmějí kvůli bezpečnostním nařízením používat chemické přípravky a služby s nimi spojené. Nelze tedy barvit vlasy, tónovat je, ba ani mýt šampony. Možné je stříhání či používání strojků. Jak ve vnitřních prostorách, tak i venku, je nadále zakázané tetování či aplikování piercingů.

„V podstatě děláme pouze střihy u mužů a žen. Žádná barva, žádné zvýraznění, nic, co vyžaduje mytí, protože nemůžeme přivést klienty dovnitř provozovny, abychom jim vlasy umyli. Bohužel nemáme umyvadlo venku,“ komentuje situaci majitelka kadeřnictví Regina Muslimová.

Majitelé salonů potřebují zajistit vhodné prostory pro práci

Advokát Profesionální kosmetické federace v Kalifornii Fred Jones uvedl, že některá holičství a kosmetické salony jsou připraveny znovu otevřít venku. Mnozí z 53 tisíců členů federace však budou mít potíže s hledáním vhodného prostoru nebo získáním povolení od svých pronajímatelů, pojišťoven nebo sousedů.

„Provozovatelé těchto služeb utratili tisíce dolarů za osobní ochranné pomůcky, štíty oddělující zákazníky a další vnitřní opatření,“ připomíná advokát situaci, kdy v polovině června guvernér Kalifornie Gavin Newsom povolil po téměř dvou měsících obnovení provozu ve vnitřních prostorách. Po čtvrtém červenci letošního roku se provozovny kvůli stále se zvyšujícímu výskytu nemoci COVID-19 opět uzavřely.

Nová opatření vstoupila v platnost týden poté, co guvernér Newsom uzavřel bary a vnitřní restaurace. Provoz funguje pouze na zahrádkách a venkovních prostranstvích.

Další hlavní zprávy

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama