reklama

Koronavirus ve světě: V Brazílii padl rekord, v USA přibylo devátý den přes 60 tisíc nakažených

Brazílie zaznamenala za posledních 24 hodin rekordních 67 860 nových případů nákazy koronavirem. V USA přibylo devátý den v řadě více než 60 tisíc nakažených, o čemž informovala agentura AFP s odvoláním na statistiku Univerzity Johnse Hopkinse (JHU). Aktuální počet infikovaných celosvětově přesahuje pět miliónů.

reklama

Počet prokázaných případů nemoci COVID-19 v Latinské Americe překonal čtyři miliony, na Brazílii z toho připadá přes 2,23 milionů případů, informovala agentura Reuters. Za posledních 24 hodin tam přibylo rekordních 67 860 nově nakažených. V úterý ohlásily brazilské úřady na 41 tisíc nových infekcí, v pondělí jich bylo téměř o polovinu méně.

Podle brazilského ministerstva zdravotnictví se bilance mrtvých v zemi, která má 210 milionů obyvatel, zvýšila o 1 284 na 82 771.

K tématu

V USA opět přibylo více než 60 tisíc nakažených

Množství infikovaných v USA vzrostlo o 63 967 na více než 3,9 milionu od začátku epidemie. Počet lidí, kteří tam s nemocí COVID-19 zemřeli, stoupl o 1 059 na celkových 142 942.

Státem s nejvyšším počtem případů nákazy koronavirem v USA se ve středu stala Kalifornie. Překonala tak New York, který byl původním ohniskem šíření viru.

Trump ve středu na svém briefingu v Bílém domě uvedl, že jedním z důvodů nárůstu počtu případů nákazy jsou demonstrace na protest proti rasismu a za policejní reformy. Prezident rovněž zopakoval svou výzvu k dodržování hygienických opatření a nošení roušek, sám se s rouškou ale objevil na veřejnosti jen jednou.

K tématu

COVID-19 má zaměstnanec jídelny, která sousedí s Bílým domem

Agentura Reuters také uvedla, že na koronavirus byl pozitivně testován zaměstnanec jídelny, který pracuje v Eisenhowerově budově, jež sousedí s Bílým domem a někteří zaměstnanci Bílého domu v ní mají kanceláře.

Spojené státy jsou pandemií zdaleka nejpostiženější zemí na světě. V počtu nakažených je následuje Brazílie. V žebříčku americké Univerzity Johnse Hopkinse za nimi následují Indie, Rusko, Jihoafrická republika, Mexiko, Peru a Chile. Co do počtu mrtvých zůstávají na prvních dvou příčkách USA a Brazílie, třetí je Británie následovaná Mexikem, Itálií a Francií.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama