CNN Prima News Kalábrie

Kalábrie

Výpis příspěvků ke štítku „Kalábrie“

Dron zachytil sériového žháře během činu. Muž po stroji házel kameny, pak ujel na motorce

Italské úřady v Kalábrii zveřejnily záběry, na kterých se pohybuje muž rozdělávající oheň v lese, přičemž se následně snaží ujet z místa činu na motorce. Tamní policie věří, že jde o sériového žháře, který stojí za řadou dalších ničivých požárů v oblasti. Hasiči se kvůli nim prakticky od začátku července nezastavili. K dopadení údajného pachatele pomohla armáda dronů čítající třicet kusů.

U Itálie ztroskotala loď s migranty. Zahynulo téměř 60 lidí, dvě desítky z nich byly děti

Nejméně 58 lidí, včetně žen a dvou desítek dětí, zahynulo při ztroskotání lodi s migranty na jihu Itálie, uvedla italská pobřežní stráž a policie. Počet však zřejmě nebude konečný. Zatím se podařilo najít 81 přeživších, záchranáři však nemají k dispozici spolehlivý údaj o počtu lidí na palubě. Podle různých informací jich mohlo být 120 až 250. Pátrací akce pokračují.

Ve Španělsku dopadli hledaného šéfa 'Ndranghety. Na svobodě byl kvůli chybě soudu

Španělská a italská policie slaví úspěch. Po dvou letech se jim podařilo dopadnout jednoho z nejhledanějších bossů mafiánské organizace 'Ndrangheta Domenica Paviglianitiho, přezdívaného též „boss bossů“. Zločinec se kvůli pochybení soudu dostal předčasně na svobodu z italského vězení v roce 2019 a ihned prchl do Španělska. Ve vězení teď stráví dalších 11 let.

Cynická Evropo, probuď se, volají kvůli uprchlíkům premiéři Kalábrie a Sicílie

Premiéři regionů Kalábrie a Sicílie na jihu Itálie vyzvali centrální vládu v Římě, aby urychleně řešila situaci s migranty, kteří připlouvají z Afriky do těchto oblastí. V prvním pololetí se oproti loňsku počet migrantů, kteří dorazili do Itálie přes Středomoří, více než zdvojnásobil, vyplývá ze zveřejněné zprávy unijní agentury pro pohraniční a pobřežní stráž Frontex.