reklama

Kalousek je dobrý komik. I Zeman byl, dokud neulehl do nemocnice, glosují umělci

I politiku provází humor. Kromě Jan Grolicha (KDU-ČSL), který dříve vystupoval jako komik, bychom mohli najít řadu dalších politiků, kteří by úřadování z fleku mohli vyměnit za toto povolání. Shodli se na tom v pořadu Co Čech, to politik! grafik Tomáš Břínek (TMBK), karikaturista Štěpán Mareš a stand-up komička Adéla Elbel.

reklama

„Takový stand-up komik jako já nemůže být asi nikdo. Vynikající byl ale Honza Grolich a pak by byl dobrý i Miroslav Kalousek, toho miluju, to se ví,“ prozradila ve vysílání CNN Prima NEWS stand-up komička Adéla Elbel.

„Dobrý stand-up komik byl i Miloš Zeman, dokud neulehl do nemocnice,“ doplnil ji karikaturista Štěpán Mareš. Grafik Břínek by k Zemanovi přidal i další. „Ještě Jiří Ovčáček, ač není politik. Dobrý komik je i Babiš,“ sdělil.

Umělec, známý především pod přezdívkou TMBK, si prý s mluvčím Hradu dokonce i občas napíše. Naposledy parodoval jeho žalmy, které Ovčáček zveřejnil v době, kdy byl prezident Zeman v nemocnici. „Není přímo mým fanouškem, dlouho sem s ním nemluvil. Jdu mu napsat,“ reagoval na dotaz moderátora Břínek.

Jak sám přiznává, hranici, u které by si řekl, že je už něco „moc“, nemá. „Cenzurou jsou pro mě sociální sítě. Když tam dám Hitlera nebo sebevraždu, tak mi to smažou. Ani s politiky o tom moc nemluvím a berou to. Někdy si mé příspěvky dokonce přesdílí, aby vypadali, že se umí zasmát sami sobě,“ dodal Břínek.

Naopak karikaturista Štěpán Mareš si po dobu své kariéry musel projít řadou soudních procesů. „Byly tam výhrůžky, soudy, žaloby. Můžu říct, že snad jeden z nejdelších soudních procesů se táhl s paní Petrou Paroubkovou, která to dotáhla až do Štrasburku,“ popsal v pořadu Co Čech, to politik! kreslíř Mareš. Manželka Jiřího Paroubka, který byl tehdy v ČSSD, však neuspěla.

I Elbel do svých vystoupení zahrnuje téma politiky. „Jen ne v televizních vystoupeních, protože tam to má nějakou trvanlivost. Než by se to odvysílalo, je to pryč, ale naživo je to potřeba a lidi to berou. Nejvíc táhne bizár – flákanec a tak,“ dodala Elbel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci
Koronavirus

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci

Vláda se zatím neshodla na protikoronavirových opatřeních ve školství, a je tak otázkou, k čemu se odborníci přikloní. Jak ale uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, se šéfem resortu školství Robertem Plagou by šel do konfliktu nerad . Chápe také, že roušky nebo testování ve školách by nemusely být komfortní. Nerad by ale opakoval černý scénář, dodal v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela ve středu odpoledne spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dorazil i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama