reklama

Ovčáčkovy žalmy mají konotaci smrti, šokují mě, říká Kocáb po hospitalizaci Zemana

Žalmy mluvčího prezidenta Miloše Zemana nesou konotaci smrti. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to řekl hudebník a politik Michael Kocáb, který dodal, že ho vyjádření Jiřího Ovčáčka na sociálních sítích šokovalo. Kromě Kocába byli hosty vysílání spisovatel a novinář Ondřej Neff a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal.

reklama

Prezident Miloš Zeman byl v úterý hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Jeho mluvčí Jiří Ovčáček dosud neinformoval o tom, co přesně hlavě státu je. Na sociálních sítích je přitom aktivní a zmiňuje zde žalmy z bible. „Hlasitě jsem volal k Hospodinu a vyslyšel mě ze své svaté hory. Klidně jsem ulehl a usnul. Probudil jsem se, protože mi Hospodin pomáhá. Nezaleknu se ani tisíců, kteří mě obkličují,“ napsal na Twitteru.

To doslova „šokovalo“ zpěváka, politika a možného kandidáta na prezidenta Michaela Kocába. Slova, která mluvčí napsal, podle něj nesou „konotaci smrti“. „Snad jeho (prezidenta) stav není tak závažný, ale toto je zarážející,“ řekl Kocáb.

Podobně to vidí i spisovatel Ondřej Neff. „Ty konotace tam byly zřetelné. Ale nemá smysl spekulovat,“ uvedl. Hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal poukázal na fakt, že v západní Evropě je běžné o zdraví významných politiků informovat. Jejich zdravotní stav totiž může mít vliv na rozhodnutí, která činí. „Výkon politika je spojen s jeho zdravím,“ podotkl Smejkal.

Neff v pořadu Co Čech, to politik! stočil řeč také na to, jak by v případě prezidentovy dlouhodobé absence museli postupovat ústavní činitelé. „Oficiálně bylo řečeno, že jde o nějakou prohlídku či rutinní záležitost. Nicméně jsem se podíval do Ústavy, kdyby to nějak prezidentovi znemožnilo vykonávat funkci, a nedospěl jsem k tomu, že by to šlo nějak po másle,“ uvedl spisovatel.

Zeman vždy poutal pozornost, říká Neff

Podle Kocába je aktuálně informace natolik čerstvá, že k tomu není možné mnoho říci. „Ale zítra či pozítří se to už bude muset řešit,“ dodal hudebník s tím, že právě na prezidentovi závisí například jmenování předsedy vlády.

Neff k Zemanovi poznamenal, že byl vždycky svéráznou postavou: „Znal jsem ho v době předrevoluční a on na sebe vždycky poutal pozornost. Připadá mi legrační, že často vyčítáme politikům bezbarvost, nudnost a šedivost.“

Kromě Zemana je v ÚVN aktuálně hospitalizován i jeho předchůdce ve funkci prezidenta Václav Klaus. Mluvčí jeho institutu Petr Macinka médiím oproti Ovčáčkovi sdělil, že Klaus byl do nemocnice přijat kvůli problémům s krevním tlakem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček
Volby 2021

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

reklama