reklama

Kalousek pochopil, že jeho éra skončila, říká komentátor Šídlo

Zakladatel TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek po 22 letech končí ve Sněmovně. Podle komentátora Jindřicha Šídla pochopil, že jeho éra rokem 2017 skončila. Odchází s ním ale pomyslně i část politiky. Premiér Andrej Babiš si tak musí najít jiného rivala. Chvilkami vypadali jako Tom a Jerry, doplnil komentátor Petr Kolář.

reklama

Byla to jen otázka času, svůj odchod oznámil už dávno, nepřipadá mi to jako zásadní zlom. Potlesk ve Sněmovně byl ale namístě a Kalousek si ho zaslouží,“ hodnotil odchod Miroslava Kalouska ze Sněmovny komentátor Mladé fronty Dnes Petr Kolář. Zároveň zkritizoval fakt, že politici se loučí s někým, koho nemají zrovna v lásce. „Cynicky se bavím. Smál jsem se, když Schillerová vykládala, jak jí bude chybět jeho humor,“ dodal.

„Miroslav Kalousek pochopil, že jeho éra rokem 2017 definitivně skončila. S ním odchází velká část politiky, byl ve Sněmovně 22 let. Potlesk byl zdvořilostní, vždyť ho všichni znali a zažili,“ doplnil komentátor webu Seznam Zprávy Jindřich Šídlo s tím, že se jednalo spíše o gesto poslušnosti než o projev vřelých vztahů.

Připomněl, že i podle Pirátů byl nejvyšší čas, aby odešel. „Říkali: Díky bohu, že se to stalo. Zároveň ale, že byla dobrá zkušenost ho zažít. Ve vystupování ve Sněmovně patřil ke špičkám, a i díky sociálním sítím vybudoval sílu, která byl silnější než zisk TOP 09,“ míní Šídlo.

Premiér Andrej Babiš si tak bude podle komentátorů musí najít jiného rivala. „Nepochybuji, že by si Andrej Babiš nenašel jiného Kalouska. Chvilkama vypadali jako Tom a Jerry, v podstatě si pomáhali. Pokud by na sebe nenarazili, našli by si někoho jiného,“ uvedl Kolář. Kalousek navíc podle něj dělal chyby. „Například že mu Jiří Pospíšil pod rukama vzal stranu. To by se mu v ‚TOP 09‘ formě nestalo,“ doplnil.

Lidé ho milovali, nebo jim byl odporný

Babišovi fungovalo, že si za rivala vybral právě Kalouska. „Vypovídá to o síle Kalouskovy osobnosti, přitom nebyl předsedou předchozí vlády, ale pouhým ministrem financí. Asi Babišovi vyšlo, že éra 2010 až 2013 je nejvíce spojená s Miroslavem Kalouskem,“ uvedl Šídlo.

Komentátoři se také shodli, že Kalousek je rozporuplnou osobností. „Měl výbornou vlastnost, že lidi strašně polarizoval. Buď jej milovali, anebo jim byl odporný. Největší problém nastal v posledních letech, kdy se toto trochu vytratilo,“ tvrdí Kolář.

Miroslav Kalousek podle obou komentátorů jen tak z veřejného prostoru neodejde. „Mirek Topolánek také nezmizel,“ doplňuje Kolář. Koalici by se pak podle Šídla hodil jako poradce pro přebírání moci. „To je složitá disciplína a on s ní má velké zkušenosti,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama