reklama

Kamiony projíždějící Mimoní trápí obyvatele města, ministerstvo dopravy problém neřeší

Obyvatele Mimoně na Českolipsku trápí stovky kamionů, které denně projíždějí středem města. Podle starosty tudy objíždějí zpoplatněné úseky silnic a úřady ani policie na stížnosti místních obyvatel neslyší, a tak teď chystá radikální krok. Chce tranzitním kamionům průjezd městem zcela zakázat, rada města už záměr schválila.

reklama

Centrem Mimoně projíždí téměř veškerá doprava dvěma souběžnými jednosměrkami, jednou ulicí ve směru na Liberec, druhou na Doksy a Mnichovo Hradiště. Alternativa ve městě neexistuje, do zbylých ulic by se velké kamiony jednoduše nevešly.

K tématu

Jedna z hlavních tepen vede ulicí, která se jmenuje Malá. Nepatří kraji ani státu, je to místní komunikace v majetku města. A právě toho chce starosta využít – chce do ní umístit zákazové značky, které by sem nepustily těžké kamiony. Řidiči kamionů by prý velmi brzy zjistili, že centrem Mimoně neprojedou a vrátili by se na zpoplatněné úseky.

Háček je v tom, že zákazovou značku musí posvětit silniční správní úřad v České Lípě. Podle mluvčí úřadu se nedá předjímat, jak úředníci rozhodnou. Jisté je, že do téhle chvíle zatím místní obyvatelé se svým trápením nikde zastání nenašli.

Ministerstvo dopravy například zpochybňuje i to, že by kamiony mýtné úseky přes Mimoň vůbec objížděly. Prý k tomu nejsou podklady. Podle starostů z regionu i samotných obyvatel je ale nárůst dopravy nezpochybnitelný.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko se na čtvrtém stupni rizika drží přesně dva týdny, skiareály zůstanou zavřené

Česko se na čtvrtém stupni rizika drží přesně dva týdny, skiareály zůstanou zavřené

V Česku v úterý přibylo 9 144 případů covidu, což je proti pondělí asi o 2 200 více. V mezitýdenním srovnání je nárůst opět nižší, a to zhruba o 500 nakažených. Proti minulému úterý klesl také o 400 počet hospitalizovaných s onemocněním COVID-19. V úterý vyžadovalo nemocniční péči 6 043 pacientů. Počet pacientů v těžkém stavu klesl na 995. Zemřelých s covidem je 15 791. Index Protiepidemického sytému ČR (PES) je druhý den na 68 bodech, už dva týdny se drží na čtvrtém z pěti stupňů. V zemi ale už měsíc platí opatření, která odpovídají nejpřísnějšímu, pátému stupni.

Reportáž

Reportáž z Osvětimi. Jak se žije ve stínu koncentráku s 1,3 milionu obětí

Reportáž z Osvětimi. Jak se žije ve stínu koncentráku s 1,3 milionu obětí

Není to jen koncentrační tábor, ale i čtyřicetitisícové město přilepené téměř ke zdem lágru. Na jediném katastru tak vlastně stojí dvě Osvětimi. Tu první zná celý svět jako továrnu na smrt, tu druhou téměř nikdo. Reportér CNN Prima NEWS navštívil obě Osvětimi v předvečer výročí osvobození (27. ledna 1945). Tábor je kvůli pandemii uzavřen pro turisty, město však žije dál a naplno jede i chemička, kterou tady založili nacisté.

360°

Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin

Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS pustil do otce šéfa Trikolóry – exprezidenta Václava Klause. Tomu vyčetl zejména účasti na demonstracích proti opatření a očkování. Bývalá hlava státu totiž odmítá očkování i protiepidemická opatření. „To, co předvádí váš otec, by mělo být trestné,“ prohlásil Novotný na adresu exprezidenta.

Bruselští úředníci chtějí omezit maximální rychlost automobilů na 180 km/h
Češi nechtějí pracovat? Počet cizinců  zaměstnaných v ČR se od roku 2010 ztrojnásobil
Čech našel majitele funkční kamery, kterou po devíti letech vyplavilo moře
Elektrická doba si žádá nový styl. Škoda možná opustí logo s okřídleným šípem
Kazma: Od videa se Zemanem jsme čekali víc. Ve světě ale nikoho moc nezajímá
Klaus ml.: Neukazuju holý zadek jako vy. Ve Sněmovně bych to neudělal, kontroval Novotný
reklama
reklama
Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let

Kultura

Domácí zpravodajství

Expolicista Šlachta, který způsobil pád Nečasova kabinetu, zakládá politické hnutí
Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské
Další články
reklama
reklama