Kamiony projíždějící Mimoní trápí obyvatele města, ministerstvo dopravy problém neřeší

Obyvatele Mimoně na Českolipsku trápí stovky kamionů, které denně projíždějí středem města. Podle starosty tudy objíždějí zpoplatněné úseky silnic a úřady ani policie na stížnosti místních obyvatel neslyší, a tak teď chystá radikální krok. Chce tranzitním kamionům průjezd městem zcela zakázat, rada města už záměr schválila.

Centrem Mimoně projíždí téměř veškerá doprava dvěma souběžnými jednosměrkami, jednou ulicí ve směru na Liberec, druhou na Doksy a Mnichovo Hradiště. Alternativa ve městě neexistuje, do zbylých ulic by se velké kamiony jednoduše nevešly.

Jedna z hlavních tepen vede ulicí, která se jmenuje Malá. Nepatří kraji ani státu, je to místní komunikace v majetku města. A právě toho chce starosta využít – chce do ní umístit zákazové značky, které by sem nepustily těžké kamiony. Řidiči kamionů by prý velmi brzy zjistili, že centrem Mimoně neprojedou a vrátili by se na zpoplatněné úseky.

Háček je v tom, že zákazovou značku musí posvětit silniční správní úřad v České Lípě. Podle mluvčí úřadu se nedá předjímat, jak úředníci rozhodnou. Jisté je, že do téhle chvíle zatím místní obyvatelé se svým trápením nikde zastání nenašli.

Ministerstvo dopravy například zpochybňuje i to, že by kamiony mýtné úseky přes Mimoň vůbec objížděly. Prý k tomu nejsou podklady. Podle starostů z regionu i samotných obyvatel je ale nárůst dopravy nezpochybnitelný.

Tagy:
kamiony doprava Česká republika kamion Liberec Mimoň Česká Lípa Doksy Ministerstvo dopravy České republiky okres Česká Lípa Mnichovo Hradiště