reklama

Kamiony projíždějící Mimoní trápí obyvatele města, ministerstvo dopravy problém neřeší

Obyvatele Mimoně na Českolipsku trápí stovky kamionů, které denně projíždějí středem města. Podle starosty tudy objíždějí zpoplatněné úseky silnic a úřady ani policie na stížnosti místních obyvatel neslyší, a tak teď chystá radikální krok. Chce tranzitním kamionům průjezd městem zcela zakázat, rada města už záměr schválila.

reklama

Centrem Mimoně projíždí téměř veškerá doprava dvěma souběžnými jednosměrkami, jednou ulicí ve směru na Liberec, druhou na Doksy a Mnichovo Hradiště. Alternativa ve městě neexistuje, do zbylých ulic by se velké kamiony jednoduše nevešly.

K tématu

Jedna z hlavních tepen vede ulicí, která se jmenuje Malá. Nepatří kraji ani státu, je to místní komunikace v majetku města. A právě toho chce starosta využít – chce do ní umístit zákazové značky, které by sem nepustily těžké kamiony. Řidiči kamionů by prý velmi brzy zjistili, že centrem Mimoně neprojedou a vrátili by se na zpoplatněné úseky.

Háček je v tom, že zákazovou značku musí posvětit silniční správní úřad v České Lípě. Podle mluvčí úřadu se nedá předjímat, jak úředníci rozhodnou. Jisté je, že do téhle chvíle zatím místní obyvatelé se svým trápením nikde zastání nenašli.

Ministerstvo dopravy například zpochybňuje i to, že by kamiony mýtné úseky přes Mimoň vůbec objížděly. Prý k tomu nejsou podklady. Podle starostů z regionu i samotných obyvatel je ale nárůst dopravy nezpochybnitelný.

Další hlavní zprávy

Nehody

Silnice z Plzně na Domažlice je kvůli nehodě do 22:00 uzavřená

Silnice z Plzně na Domažlice je kvůli nehodě do 22:00 uzavřená

Kvůli dopravní nehodě několika aut je u Líní na Plzeňsku uzavřena silnice číslo 26 z Plzně do Domažlic. Záchranáři na místě ošetřili několik lidí, jednoho zraněného převezli do nemocnice. Orientační dechová zkouška na alkohol byla u všech účastníků nehody negativní, uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Podle informací na webu dopravní policie by provoz v místě nehody mohl být obnoven kolem 22:00.

reklama
Do karantény muselo kvůli koronaviru celé oddělení protokolu Úřadu vlády
Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Začátek prázdnin v kinech: dvě nestárnoucí klasiky a karlovarská náhražka
Další články
reklama
reklama