reklama

Útok na Babiše a spol.? Musíme poukázat na hrozby, komentuje kampaň Spolu Stanjura

Obličeje premiéra Andreje Babiše (ANO), předsedy SPD Tomia Okamury a šéfa komunistů Vojtěcha Filipa na billboardech mají varovat před hrozbou společné vlády těchto politických uskupení. Koalice Spolu ve středu představila, jak budou vypadat poslední týdny její předvolební kampaně. Podle prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury tvoří „antibabiš“ jen malou část.

reklama

Jakým způsobem máme chápat nově představenou podobu kampaně? Že přestáváte být hodní a tvrdě teď půjdete proti případné koalici ANO, SPD a KSČM?
Ne. Stále platí, že chceme vést pozitivní kampaň, ale současně si myslíme, že musíme voličům ukázat hrozby, které vnímáme. Naprostá většina naší outdoorové reklamy bude s našimi předsedy – změna, které můžete věřit. Skutečně slibujeme voličům, že co jsme napsali do kampaně, tak myslíme vážně a budeme tak postupovat. To bude zhruba 75 procent venkovní reklamy. Na přibližně 25 procentech chceme ukázat ty hrozby. Když člověk nabízí pozitivní část programu, tak zároveň musí upozornit, co hrozí, kdyby nešel program realizovat třeba kvůli slabší volební účasti nebo vítězství v součtu na mandáty populistů a extrémistů.

Chcete tedy poukázat na reálnou hrozbu vlády hnutí ANO, která vychází z posledních průzkumů?
Jde o shodu okolností, protože takovou kampaň nepřipravíte za dva dny. Náladu v našich městech a obcích ale vítáme. Myslím, že je tady velké volání po změně. Všichni naši kandidáti nám říkají, že naprostá většina lidí, se kterými hovoří ve svých krajích, ji očekávají. Od nás politiků chtějí, abychom navrhli konkrétní řešení, aby státu nehrozilo, že skončí kvůli obrovským dluhům v krachu, abychom měli opravdu kvalitní školy, aby se mohly stavět byty, protože mladí nemají kde bydlet. V našem pozitivním programu na tyhle otázky přinášíme odpovědi. Celé léto jsme měli tematické programové tiskové konference, pro které jsme vybrali pět klíčových oblastí – veřejné finance / daně, ochrana životního prostředí, školství, bydlení a ochrana svobody a demokracie.

Nemáte ale obavu z toho, že když lidé uvidí na billboardech tři obličeje – Babiše, Okamury a Filipa, tak že si řeknou – koalice Spolu umí zase akorát program antibabiš?
Nemám z toho obavu. Poctivé je, když máte nějakou nabídku, tak že současně ukazujete na hrozbu. Že to budou možná oni říkat, to je jiná věc. Připomínám ale, že naprostá většina outdoorové reklamy bude pozitivní o změně, kterou chceme přinést a kterou přineseme, pokud získáme dostatečný počet hlasů a dostatečný počet mandátů ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Očekáváte, že podobná antikampaň půjde i z druhé strany? Hnutí ANO momentálně útočí především na koalici Pirátů a STAN. Myslíte si, že se také obrátí vůči vám?
Nevím, jakou mají strategii ostatní kandidující strany, my se na to neohlížíme. Naši kampaň cílíme celou dobu na voliče. Jsme rádi, že od konce dubna můžeme dělat kontaktní kampaň, byť jsme měli obavy, zda bude možné se s lidmi potkávat. Nakonec je to skvělé. Konkurenty neřešíme. Jsme přesvědčeni, že tou nejsilnější částí naši kampaně, je kontaktní kampaň. Tyhle vizuály a outdoorová kampaň jsou jenom doplňky. Naše koalice má zhruba 600 starostů, 600 místostarostů, máme pět hejtmanů, jsme zastoupeni ve všech krajských vládách. Naši kolegové mají každodenní kontakt s realitou a každý den řeší problémy lidí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rodiče Maxíka museli sehnat 50 milionů na léčbu. V Ostravě začali testovat děti na SMA

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začala jako první v Česku nabízet maminkám v porodnici zdarma vyšetření na výskyt spinální svalové atrofie, zkráceně SMA. Pokud se nemoc prokáže, je třeba dítěti podat okamžitě léčbu. SMA trpí například Maxík z Ostravy, u něj se ale na nemoc přišlo poměrně pozdě a jeho rodiče pak na léčbu sháněli 50 milionů korun.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Herečka Kuklová o zákeřné rakovině: Po vztahu s Pomejem jsem tušila, že nemoc přijde

Míša Kuklová má za sebou těžké období, zhruba před rokem jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Dnes už má ale svoje vnady, které chorobě obětovala, zpět. Od samého začátku byla odhodlaná rakovinu porazit. Přiznává však, že tuto nemoc očekávala. Podle ní za to mohou stresy, které vznikly na základě prvního manželství s Jiřím Pomejem a které se hromadily ještě několik dalších let. Řekla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

reklama