CNN Prima News kanibalismus

kanibalismus

Výpis příspěvků ke štítku „kanibalismus“

Kanibal z Mexika rozsekal svou ženu. Její mozek měl sníst v tacos, z lebky udělal popelník

Policisté v mexickém městě Puebla zadrželi muže, který je podezřelý z obzvlášť ohavné vraždy. Dvaatřicetiletý Alvaro údajně zabil svou ženu Mariu tak, že její tělo rozčtvrtil pomocí mačety, dláta a kladiva. Poté měl ještě sníst její mozek v tortille tacos a z její lebky si prý vytvořil popelník. Celý případ je podle webu Daily Mail o to tragičtější, že 38letá oběť byla matkou pěti dětí. Pár podle médií uctíval Svatou Smrt.

Jak chutnají lidské oči? Kanibalové pojídali své mrtvé příbuzné, trpěli pak chechtavou smrtí

Jedni s oblibou jedli lidské vnitřnosti, jiní s gustem spořádali ruku neposlušné manželky, oči, penis a nos nepřátel či své zesnulé příbuzné. Kanibalové měli různé chutě. Ve své nové knize o tom píše antropolog Martin Soukup, který srovnává případy z dávné minulosti i z 20. století. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje jednotlivé lidojedské recepty. Ale i nemoc zvanou chechtavá smrt, která kanibaly postihovala právě kvůli jejich svéráznému jídelníčku.

Když šlo o děti, nemohl jsem se s tím srovnat. Markovič před smrtí promluvil v dokumentu

Zesnulý Jiří Markovič, bývalý velitel pražské mordparty, který pomohl dopadnout řadu kriminálníků, se i k vrahům podle vlastních slov snažil chovat jako k lidem. Markovič své zkušenosti přiblížil v dosud neodvysílaném dokumentu, v němž popisuje detaily z případů těch nejznámějších vrahů, které dopadl. Přiznává, že byl odpůrcem trestu smrti, až na jednu výjimku. Bezesné noci ho ale prý kvůli traumatickým zkušenostem netrápily. Legendární kriminalista zemřel 20. října.

Ruští vězni ve válce padají jako mouchy. Putin na Ukrajinu vyslal sériové vrahy i kanibala

Do války na Ukrajině se ochotně zapojují i někteří přísně potrestaní zločinci, za narukování a odsloužení šesti měsíců v ruské armádě totiž budou z vězení propuštěni. Na frontu tak směřuje například muž, který se u soudu přiznal k vraždám a kanibalismu. Zrekrutovaní vězni ale podle neziskové organizace Russia Behind Barse ve válce nemají mnoho šancí přežít, chybí jim totiž výcvik.

Za vraždy a požívání jater dostal kanibal doživotí. Nemůžu jíst maso dětí pod 10 let, řekl

Děsivý případ sektanta –⁠ kanibala má své rozuzlení. Šest let po spáchání vraždy třicetileté Jekatěriny Obuchovské a její desetileté dcery Anny soud rozhodl o doživotním vězení pro Ukrajince Sergeje Ljubenka. Spolupachatelka vraha Julija Bojkovová byla odsouzena k deseti letům vězení již dříve. Žena je za mřížemi od roku 2015, propuštěna by mohla být již za čtyři roky. O případu informoval ukrajinský web Obozrevatel.