reklama

Karel Gott: Boj o zdraví zpěváka začal už v roce 2015. Nedal na sobě nic znát

/ fotografií

Karel Gott nás navždy opustil před rokem, 1. října 2019. Podlehl nemoci, o které se spekulovalo už od roku 2015. Mistr zdravotní komplikace ale dlouho popíral a vyvracel a nadále vystupoval. „Všechno jsou to spekulace a kecy,“ vzkázal tenkrát.

reklama

V říjnu roku 2015 se poprvé začali všichni vážně bát o život Karla Gotta. Byla mu diagnostikována rakovina mízních uzlin. Tu ale úspěšně překonal a začal kolotoč hospitalizací a vracení se na pódia. Tomu všemu ale předcházely varovné signály.

Už na jaře téhož roku se okolo jeho osoby začaly dít změny, které nasvědčovaly, že něco není v pořádku. Nečekaně se rozloučil s dlouholetou manažerkou a účetní Jaroslavou Herzerů i dvorním tajemníkem Janem Adamem a jeho žena Ivana po pěti letech opustila pozici moderátorky VIP zpráv s tím, že se chce naplno věnovat dětem a manželovi.

Ivana Gottová ve VIP zprávách na televizi Prima.
Ivana Gottová ve VIP zprávách na televizi Prima.
Zdroj: Prima FTV
Všechno jsou to spekulace a kecy...

Karel ale vlnu spekulací s humorem jemu vlastním popíral. „Mám dobrou zprávu, jsem v dokonalé formě a absolutně zdravý. Nezhubnul jsem ani kilo, všechno jsou to spekulace a kecy,“ řekl tenkrát fanouškům na koncertě.

K tématu

Na konci června byla Karlu Gottovi diagnostikována srdeční arytmie. On i jeho žena si změnili telefonní čísla a najali si tiskovou mluvčí Anetu Stolzovou. Rodina také začala opevňovat vilu na Bertramce.

V říjnu zpěváka operovali pro náhlou příhodu břišní a při operaci mu diagnostikovali Non-Hodgkinův lymfom a byl převezen na hematologické oddělení Všeobecné fakultní nemocnice a okamžitě byla zahájena náročná onkologická léčba.

Karel Gott tento těžký boj s rakovinou vyhrál a lékaři hovořili o zázraku. Mistr se začal vracet na koncertní pódia. V listopadu 2016 se ale do nemocničního prostředí vrátil. Podstoupil operaci páteře kvůli problémům s ploténkou. „Páni doktoři mě postavili na nohy a řekli: Pane Gott, držte se. Tak se držím,“ okomentoval Mistr operaci s nadhledem sobě vlastním.

Daří se mi dobře a zotavování po nedávné operaci probíhá úspěšně a bez komplikací, napsal Karel Gott na Facebook 19. května 2016 k této fotografii.
Daří se mi dobře a zotavování po nedávné operaci probíhá úspěšně a bez komplikací, napsal Karel Gott na Facebook 19. května 2016 k této fotografii.
Zdroj: Facebook/Karel Gott

Také rok 2017 nezůstal bez zdravotních komplikací a několikanásobný Zlatý slavík se opět musel svěřit do rukou operatérů. Tentokrát kvůli akutní střevní neprůchodnosti způsobené srůsty. Po rakovině z roku 2015 a dalších zdravotních problémech už asi nikdo nečekal, že se Karel vrátí v plné síle na prkna, která znamenají svět.

Je to něco jako doping, jen s tím rozdílem, že je to naprosto legální...

Roku 2018 ale všem vytřel zrak a svým koncertem ovládl největší koncertní halu u nás. „Je to opravdu to nejlepší, co se mi mohlo přihodit – vrátit se do takové arény a být přivítán. Je to něco jako doping, jen s tím rozdílem, že je to naprosto legální,“ řekl tenkrát Mistr, který už sám pomalu nevěřil, že se takový mega koncert bude ještě někdy opakovat.

Tento opojný pocit chtěl zažít ještě jednou, při oslavě svých 80. narozenin v červnu 2019. Na začátku téhož roku ale oznámil, že koncert musí zrušit. Jeho oslabená imunita mu nedovolila se naplno věnovat přípravám. V únoru 2019 ho skolila chřipka a musel strávit týden v nemocnici.

Karel Gott vystoupil také na koncertě Leoše Mareše v O2 aréně. Tento večer mě naplnil energií a přinesl mi mnoho radosti na hodně dlouho, napsal Mistr k fotografii 18. května 2019.
Karel Gott vystoupil také na koncertě Leoše Mareše v O2 aréně. Tento večer mě naplnil energií a přinesl mi mnoho radosti na hodně dlouho, napsal Mistr k fotografii 18. května 2019.
Zdroj: Facebook/Karel Gott

Své 80. narozeniny nakonec oslavil v kruhu přátel v divadle na Jezerce, ze které odcházel až v noci. Přestože rozdával úsměvy a vypadal v dobré kondici, jeho tělo opět dostalo silnou ránu. V září přiznal, že bojuje s akutní leukémií. Jeho oslabený organismus tentokrát boj s rakovinou prohrál. Karel Gott náš svět navždy opustil 1. října 2019.

Na 11. října 2019 bylo vyhlášeno rozloučení pro veřejnost v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 50 tisíc lidí. Pohřeb se státními poctami se konal v sobotu 12. října 2019 se zádušní mší v katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama