reklama

Karel Gott: Boj o zdraví zpěváka začal už v roce 2015. Nedal na sobě nic znát

Karel Gott nás navždy opustil před rokem, 1. října 2019. Podlehl nemoci, o které se spekulovalo už od roku 2015. Mistr zdravotní komplikace ale dlouho popíral a vyvracel a nadále vystupoval. „Všechno jsou to spekulace a kecy,“ vzkázal tenkrát.

reklama

V říjnu roku 2015 se poprvé začali všichni vážně bát o život Karla Gotta. Byla mu diagnostikována rakovina mízních uzlin. Tu ale úspěšně překonal a začal kolotoč hospitalizací a vracení se na pódia. Tomu všemu ale předcházely varovné signály.

Už na jaře téhož roku se okolo jeho osoby začaly dít změny, které nasvědčovaly, že něco není v pořádku. Nečekaně se rozloučil s dlouholetou manažerkou a účetní Jaroslavou Herzerů i dvorním tajemníkem Janem Adamem a jeho žena Ivana po pěti letech opustila pozici moderátorky VIP zpráv s tím, že se chce naplno věnovat dětem a manželovi.

Všechno jsou to spekulace a kecy...

Karel ale vlnu spekulací s humorem jemu vlastním popíral. „Mám dobrou zprávu, jsem v dokonalé formě a absolutně zdravý. Nezhubnul jsem ani kilo, všechno jsou to spekulace a kecy,“ řekl tenkrát fanouškům na koncertě.

Na konci června byla Karlu Gottovi diagnostikována srdeční arytmie. On i jeho žena si změnili telefonní čísla a najali si tiskovou mluvčí Anetu Stolzovou. Rodina také začala opevňovat vilu na Bertramce.

V říjnu zpěváka operovali pro náhlou příhodu břišní a při operaci mu diagnostikovali Non-Hodgkinův lymfom a byl převezen na hematologické oddělení Všeobecné fakultní nemocnice a okamžitě byla zahájena náročná onkologická léčba.

Karel Gott tento těžký boj s rakovinou vyhrál a lékaři hovořili o zázraku. Mistr se začal vracet na koncertní pódia. V listopadu 2016 se ale do nemocničního prostředí vrátil. Podstoupil operaci páteře kvůli problémům s ploténkou. „Páni doktoři mě postavili na nohy a řekli: Pane Gott, držte se. Tak se držím,“ okomentoval Mistr operaci s nadhledem sobě vlastním.

Také rok 2017 nezůstal bez zdravotních komplikací a několikanásobný Zlatý slavík se opět musel svěřit do rukou operatérů. Tentokrát kvůli akutní střevní neprůchodnosti způsobené srůsty. Po rakovině z roku 2015 a dalších zdravotních problémech už asi nikdo nečekal, že se Karel vrátí v plné síle na prkna, která znamenají svět.

Je to něco jako doping, jen s tím rozdílem, že je to naprosto legální...

Roku 2018 ale všem vytřel zrak a svým koncertem ovládl největší koncertní halu u nás. „Je to opravdu to nejlepší, co se mi mohlo přihodit – vrátit se do takové arény a být přivítán. Je to něco jako doping, jen s tím rozdílem, že je to naprosto legální,“ řekl tenkrát Mistr, který už sám pomalu nevěřil, že se takový mega koncert bude ještě někdy opakovat.

Tento opojný pocit chtěl zažít ještě jednou, při oslavě svých 80. narozenin v červnu 2019. Na začátku téhož roku ale oznámil, že koncert musí zrušit. Jeho oslabená imunita mu nedovolila se naplno věnovat přípravám. V únoru 2019 ho skolila chřipka a musel strávit týden v nemocnici.

Své 80. narozeniny nakonec oslavil v kruhu přátel v divadle na Jezerce, ze které odcházel až v noci. Přestože rozdával úsměvy a vypadal v dobré kondici, jeho tělo opět dostalo silnou ránu. V září přiznal, že bojuje s akutní leukémií. Jeho oslabený organismus tentokrát boj s rakovinou prohrál. Karel Gott náš svět navždy opustil 1. října 2019.

Na 11. října 2019 bylo vyhlášeno rozloučení pro veřejnost v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 50 tisíc lidí. Pohřeb se státními poctami se konal v sobotu 12. října 2019 se zádušní mší v katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

Tagy:

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věcí, ale může vám zachránit život, říká lékař

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

Jak funguje mRNA vakcína? S DNA se ani nepotká, podívejte se na vysvětlující video

Řada lidí má nadále obavu z nového typu mRNA vakcín, mezi které patří i očkovací látky od společností Pfizer a Moderna. Společnost The Vaccine Makers Project proto představila velmi přehledné video, které se snaží obavy vyvrátit a přiblížit, jakým způsobem vakcíny ve skutečnosti fungují. Ukazují, že očkovací látka nijak nemění DNA, ale pouze učí imunitní systém vytvářet si protilátky.

reklama

Domácí zpravodajství

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

reklama