CNN Prima News Karel Komárek

Karel Komárek

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Komárek“

Nejbohatším Čechem je vdova po Kellnerovi, má víc, než měl manžel. Babiš si pohoršil

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Tedy o téměř 82 miliardy více, než činil majetek jejího manžela v minulém roce.

Nadace vybrala školy, kam půjdou Čínou odmítnuté klavíry. Na další můžete přispět

O 11 klavírů, které si po tchajwanské návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila nepřevzal čínský odběratel, byl obrovský zájem. Rodinná nadace Karla Komárka, která je začátkem září od výrobce Petrof koupila, přijala 152 žádostí. Až nyní se rozhodlo, do kterých škol klavíry jako dar poputují. Nadace zároveň vyhlásila veřejnou sbírku, z níž chce financovat piana pro další školy.

Je třeba, aby se čínská vláda uklidnila, pak se uklidní i obchod, říká šéfka Petrofu

Miliardář Karel Komárek koupil od českého výrobce Petrof 11 nástrojů, které měly původně putovat do Číny. Čínský zájemce zakázku pro Petrof v hodnotě přes pět milionů korun zastavil v reakci na návštěvu předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu. Jaké to je dostat se doprostřed diplomatického sporu a je Čína dobrým obchodním partnerem? Hostem pořadu Interview byla majitelka a ředitelka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

Češi v moři světových boháčů: Kellner zchudl, Křetínský je skokan roku

Globální seznam dolarových miliardářů je o 58 lidí kratší a jejich majetek o 700 miliard dolarů nižší. I v těchto údajích se už totiž promítají následky opatření proti koronaviru, protože statistika se uzavírala k 18. březnu. Z Čechů je stále nejvýše Petr Kellner, nejvíce se žebříčkem vyšvihl Daniel Křetínský. O jednu příčku si polepšil i Andrej Babiš.