CNN Prima News Karel Komárek

Karel Komárek

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Komárek“

Nejbohatším Čechem je vdova po Kellnerovi, má víc, než měl manžel. Babiš si pohoršil

6. října 2021 10:11

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Tedy o téměř 82 miliardy více, než činil majetek jejího manžela v minulém roce.

Kellner je naposledy nejbohatším Čechem. Světovou jedničkou zůstává Bezos

6. dubna 2021 16:21

Nejbohatším Čechem byl v loňském roce naposledy většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner, který nedávno tragicky zahynul. Podle odhadů časopisu Forbes je hodnota jeho majetku 17,5 miliardy dolarů, tedy 382 miliard korun, a patřilo mu tak 110. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů.

Nadace vybrala školy, kam půjdou Čínou odmítnuté klavíry. Na další můžete přispět

25. listopadu 2020 13:37

O 11 klavírů, které si po tchajwanské návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila nepřevzal čínský odběratel, byl obrovský zájem. Rodinná nadace Karla Komárka, která je začátkem září od výrobce Petrof koupila, přijala 152 žádostí. Až nyní se rozhodlo, do kterých škol klavíry jako dar poputují. Nadace zároveň vyhlásila veřejnou sbírku, z níž chce financovat piana pro další školy.

Je třeba, aby se čínská vláda uklidnila, pak se uklidní i obchod, říká šéfka Petrofu

10. září 2020 13:55

Miliardář Karel Komárek koupil od českého výrobce Petrof 11 nástrojů, které měly původně putovat do Číny. Čínský zájemce zakázku pro Petrof v hodnotě přes pět milionů korun zastavil v reakci na návštěvu předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu. Jaké to je dostat se doprostřed diplomatického sporu a je Čína dobrým obchodním partnerem? Hostem pořadu Interview byla majitelka a ředitelka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

Miliardář Komárek koupil od Petrofu piana odmítnutá Čínou. Dostanou je české školy

8. září 2020 15:12

Rodinná nadace miliardáře Karla Komárka koupila od Petrofu Hradec Králové piana a klavíry, které si zřejmě kvůli návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) nepřevzal čínský odběratel. Nadace rozdá 11 nástrojů z čínské zakázky českým školám. Zásilka nástrojů Petrof pro Čínu měla hodnotu 200 tisíc eur (5,3 milionu korun).

Češi v moři světových boháčů: Kellner zchudl, Křetínský je skokan roku

8. dubna 2020 14:04

Globální seznam dolarových miliardářů je o 58 lidí kratší a jejich majetek o 700 miliard dolarů nižší. I v těchto údajích se už totiž promítají následky opatření proti koronaviru, protože statistika se uzavírala k 18. březnu. Z Čechů je stále nejvýše Petr Kellner, nejvíce se žebříčkem vyšvihl Daniel Křetínský. O jednu příčku si polepšil i Andrej Babiš.