reklama

Kate poslala Harrymu tajný vzkaz, odhalila expertka. Využila k tomu fotku svého syna

Vévodkyně Kate poslala podle expertky na královskou rodinu zašifrovaný vzkaz princi Harrymu. Využít k tomu měla nový portrét prince Louise, který Kensingtonský palác zveřejnil při příležitosti jeho třetích narozenin. Skrytý význam má mít kolo, na němž malý Louis na snímku jede.

reklama

Britská královská rodina slaví narozeniny svých členů mimo jiné zveřejněním jejich nového portrétu. Specialistkou na narozeninové snímky se stala vévodkyně Kate, která ráda fotí. Pořizuje tak často momentky, které pak využívá při jubileích svých dětí. Její fotky působí mnohem přirozeněji než oficiální portréty.

Syn prince Williama a Kate, princ Louis, oslavil třetí narozeniny v pátek a nová fotografie nemohla chybět. Za snímkem roztomilého a usmívajícího se princátka na bicyklu, který jde poprvé do mateřské školy, se ale podle komentátorky Daniely Elserové skrývá tajná šifra pro prince Harryho.

Jezdil princ jako malý na kole?

Vzkaz to přitom není zrovna příjemný. Kate chtěla prý svého švagra popíchnout kvůli jeho slovům, která pronesl v rozhovoru s Oprah Winfreyovou na začátku března. Když se ho moderátorka zeptala, co nejvíc oceňuje na svém životě mimo královskou rodinu, odpověděl: „Největší potěšení mi dělá, když můžu Archieho posadit do jeho dětské sedačky a vzít ho na projížďku na kole, což je něco, co jsem nikdy nemohl, když jsem byl malý.“

Jenže se ukázalo, že si zřejmě pamatuje věci jinak, než byly. Média zveřejnila hned několik fotek, na kterých je Harry jako dítě na kole. Právě na to měla Kate narážet novým portrétem prince Louise.

„Nevyhnutelný závěr je, že vévodkyně možná posílá svému švagrovi princi Harrymu kousavou zprávu. Může se zdát, že vévodkyně zdůrazňuje, že Harry dost možná tíhne k určitému historickému revizionismu, což je něco, co obyvatelům Kensingtonského paláce neuniklo,“ napsala Elserová pro web news.com.au.

Harry měl normální život vždycky na dosah

Zároveň novinářka upozornila, že paparazzi fotky Kate a jejích dětí jsou vzácné, zatímco Meghan a Harryho stále někdo sleduje v hledáčku fotoaparátu. Příkladem může být případ, kdy fotografové zachytili Meghan, jak vede syna Archieho do školky v kalifornském městě Montecito. Na rozdíl od Kate, která svého syna Louise při první cestě do mateřinky vyfotila sama.

„Skrytý význam je tak jasný – všechny ty normální věci, které by Harry chtěl – třeba možnost, aby jeho děti vyrůstaly bez zásahu médií – měl vždycky na dosah. A když vyměnil Windsor za Montecito, vzdával se vlastně šance na stejnou míru svobody, kterou pro svou rodinu tak chtěl,“ uzavřela Elserová.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

Philipp: Rozvolňovat můžeme za tři až čtyři týdny. Možná dojde i na čtvrtou dávku

Téma rozvolňování opatření v těchto dnech není na stole kvůli šíření omikronu. Můžeme se o něm začít bavit za zhruba tři až čtyři týdny. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Kromě toho zmínil, že časem dojde i na debatu nutnosti čtvrté očkovací dávky proti covidu. Poslankyně SPD Karla Maříková současná vládní opatření kritizovala.

Nejezděte na Ukrajinu, apeluje Lipavský na Čechy. Uznal, že se napětí nedaří hasit

Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po úterním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který slouží k informování českých turistů o mimořádných událostech.

reklama

Domácí zpravodajství

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama