CNN Prima News katolíci

katolíci

Výpis příspěvků ke štítku „katolíci“

Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov

11. dubna 2021 21:45

„Boha nepotřebujeme,“ prohlašuje 37letá Andrea Pavlíková za celou rodinu. „Do rubriky náboženství jsem napsala: bez víry,“ dodává. „Já to vůbec nevyplňoval,“ skočí jí do řeči 44letý manžel Aleš. Rodina žije v někdejším sudetském Budišově nad Budišovkou, kde se víra téměř vypařila. Česká republika patří k nejateističtějším zemím na světě.

Od bitvy na Bílé hoře uplynulo 400 let. Nastala po náboženské pranici doba temna?

8. listopadu 2020 18:26

Tažení za svobodou. Potlačení vzpoury. Největší prohra Čechů v dějinách. Na bitvu na Bílé hoře, kde se přesně před 400 lety střetla vojska Katolické ligy a Svaté říše římské se „zpupnými“ českými stavy, se historici dívají různě. Asi dvouhodinová bitva na bělohorské pláni nedaleko od Prahy měla poměrně malé ztráty, zato ale velké následky.

Papež František a nejsmutnější Velikonoce za dva tisíce let. Ve Vatikánu přemýšleli o přeložení svátků

10. dubna 2020 10:50

Papež František a s ním i miliony věřících zažijí nejzvláštnější a nejsmutnější velikonoční svátky za posledních více než dva tisíce let. Ve Vatikánu, v sídle katolické církve, skutečně zvažovali, zdali se dají Velikonoce přeložit. Tak jako olympijské hry, mistrovství Evropy ve fotbale, či mnohé jiné sportovní akce. Zní to neuvěřitelně, stejně jako je v této době pandemie koronaviru téměř všechno neuvěřitelné.