CNN Prima News katolíci

katolíci

Výpis příspěvků ke štítku „katolíci“

Naprostá neúcta, ať je vyhostí, hřímají Italové. „Nahá“ manželka Kanya Westa je pobuřuje

Od začátku srpna se Italům naskytuje pohled, který by si mnozí rádi odpustili. Řeč je o údajné druhé manželce rappera Kanya Westa – australské architektce Biance Censoriové, která se po silně konzervativní a katolické zemi prochází v outfitech, které nenechávají mnoho prostoru pro představivost. Kvůli průhledným oděvům, které odhalují její bujné poprsí i spodní prádlo, někteří Italové požadují vyhoštění páru či minimálně pokutu za obnažování na veřejnosti.

Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov

„Boha nepotřebujeme,“ prohlašuje 37letá Andrea Pavlíková za celou rodinu. „Do rubriky náboženství jsem napsala: bez víry,“ dodává. „Já to vůbec nevyplňoval,“ skočí jí do řeči 44letý manžel Aleš. Rodina žije v někdejším sudetském Budišově nad Budišovkou, kde se víra téměř vypařila. Česká republika patří k nejateističtějším zemím na světě.

Papež František a nejsmutnější Velikonoce za dva tisíce let. Ve Vatikánu přemýšleli o přeložení svátků

Papež František a s ním i miliony věřících zažijí nejzvláštnější a nejsmutnější velikonoční svátky za posledních více než dva tisíce let. Ve Vatikánu, v sídle katolické církve, skutečně zvažovali, zdali se dají Velikonoce přeložit. Tak jako olympijské hry, mistrovství Evropy ve fotbale, či mnohé jiné sportovní akce. Zní to neuvěřitelně, stejně jako je v této době pandemie koronaviru téměř všechno neuvěřitelné.

Nová IRA: Vzbudí dohady o brexitu vzpomínky na staré násilí?

Krvavá neděle, bombový útok v Enniskillenu nebo sektářské zabíjení katolíků i protestantů paramilitáři v Belfastu - v souvislosti s brexitem ožívají také vzpomínky na několik desetiletí trvající severoirský konflikt. Během konfliktu, který byl prakticky ukončen mírovou dohodou v roce 1998, zemřelo podle agentury AP přes 3700 lidí.