reklama

Kde jsou všichni ti psi, kteří tady běhali? Chybí plán proti pandemii, kritizuje Šlachta

Kde jsou všichni ti psi, kteří tu běhali? Tak se rozčiloval v narážce na Protiepidemický systém PES v pořadu Partie šéf hnutí Přísaha Robert Šlachta. Chybí mu vládní plán dalšího postupu pro případ, že se budou čísla nově nakažených koronavirem v Česku dále zvyšovat. Rýpl si také do očkovací kampaně. Kdyby podle Šlachty byla stejně intenzivní, jako předvolební kampaň hnutí ANO, bylo by prý očkováno 90 procent Čechů.

reklama

„Očekávám, že od vlády budu vědět, co se v Česku bude dít, když se budou čísla nově nakažených zvyšovat. Kde jsou všichni ti psi, kteří tu běhali? Kde je trasování? Od vlády nevíme nic,“ rozčiloval se v Partii Robert Šlachta.

Kdyby se Přísaha dostala do Sněmovny, podle jejího šéfa by zhodnotila stav a řekla, co se bude dít ve školách, v maloobchodech nebo v restauracích, když se budou čísla zvyšovat. „Aby věděli, na co se mají připravit. Víte někdo vůbec, co teď platí?“ tázal se řečnicky.

Vládu kritizoval i za očkovací kampaň. „Kdyby byla stejná jako předvolební, kterou hnutí ANO dělá pro sebe, tak by bylo 90 procent naočkovaných. Neumíme to lidem vysvětlit,“ zdůraznil Šlachta.

Připravuje se další lockdown?

Komunista Jiří Dolejš i předsedkyně uskupení Trikolóra–Svobodní–Soukromníci (TSS) Zuzana Majerová Zahradníková se v pořadu shodli, že očkování by mělo zůstat dobrovolné. Poslankyně zároveň ale účinnost očkování zpochybnila.

První místopředseda ČSSD Roman Onderka upozornil, že strany by v nejtěžších chvílích měly držet pohromadě a neříkat, že očkování nefunguje, když funguje. „Kdyby tu nebylo, tak nám tu umírá daleko více lidí. Nemáme jinou cestu,“ zdůraznil.

Majerová také v Partii prohlásila, že po volbách přijde další lockdown a že se na něj již ministerstva školství i zdravotnictví připravují. „Že tu bude po volbách lockdown? Větší blábol jsem neslyšel,“ kroutil hlavou Onderka. Podobně reagoval i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

„Žádný takový plán neexistuje, nic takového nepřipravujeme. Paní poslankyně zjevně šíří dezinformace za účelem získání hlasů ve volbách, což považuji za značně amorální,“ napsal v SMS zprávě redakci šéf resortu zdravotnictví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky
Kultura

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama