reklama

Velká předvolební koalice je pro Fialu jen rozcvička na premiéra, tvrdí Nečas

Petr Fiala z ODS jako lídr koalice Spolu to má velmi těžké. V pořadu Partie na CNN Prima NEWS to prohlásil expremiér ODS Petr Nečas. Pokud chce ale Fiala uspět, je to podle něj pouze rozcvička. Jak volby dopadnou, by si netroufl tipovat, ale doufá, že koalice Spolu bude mít dobrý finiš.

reklama

„Fiala to má obtížné, ale jestli chce být premiérem, je to jen rozcvička, pokud to tedy nebude jednobarevná vláda. Premiér musí najít komplexní řešení pro všechny partnery, je to teď trénink,“ prohlásil v nedělní Partii Nečas.

Posuzoval tak situaci, ve které aktuálně Fiala je. Jako lídr trojkoalice musel přesvědčit voliče nejen ODS, ale i TOP 09 a lidovců a musel dát perspektivu na budoucnost všem.

Sám nechtěl říci, jestli je cesta v rámci koalice tou nejlepší, ale přeje ODS štěstí. Sám ji prý volit bude.

„K ODS jsem loajální, držím jim palce. Dělají, co považují za správné. Doufám, že budou úspěšní,“ řekl Nečas.

Kroužkovací válka vypukla

Společně s dalšími účastníky debaty exministrem zahraničí Cyrilem Svobodou (KDU-ČSL) a dalším exministrem zahraničí za vlády Miloše Zemana Janem Kavanem se shodli, že velkou úlohu a důležitou roli bude hrát kroužkování oblíbených kandidátů.

„Lidé budou kroužkovat, já také. Kroužky mají dobrý dopad. Kroužkovací válka už začala, ale můžeme tím zvýšit účast,“ prohlásil Cyril Cvoboda.

Tagy:
Petr Nečas Partie Terezie Tománkové Cyril Svoboda volby 2021 Jan Kavan

Hlavní zprávy

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíc za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama