reklama

Španělsko připravuje registr pro odmítače vakcíny. Poskytne ho i dalším zemím

Španělsko chce vytvořit registr k evidenci občanů, kteří odmítnou dobrovolné očkování proti onemocnění COVID-19, oznámil v pondělí španělský ministr zdravotnictví Salvador llla. Do databáze by podle něj měly mít přístup další evropské země.

reklama

Podle španělského ministra zdravotnictví bude každý občan vyzván k očkování, které má být dobrovolné. Nicméně údaje těch, kteří očkování odmítnou a k vakcinaci se nedostaví, se zaznamenají do speciálního rejstříku. Databáze nebude veřejná a bude podléhat přísným pravidlům ochrany osobních údajů. Údaje z registru však budou zpřístupněny dalším „evropským partnerům“, uvedl Illa.

V zemi Pyrenejského poloostrova začali v neděli stejně jako v dalších členských státech Evropské unie s podáváním vakcíny proti COVID-19 od společností Pfizer a BioNTech. První očkovanou osobou ve Španělsku byla šestadevadesátiletá Araceli Hidalgová z Guadalajary.

Úřady očekávají, že během následujících dvanácti týdnů budou mít přístup ke zhruba 4,6 milionu dávek vakcín, kterými naočkují až 2,3 milionu lidí. Doufají, že většina ze 47 milionů lidí, kteří v zemi žijí, bude očkována do poloviny příštího roku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér
Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Při demonstracích na podporu Navalného bylo zatčeno přes 200 lidí
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama