reklama

Kdo by šel do vlády se Šlachtou? Podle Pirátů má předdomluvenou spolupráci s ANO

Je nové hnutí Roberta Šlachty pro ostatní politické strany možným partnerem? Žádná ze stran to úplně nevylučuje, ale zatím je pro ně spíš nečitelný. Podle Piráta Mikuláše Ferjenčíka to vypadá, že má Přísaha už předdomluvenou spolupráci s hnutím ANO. To sám Šlachta odmítá s tím, že se uvidí po volbách. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) se naopak nechal slyšet, že je rád, že Šlachtu poznal.

reklama

„Nevíme, kdo za Přísahou v tuto chvíli stojí a jak jsou jejich sliby myšleny vážně. Nevíme, kdo je koncový příjemce peněz. Také máme pocit, že tam je předdomluvená spolupráce s ANO. To zjistíme po volbách,“ prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík na dotaz, zda by Piráti a STAN se Šlachtou po volbách navázali spolupráci.

Narážel například i na informace o tom, že Šlachtovi s PR pomáhají stejní lidé, kteří dříve pracovali pro Andreje Babiše.

To, že by byla nějaká spolupráce předdomluvená, sice Vondrák vyloučil, ale za setkání se Šlachtou je vděčný. Zároveň doplnil, že v pondělí se má sejít s dalšími zástupci z Přísahy.

„Pana Šlachtu neznám, pro mě je to hnutí nebo strana, u které nevím, s kým budeme moci jednat. Po volbách si budeme muset sednout a říct, jaké jsou průniky našich cílů. Čím více bude plakátů typu hrozba, tím horší bude vyjednávání. Jsem rád, že jsem se s panem Šlachtou tady potkal, na spoustu věcí koukáme stejně,“ reagoval hejtman Moravskoslezského kraje.

Šlachta se spolupráci nebrání

Sám šéf Přísahy nevylučuje spolupráci s žádnou stranou, ale zatím je podle něj brzy a uvidí se po volbách. „Spolupráci bychom měli počítat po volbách, pak musíme být schopni spolupracovat. Pro nás je primárně důležitý společný program,“ uvedl Šlachta s tím, že mu jde o boj proti korupci, řešení předražených nákupů během covidové pandemie a poté důraz na resort vnitra a zdravotnictví.

To mu vyčetl právě Ferjenčík. Na jednu stranu chce Šlachta šetřit vládní zakázky, ale na druhou spolupráci s ANO nevylučuje.

Do debaty se zapojil i bývalý šéf lidovců Marek Výborný. Hnutí Přísaha je podle něj nový projekt, o kterém se toho moc neví a dřívější zkušenosti v politice ukazují, že se takové projekty neosvědčily.

„Přísaha je spasitelský projekt, nečitelný. Zatím známe jen pana Šlachtu. Pokud bychom s ním měli jednat, to uvidíme po volbách. Pro nás je nepředstavitelná spolupráce s extremisty a nechceme spolupracovat s populisty poté, co tu čtyři roky předvádí,“ sdělil Výborný.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

reklama