reklama
CNN Prima News Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Ferjenčík“

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Tři sta korun pro důchodce navíc? Poslanci dali vládnímu návrhu šanci

Sněmovna dala šanci vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení důchodů od ledna o 300 korun nad zákonnou valorizaci. Opoziční kluby ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v úvodu středeční mimořádné schůze zablokovaly schválení předlohy zrychleně už v úvodním kole, chtějí uplatňovat pozměňovací návrhy. Novelu tak čekají standardní tři čtení. Nyní ji posoudí sociální výbor.

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík

Spory mezi Piráty a premiérem Andrejem Babišem (ANO) jsou stále častější. Tentokrát se Babiš pustil do poslance Mikuláše Ferjenčíka a jeho názoru na polyamorii, tedy vztah více lidí. Český premiér považuje tento způsob života za nemorální. Ferjenčík Babišova slova okomentoval tím, že stát by se neměl motat lidem do života. Následně si z něj vystřelil na sociálních sítích.

Sledujte ZÁZNAM Partie se Šlachtou, Bartoškem a Ferjenčíkem. Co bude po volbách?

Rozvolněné léto. Kam nás dovede? Stihnou se podnikatelé alespoň částečně zhojit na letním provozu? A co rozvolňování? Nepostupujeme až příliš rychle, či jde o populistický krok před volbami? Nejen o tom v první polovině Partie diskutovali vicepremiér za Hnutí ANO Karel Havlíček, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda Hnutí SPD Tomio Okamura. Co bude po volbách? Na toto téma diskutují v druhé polovině pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek a šéf Přísahy Robert Šlachta.

Bydlení vám nezdaníme. A je nám fuk, kolik vás žije v 3+1, odráží Piráti spekulace

Téma vyššího zdanění soukromého majetku provází Piráty už několik let. Mnozí se bojí, že s jejich vládou vzroste daň z nemovitosti a vůbec se bude zasahovat do soukromého vlastnictví. V souvislosti s tím se objevuje i řada hoaxů, které například hlásají, že Piráti budou nutit lidi, aby se jich sestěhovalo víc dohromady. Jak to skutečně se zdaněním bytů a domů bude vypadat v případě, že se dostanou Piráti k moci, vysvětluje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec a ekonomický odborník strany Mikuláš Ferjenčík.

reklama