CNN Prima News Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Ferjenčík“

Trest za budování firmy. Podnikatelé se mohou bát krvavého kompromisu mezi ODS a Piráty

27. května 2023 05:11

Dlouholetí majitelé firem se mohou obávat o své příjmy z budoucích prodejů svých společností. Vláda Petra Fialy (ODS) totiž v úsporném balíčku počítá se zdaněním prodeje cenných papírů i po uplynutí pěti let. Podle ekonomů se jedná o velmi negativní změnu, která trestá úspěšné podnikatele. Návrh je zřejmě jedním z obtížných kompromisů, na kterých se kabinet shodl. Prvotní impulz pro tuto změnu přišel od Pirátů, kteří se o podobné zdanění pokoušeli v minulosti. Tehdy byla pravicová ODS ostře proti.

Jak to bylo s daní na víno? Úlevu prosazoval sám „jihomoravský“ premiér Fiala

17. května 2023 07:37

Vzniku vládního konsolidačního balíčku předcházela ostrá výměna názorů a každá z politických stran si do něj něco prolobbovala. Jednou z nejvíc kritizovaných položek je nulová spotřební daň na tiché víno. Ač by se na první pohled mohlo zdát, že hlavní zásluhu na tom mají lidovci, není tomu tak. Podle informací CNN Prima NEWS za úlevy pro vinaře bojoval i sám premiér a brněnský rodák Petr Fiala (ODS).

KOMENTÁŘ: Z rebelů kravaťáci, které živí stát. To jsou současní Piráti

4. května 2023 06:19

Začínalo to bojem za volné stahování hudby a filmů nebo snahami o legalizaci konopí. Za šest let, kdy Piráti pronikli do nejvyšší politiky, se ale z rebelů stali mladíci v dobře padnoucích oblecích, kteří žijí z peněz státu. Sedí ve vládě, ve Sněmovně, na ministerstvech, v Evropském parlamentu nebo v zastupitelstvech měst a obcí. Dnes jsou Piráti strana jako každá jiná a politici jako kdokoli jiný... Nálepka něčeho, co je buřičské a „cool“ je definitivně pryč.

KOMENTÁŘ: Prsa Korejky? Šípová rozpoutává „dívčí válku“, záměr se totálně míjí účinkem

22. prosince 2022 09:24

Nedělní katarské fotbalové finále rozpoutalo v řadách Pirátů nepříjemný spor. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala senátorku Adélu Šípovou (za Piráty), která nyní kvůli své ostré reakci čelí posměchu na sociálních sítích. Jde o útok privilegovaných mužů na ženské pohlaví, nebo hyperkorektní část společnosti znovu ukázala, že postrádá smysl pro humor a sama sebe bere příliš vážně?

Spor o prsa Korejky? Šípová se ostře pustila do Pirátů: Ženám se ve straně dobře nedýchá

20. prosince 2022 20:54

Piráti na svém fóru řeší incident, ke kterému došlo krátce po odehrání finálového klání v Kataru. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala některé jeho kolegy. Ohradila se například senátorka Adéla Šípová (za Piráty), která nyní kvůli své reakci čelí na sociálních sítích posměchu. Z pozdějšího vyjádření Šípové vychází, že se jí příliš nezastali ani členové Pirátů. Politička na fóru strany nešetřila kritikou.

Bizarní spor o ženské poprsí. Piráti se pohádali kvůli finálovému klání v Kataru

19. prosince 2022 12:28

Bylo to o prsa korejské ženy, komentoval pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík výsledek nedělního finále fotbalového mistrovství světa v Kataru mezi Argentinou a Francií. Na Twitteru si za to vysloužil kritiku od některých svých kolegů. Senátorka Adéla Šípová (za Piráty), kterou příspěvek o poprsí očividně urazil, vyzvala Ferjenčíka, aby post smazal. Většina komentujících se ale autora příspěvku zastala.

Havlíček: Panoptikum, Piráti si z nás dělají srandu. ANO má co říkat, vpálil mu Ferjenčík

28. června 2022 22:55

Piráti nesou svůj díl odpovědnosti za kauzu Dozimetr okolo hnutí STAN. Uvedl to stínový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Piráti se hájí tím, že v kauze není nikdo z jejich strany obviněný ani obžalovaný. „Hnutí ANO buduje korupční chobotnici, nemáte nás co poučovat,“ ohradil se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Ferjenčík: Nejsme diktátoři jako Babiš. Koalice nás u obviněných z Dozimetru přehlasovala

24. června 2022 22:46

Jakou nese pirátská strana odpovědnost v kauze Dozimetr? Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli bývalý poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a poslanec ANO Patrik Nacher. „Nejsme diktátoři jako Andrej Babiš. Koalice nás u dnes obviněných přehlasovala,“ vzkázal Ferjenčík. Nacher však tvrdí, že si Piráti měli bouchnout do stolu.