CNN Prima News Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Ferjenčík“

Odplata za spor o prsa korejské ženy? Volte Piráty, nekroužkujte Ferjenčíka, vyzvala Šípová

Senátorka Adéla Šípová (za Piráty) doporučila uživatelům na sociálních sítích, aby ve volbách do Evropského parlamentu podpořili Pirátskou stranu. Zároveň však zdůraznila, že voliči nemají kroužkovat Mikuláše Ferjenčíka. Politička za svou výzvu schytala kritiku. „Adélo, smažte to,“ glosoval jeden z uživatelů, čímž připomněl bizarní spor Šípové a Ferjenčíka z období fotbalového mistrovství světa v roce 2022.

Kolaja: Piráti jsou hrází proti konzervativcům a extremistům. Fandí nám i starší generace

Piráti jsou jedinou autenticky liberální stranou v Česku. Jsme hlavní hrází proti konzervativním, extremistickým a populistickým snahám. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl lídr Pirátů do eurovoleb Marcel Kolaja. Kromě jiného se rozpovídal o sporu, který strana vede se Starosty o nominaci kandidáta na českého eurokomisaře. Co říká na sólovou kampaň Mikuláše Ferjenčíka? A proč mu vadí takzvané Debaty bez cenzury hnutí STAN?

Režisér Strach napadl „nebeský“ klip Pirátů, žádá odškodné. Neustoupíme, reagoval Ferjenčík

Agentura Dilia, která zastupuje filmového režiséra Jiřího Stracha, vyzvala ke stažení předvolebního videa kandidáta Pirátské strany do Evropského parlamentu Mikuláše Ferjenčíka. Žádá také zaplacení pokuty 150 tisíc korun, oznámil v úterý Ferjenčík v tiskovém prohlášení. Předvolební klip pracuje s motivy ze Strachových filmových pohádek Anděl Páně. Ferjenčík uvedl, že neustoupí a bude bojovat proti pokusům o omezování svobody slova.

Lipavský: Putin válčí proti naší civilizaci. Evropa se otřásá v základech kvůli ilegální migraci

Putin vede válku proti evropské civilizaci, musíme aktivně mluvit o bezpečnostní situaci. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti), který se kromě jiného rozpovídal o zásadních tématech EU. Šéf české diplomacie také sdělil svůj poměrně kritický názor k některým kontroverzním krokům Starostů. Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) se podle Lipavského před časem doslova utrhl ze řetězu, čímž prý otřásl vládní koalicí.

Lipavský ostře o STAN: Dvořák se utrhl ze řetězu a otřásl koalicí. Starostové kolíkují hřiště

Starostové rádi kolíkují hřiště a plodí destabilizující výroky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti), který nešetřil kritikou v případě ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN). Ten podle Lipavského svým jednáním z poslední doby otřásl vládní koalicí. Pirátský ministr zahraničí zároveň není nadšený z toho, jak Starostové vnímají vládní dohodu o navržení nového českého eurokomisaře. „Byl bych rád, kdyby se k nominaci kandidátů postavili férově,“ dodal.

Pirátský sjezd v kostce: Dobrá nálada a odhodlání. Jurečka bez potlesku i kritika vlády

Víkendové setkání pirátského fóra v brněnském kulturním centru Sono se neslo ve velmi dobré náladě. Nejmenší vládní strana chce do nadcházejících voleb vlétnout s velkou vervou. I přes existenci různých vnitrostranických frakcí působí pirátský tým zvenčí nebývale odhodlaně a sjednoceně. Sobotní jednání kromě jiného obsahovalo i ostrou kritiku koaličních partnerů. Opět se připomněl kroužkovací masakr se Starosty z roku 2021. Zdravice od ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) se obešla bez potlesku.

Kolaja: Piráti jsou jediná fakt liberální strana v ČR. Konzervativci se blíží krajní pravici

Piráti jsou jedinou opravdu liberální stranou na české scéně. Konzervativci se stále více blíží krajní pravici. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Marcel Kolaja. Lídr Pirátů do evropských voleb 2024 a 1. místopředseda strany se kromě jiného rozmluvil o kontroverzi kolem osoby ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Zároveň popřel, že by uvnitř Pirátů panovalo nějaké větší pnutí mezi „provládní“ a „europoslaneckou“ frakcí.

Blažek rozhádal Piráty. Šíbři z ODS a STAN mají lidi úplně u zadnice, zlobí se Ferjenčík

Schůzka ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) a lobbisty Martina Nejedlého rozhádala členy Pirátů. Ti se totiž na veřejném fóru dohadovali, zda mají odejít z vlády Petra Fialy (ODS). Zatímco členové bez vrcholových funkcí prosazovali většinou přesun do opozičních lavic, známí představitelé strany chtěli další působení ve vládním kabinetu. Blažkovu schůzku nyní budou probírat zástupci strany na společném jednání.