reklama
CNN Prima News Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Ferjenčík“

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

29. listopadu 2021 13:19

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Piráti po kroužkovacím propadáku: Spáchali jsme kamikadze do lodě Andreje Babiše

11. října 2021 07:06

Piráti v letošních sněmovních volbách musí spolknout velmi hořkou pilulku. Výsledek opozičních koalic je sice takový, že budou v případě naplnění slibované spolupráce schopné sestavit vládu bez současného premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO, ale partaj Ivana Bartoše dostala citelný úder. Ačkoliv koalice Pirátů a STAN získala téměř 16 procent hlasů, ve Sněmovně zasedne kvůli kroužkování Starostů jen kvarteto pirátských poslanců.

Ferjenčík, Hamáček i Filip. Podívejte se, kteří známí poslanci končí

9. října 2021 22:26

Piráti ve Sněmovně ztratí 18 křesel. Kvůli tomu, že je díky preferenčním hlasům přeskočili kandidáti Starostů, budou mít jen čtyři poslance. Ve Sněmovně tak nebudou některé známé tváře, například Mikuláš Ferjenčík. Zcela pak končí komunisté i ČSSD. V dolní komoře Parlamentu tak již znovu nezasednou současný vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) či šéf KSČM Vojtěch Filip, který poslanecký mandát zastával od 90. let.

VOLBY 2021: Piráti a STAN nejsou jen Bartoš s Rakušanem. Uspět chce i přeběhlík z ČSSD

3. října 2021 09:10

Koalici Pirátů a STAN vedou do voleb nejen straničtí předsedové Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Výrazné osobnosti má středolevé uskupení i v dalších kandidátech. K úspěch v říjnových volbách můžou pomoci například poslanci, jako jsou Olga Richterová (Piráti) či Petr Gazdík (STAN). Zajímavou postavu má koalice v bývalém hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi, který byl dříve v ČSSD.

Kdo by šel do vlády se Šlachtou? Podle Pirátů má předdomluvenou spolupráci s ANO

29. srpna 2021 13:04

Je nové hnutí Roberta Šlachty pro ostatní politické strany možným partnerem? Žádná ze stran to úplně nevylučuje, ale zatím je pro ně spíš nečitelný. Podle Piráta Mikuláše Ferjenčíka to vypadá, že má Přísaha už předdomluvenou spolupráci s hnutím ANO. To sám Šlachta odmítá s tím, že se uvidí po volbách. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) se naopak nechal slyšet, že je rád, že Šlachtu poznal.

Ferjenčík: Babiš je tasemnice přisátá na státní rozpočet, výsledky má katastrofální

27. srpna 2021 16:27

Premiér Andrej Babiš je jako „tasemnice přisátá na státní rozpočet“ a jeho výsledky jsou „katastrofální“. V pořadu K věci to na adresu předsedy vlády řekl pirátský poslanec a šéf mediálního odboru strany Mikuláš Ferjenčík. Ten ve vysílání CNN Prima NEWS hovořil mimo jiné o tom, že legalizace marihuany by do státního rozpočtu přinesla až čtyři miliardy korun navíc. Zmínil také, s kým by Piráti rozhodně nešli do vlády.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Politická debata se Šlachtou, Ferjenčíkem, Výborným i Vondrákem

27. srpna 2021 10:49

Nedělní Partie Terezie Tománkové se tentokrát bude týkat koronaviru a také návratu lidí z prázdnin. Hosty CNN Prima NEWS tentokrát budou ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) společně se šéfem poslaneckého klubu TOP 09 a lékařem Vlastimilem Válkem. Ve druhé části pak vystoupí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO), poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti), poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta.

Kalousek se směje Ferjenčíkovi kvůli tričku: Pirát dokáže ukrást všechno, i fór

12. srpna 2021 15:33

Za všechno může Ferjenčík. Přesně takové tričko si na sebe ve středu večer oblékl poslanec Pirátů a vyfotil se v něm. Šlo o nadsázku a reakci na vnitrostranické spory a snahu odvolat ho z plánování předvolební kampaně. Fotky se ale hned chytl bývalý poslanec a expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který totiž poznal plagiát vlastního kusu oblečení. Pirát je holt pirát, dokáže ukradnout úplně všechno, dokonce i fór, bavil se Kalousek na Ferjenčíkův účet. Kalousek si tričko před lety vysloužil kvůli kritice od Andreje Babiše (ANO).

Piráti chtějí konec Ferjenčíka kvůli sestře a špatné kampani. Podpásovka, reaguje poslanec

11. srpna 2021 18:22

Část Pirátů usiluje o konec poslance Mikuláše Ferjenčíka v čele mediálního odboru strany. Kritici mu vyčítají špatně nastavenou komunikaci či chyby v kampani, ale také údajný střet zájmů, kdy podle nich má protežovat svoji sestru a 1. místopředsedkyni strany Olgu Richterovou. Sám Ferjenčík pro CNN Prima NEWS řekl, že hodnotit kampaň dva měsíce před volbami mu nedává smysl. Kritiku týkající se jeho sestry pak označil za „podpásovku“.

Legalizujeme sňatky kněží s dětmi. Lidovci se šermují s Piráty kvůli hoaxům

11. srpna 2021 05:32

Piráti a Starostové čelí vlně hoaxů, které musejí vyvracet. Aby toho nebylo málo, teď se do „dezinformační předvolební války“ zamotali s KDU-ČSL. Kandidátka lidovců je osočila, že o straně napsali, že chce legalizovat sňatky kněží s dětmi. Piráti ale žádný takový banner nevytvořili. Ještě před tím členka KDU-ČSL sdílela hoax o Pirátech, že chtějí zdanit nadměrnou produkci uhlíku.

reklama