reklama

Kdo v Chomutově ukradl auto i s ročním chlapečkem? Policie našla hledaného svědka

Policie vypátrala muže, který by mohl objasnit středeční případ v Chomutově, kde zloděj ukradl auto i s ročním chlapečkem uvnitř. Hledaného muže se podařilo najít na základě výzvy v médiích. Více informací ale zatím policejní mluvčí nechtěla sdělit.

reklama

Do netradičního případu krádeže by mohl jasno vnést právě zmíněný muž bydlící na Teplicku. Policie po něm vyhlásila pátrání v pátek, v sobotu ráno už výzvu stáhla. Policejní mluvčí následně potvrdila, že se muže podařilo vypátrat.

Ve středu 12. ledna ráno ukradl neznámý pachatel v Chomutově auto, a to i s ročním děťátkem uvnitř. Vozidlo s chlapečkem se policistům po krátkém pátrání podařilo vypátrat. Dítě bylo zcela v pořádku předáno jeho matce.

„Zloděj využil toho, že (matka) nechala vozidlo nastartované, než odvedla staršího potomka do školky, a s jejím černým Volkswagenem Passat z místa odjel,“ doplnil policejní mluvčí Daniel Vítek.

Následovaly rozsáhlé policejní manévry, které nakonec trvaly jen několik desítek minut. Ukradeného auta si totiž všimli náhodní kolemjdoucí, protože bylo odstavené a přitom mělo rozsvícená světla. Poté, co uvnitř našli chlapečka, okamžitě zavolali policii.

Policisté už dříve požádali řidiče, kteří ve středu od 6:45 do 7:20 projížděli chomutovskými ulicemi Vodních staveb, Školní, Karolíny Světlé a okolí, aby jim poskytli záznamy z kamer svých automobilů. Na případu dále pracují.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Prymulou a Kubou: Velká diskuse o testování, očkování a opatřeních

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následuje velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran, mezi nimi i epidemiolog Roman Prymula a hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

reklama

Domácí zpravodajství

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama