reklama

Hrůzný případ týraného novorozence z brněnské ubytovny: Roli zřejmě hrály drogy i nevěra

Případ otřesného týrání novorozence, o kterém CNN Prima NEWS již informovala, pokračuje. Kriminalisté z činu viní matčina partnera. Reportér CNN Prima NEWS ve čtvrtek mluvil s člověkem, který poměry v rodině dobře zná. Podle něj se nedá vyloučit, že za těžko uvěřitelným činem může být nevěra a drogy.

reklama

Už několik dnů se za okny jedné z brněnských ubytoven nemluví o ničem jiném. Sanitka odsud před pár dny odvezla měsíčního chlapečka v zuboženém stavu. Na několika místech měl zlomenou nohu a byl popálený v obličeji. Jeho matka, která má mít se stejným partnerem už devět dětí, tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu. „Vyklopil se z kočárku, když ho nesl můj bratr a přítel. Popáleniny má od fénu, kterým doma topí můj přítel. Stalo se to, kdy spolu spali na posteli, tak se z toho spálil,“ uvedla chlapcova matka.

Měsíční miminko okamžitě skončilo na jednotce intenzivní péče. Tam ho prý matka chodí pravidelně navštěvovat. Bez partnera. Toho totiž kriminalisté poslali do vazby, protože se domnívají, že právě on chlapci brutálně ubližoval. „Obvinili jsme osmadvacetiletého partnera matky novorozeného dítěte ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu týrání svěřené osoby,“ řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Reportér CNN Prima NEWS ve čtvrtek mluvil s člověkem, který rodinu z ubytovny zná zhruba pět let. O tom, že by novorozenci mohl někdo ubližovat, prý nevěděl. „Když jsem viděl ty fotky, to muselo být dlouhodobě, to nebylo, že se to stalo teď. Muselo být ukrutný, co ten malý prožil,“ popsal známý matky.

Vztah partnerské dvojice jejich známý popisuje jako idylický a téměř bez hádek. Proč měsíční chlapec zažil brutální týrání, tak zůstává i pro něj záhadou. Existuje však možné vysvětlení: zřejmě drogově závislý partner nemusel unést údajnou partnerčinu nevěru a neuvěřil, že poslední společné dítě může být jeho.

„Problém je v tom, že on kdysi dávno bral toluen a myslel si, že dítě není jeho. On byl bezkonfliktní, ani nezvýšil hlas, usměvavý, tichý, i když byl zfetovanej,“ uvedl známý. Zda bude zadržena a vyšetřována kromě údajného tyrana také matka nebo někdo jiný z rodiny, zatím není jasné. Jisté je, že za těžké ublížení na zdraví hrozí pachateli až dvanáctileté vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny
Požáry

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. Řekli to mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama