Když dávají zákony smysl: Příběh odebraných jorkšírů

První dopad trestního zákoníku v praxi hlásí spolek Home4pets, který mimo jiné na novele spolupracoval společně s Hlasem zvířat, právní kanceláří Plicka & Partners, advokátní kancelář, sro a útulkem Anidef Žim. Novela zákona vchází v platnost v červnu letošního roku. Díky ní budou soudy moci uložit nepodmíněné tresty za týrání zvířat na dobu 6 let, v krajních případech až 10 let, ale také přichází možnost nařízení odposlechů, snazší získání povolení k domovní prohlídce nebo zákaz držení a chovu zvířat až na deset let – to všechno se stává funkčním nástrojem v boji proti tyranům i množitelům

Jaké důsledky to bude mít v praxi si uvědomila paní, které se už dávno vymkl „chov" yorků z rukou a nashromáždila desítky jejich kříženců, se po letech rozhodla svých psů vzdát (po několika neúspěšných návštěvách Krajské veterinární správy). „Paní několikrát rozhořčeně opakovala, že by ji „nový zákon" semlel a to že si nemůže dovolit! Rajská hudba pro naše uši,“ říká Yvona z Home4pets. Do azylu tak díky domluvě převezli celkem 27 skorojorků. V různém stavu zanedbání, s různorodými zdravotními i psychickými problémy, psy i fenky tak, jak se tam dlouhá léta množili mezi sebou. „Z nich 16 aktuálně skončilo u nás v záchranném centru Best Friends, jedna těhule před porodem u kolegyně a další ještě nejspíš dorazí,“ dodává.

Odposlechy a nepodmíněné tresty za týrání zvířat: Co všechno umožní novela trestního zákoníku?

Je klidně možné, že ještě před platností novely se dobrovolně přihlásí o pomoc více lidí, kteří své „chovy" nezvládají a budou se bát přísných trestů, které novela přinese.

Jorkšíři a jejich proměny

Těhotná Reggie už u dočasné tety Kláry dokonce porodila. Ve vrhu bylo 6 štěňátek, bohužel dvě porod nepřežila i přes veškerou snahu a pomoc. Pro poslední ze štěňátek a maminku samotnou se hledá ten nejlepší domov.

A tady je celé album jorkšířích krasavců a krasavic.

Posted by Home 4 Pets on Thursday, April 30, 2020

Nový domov hledá kromě výše zmíněné maminky Reggie se štěňetem i:

Mates

Mates nabízí své teriéří srdce tomu nejlaskavějšímu lidskému protějšku na zemi, který nejen bude mít dost trpělivosti vyléčit jeho šrámy na duši, ale také nabídne zábavný pestrý psí život. Z Matýska se totiž klube akční rarach a těší se, až dožene ztracený čas.

A holčička Sunshine

Zamilovali jste se? Pak prosím zavolejte / napište dočasné tetě Gabriele: 774 706 026 a domluvte si nezávaznou návštěvu.

Pokud byste rádi některému z nich dali domov, stačí se obrátit na Home4Pets. Na jejich péči můžete přispět například koupí krásných handmade náramků, kde jde na pejsky celý výtěžek.

Tagy: