reklama

Když dávají zákony smysl: Příběh odebraných jorkšírů

První dopad trestního zákoníku v praxi hlásí spolek Home4pets, který mimo jiné na novele spolupracoval společně s Hlasem zvířat, právní kanceláří Plicka & Partners, advokátní kancelář, sro a útulkem Anidef Žim. Novela zákona vchází v platnost v červnu letošního roku. Díky ní budou soudy moci uložit nepodmíněné tresty za týrání zvířat na dobu 6 let, v krajních případech až 10 let, ale také přichází možnost nařízení odposlechů, snazší získání povolení k domovní prohlídce nebo zákaz držení a chovu zvířat až na deset let – to všechno se stává funkčním nástrojem v boji proti tyranům i množitelům

reklama

Jaké důsledky to bude mít v praxi si uvědomila paní, které se už dávno vymkl „chov" yorků z rukou a nashromáždila desítky jejich kříženců, se po letech rozhodla svých psů vzdát (po několika neúspěšných návštěvách Krajské veterinární správy). „Paní několikrát rozhořčeně opakovala, že by ji „nový zákon" semlel a to že si nemůže dovolit! Rajská hudba pro naše uši,“ říká Yvona z Home4pets. Do azylu tak díky domluvě převezli celkem 27 skorojorků. V různém stavu zanedbání, s různorodými zdravotními i psychickými problémy, psy i fenky tak, jak se tam dlouhá léta množili mezi sebou. „Z nich 16 aktuálně skončilo u nás v záchranném centru Best Friends, jedna těhule před porodem u kolegyně a další ještě nejspíš dorazí,“ dodává.

Odposlechy a nepodmíněné tresty za týrání zvířat: Co všechno umožní novela trestního zákoníku?

Je klidně možné, že ještě před platností novely se dobrovolně přihlásí o pomoc více lidí, kteří své „chovy" nezvládají a budou se bát přísných trestů, které novela přinese.

Jorkšíři a jejich proměny

Těhotná Reggie už u dočasné tety Kláry dokonce porodila. Ve vrhu bylo 6 štěňátek, bohužel dvě porod nepřežila i přes veškerou snahu a pomoc. Pro poslední ze štěňátek a maminku samotnou se hledá ten nejlepší domov.

A tady je celé album jorkšířích krasavců a krasavic.

Posted by Home 4 Pets on Thursday, April 30, 2020

Nový domov hledá kromě výše zmíněné maminky Reggie se štěňetem i:

Mates

Mates nabízí své teriéří srdce tomu nejlaskavějšímu lidskému protějšku na zemi, který nejen bude mít dost trpělivosti vyléčit jeho šrámy na duši, ale také nabídne zábavný pestrý psí život. Z Matýska se totiž klube akční rarach a těší se, až dožene ztracený čas.

A holčička Sunshine

Zamilovali jste se? Pak prosím zavolejte / napište dočasné tetě Gabriele: 774 706 026 a domluvte si nezávaznou návštěvu.

Pokud byste rádi některému z nich dali domov, stačí se obrátit na Home4Pets. Na jejich péči můžete přispět například koupí krásných handmade náramků, kde jde na pejsky celý výtěžek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama