reklama

Když dávají zákony smysl: Příběh odebraných jorkšírů

Neuvěřitelná proměna odebraných jorků z množírny/Home4Pets

První dopad trestního zákoníku v praxi hlásí spolek Home4pets, který mimo jiné na novele spolupracoval společně s Hlasem zvířat, právní kanceláří Plicka & Partners, advokátní kancelář, sro a útulkem Anidef Žim. Novela zákona vchází v platnost v červnu letošního roku. Díky ní budou soudy moci uložit nepodmíněné tresty za týrání zvířat na dobu 6 let, v krajních případech až 10 let, ale také přichází možnost nařízení odposlechů, snazší získání povolení k domovní prohlídce nebo zákaz držení a chovu zvířat až na deset let – to všechno se stává funkčním nástrojem v boji proti tyranům i množitelům

reklama

Jaké důsledky to bude mít v praxi si uvědomila paní, které se už dávno vymkl „chov" yorků z rukou a nashromáždila desítky jejich kříženců, se po letech rozhodla svých psů vzdát (po několika neúspěšných návštěvách Krajské veterinární správy). „Paní několikrát rozhořčeně opakovala, že by ji „nový zákon" semlel a to že si nemůže dovolit! Rajská hudba pro naše uši,“ říká Yvona z Home4pets. Do azylu tak díky domluvě převezli celkem 27 skorojorků. V různém stavu zanedbání, s různorodými zdravotními i psychickými problémy, psy i fenky tak, jak se tam dlouhá léta množili mezi sebou. „Z nich 16 aktuálně skončilo u nás v záchranném centru Best Friends, jedna těhule před porodem u kolegyně a další ještě nejspíš dorazí,“ dodává.

Odposlechy a nepodmíněné tresty za týrání zvířat: Co všechno umožní novela trestního zákoníku?

Je klidně možné, že ještě před platností novely se dobrovolně přihlásí o pomoc více lidí, kteří své „chovy" nezvládají a budou se bát přísných trestů, které novela přinese.

Jorkšíři a jejich proměny

Těhotná Reggie už u dočasné tety Kláry dokonce porodila. Ve vrhu bylo 6 štěňátek, bohužel dvě porod nepřežila i přes veškerou snahu a pomoc. Pro poslední ze štěňátek a maminku samotnou se hledá ten nejlepší domov.

Jeden ze svěřenců ještě v péči salónu Dogtown/Home4Pets
Jeden ze svěřenců ještě v péči salónu Dogtown/Home4Pets

Čekání na kamarády se zpestřili v příjemných pelíšcích/Home4Pets
Čekání na kamarády se zpestřili v příjemných pelíšcích/Home4Pets

A tady je celé album jorkšířích krasavců a krasavic.

Posted by Home 4 Pets on Thursday, April 30, 2020

Nový domov hledá kromě výše zmíněné maminky Reggie se štěňetem i:

Mates

Mates nabízí své teriéří srdce tomu nejlaskavějšímu lidskému protějšku na zemi, který nejen bude mít dost trpělivosti vyléčit jeho šrámy na duši, ale také nabídne zábavný pestrý psí život. Z Matýska se totiž klube akční rarach a těší se, až dožene ztracený čas.

Matýsek před proměnou/Home4Pets
Matýsek před proměnou/Home4Pets

Mates po proměně/Home4Pets
Mates po proměně/Home4Pets

A holčička Sunshine

Zamilovali jste se? Pak prosím zavolejte / napište dočasné tetě Gabriele: 774 706 026 a domluvte si nezávaznou návštěvu.

Holčička je prozatím pojmenovaná Sunshine/H4P
Holčička je prozatím pojmenovaná Sunshine/H4P

Pokud byste rádi některému z nich dali domov, stačí se obrátit na Home4Pets. Na jejich péči můžete přispět například koupí krásných handmade náramků, kde jde na pejsky celý výtěžek.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama