reklama

Když dávají zákony smysl: Příběh odebraných jorkšírů

Neuvěřitelná proměna odebraných jorků z množírny/Home4Pets

První dopad trestního zákoníku v praxi hlásí spolek Home4pets, který mimo jiné na novele spolupracoval společně s Hlasem zvířat, právní kanceláří Plicka & Partners, advokátní kancelář, sro a útulkem Anidef Žim. Novela zákona vchází v platnost v červnu letošního roku. Díky ní budou soudy moci uložit nepodmíněné tresty za týrání zvířat na dobu 6 let, v krajních případech až 10 let, ale také přichází možnost nařízení odposlechů, snazší získání povolení k domovní prohlídce nebo zákaz držení a chovu zvířat až na deset let – to všechno se stává funkčním nástrojem v boji proti tyranům i množitelům

reklama

Jaké důsledky to bude mít v praxi si uvědomila paní, které se už dávno vymkl „chov" yorků z rukou a nashromáždila desítky jejich kříženců, se po letech rozhodla svých psů vzdát (po několika neúspěšných návštěvách Krajské veterinární správy). „Paní několikrát rozhořčeně opakovala, že by ji „nový zákon" semlel a to že si nemůže dovolit! Rajská hudba pro naše uši,“ říká Yvona z Home4pets. Do azylu tak díky domluvě převezli celkem 27 skorojorků. V různém stavu zanedbání, s různorodými zdravotními i psychickými problémy, psy i fenky tak, jak se tam dlouhá léta množili mezi sebou. „Z nich 16 aktuálně skončilo u nás v záchranném centru Best Friends, jedna těhule před porodem u kolegyně a další ještě nejspíš dorazí,“ dodává.

Odposlechy a nepodmíněné tresty za týrání zvířat: Co všechno umožní novela trestního zákoníku?

Je klidně možné, že ještě před platností novely se dobrovolně přihlásí o pomoc více lidí, kteří své „chovy" nezvládají a budou se bát přísných trestů, které novela přinese.

Jorkšíři a jejich proměny

Těhotná Reggie už u dočasné tety Kláry dokonce porodila. Ve vrhu bylo 6 štěňátek, bohužel dvě porod nepřežila i přes veškerou snahu a pomoc. Pro poslední ze štěňátek a maminku samotnou se hledá ten nejlepší domov.

Jeden ze svěřenců ještě v péči salónu Dogtown/Home4Pets
Jeden ze svěřenců ještě v péči salónu Dogtown/Home4Pets

Čekání na kamarády se zpestřili v příjemných pelíšcích/Home4Pets
Čekání na kamarády se zpestřili v příjemných pelíšcích/Home4Pets

A tady je celé album jorkšířích krasavců a krasavic.

Posted by Home 4 Pets on Thursday, April 30, 2020

Nový domov hledá kromě výše zmíněné maminky Reggie se štěňetem i:

Mates

Mates nabízí své teriéří srdce tomu nejlaskavějšímu lidskému protějšku na zemi, který nejen bude mít dost trpělivosti vyléčit jeho šrámy na duši, ale také nabídne zábavný pestrý psí život. Z Matýska se totiž klube akční rarach a těší se, až dožene ztracený čas.

Matýsek před proměnou/Home4Pets
Matýsek před proměnou/Home4Pets

Mates po proměně/Home4Pets
Mates po proměně/Home4Pets

A holčička Sunshine

Zamilovali jste se? Pak prosím zavolejte / napište dočasné tetě Gabriele: 774 706 026 a domluvte si nezávaznou návštěvu.

Holčička je prozatím pojmenovaná Sunshine/H4P
Holčička je prozatím pojmenovaná Sunshine/H4P

Pokud byste rádi některému z nich dali domov, stačí se obrátit na Home4Pets. Na jejich péči můžete přispět například koupí krásných handmade náramků, kde jde na pejsky celý výtěžek.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama