reklama

Když v kočičím azylu najdou pomocnou ruku i ježci v nouzi

Jana Zárubová pomáhá už 27 let nejen nalezeným kočkám, ale i jiným zvířatům. Když našla před lety zraněného ježka, kterého záchranná stanice nepřijala, začala se pídit po radách, které by takovým ježkům pomohly přežít. A protože ježek je volně žijícím zvířetem a jako takového si ho lidé nesmějí nechávat doma, vznikla ježčí vesnička, která je spojením azylu a volné přírody.

reklama

Ježčí vesnička vybízí k představám o městečku zařízeném pro ježky. Skutečnost je ale zcela odlišná. Ježek je volně žijící živočich, který k životu potřebuje několik věcí – úkryt, potravu, vodu a volnou přírodu. V ježčí vesničce, která spadá pod kočičí útulek, tak najdete „jen“ zarostlou zahradu, která je z jedné strany neoplocená a ježci tak mohou jít, kam je napadne. Zároveň mají jistotu, že ve vesničce vždycky najdou dostatek potravy, vody i stinná zákoutí, kde se mohou uložit ke spánku.

I přesto, že ježci jsou poněkud nezvyklým obyvatelem kočičího útulku, najdete tu i zvířata, pro která byl primárně zřízen – a to jak malá hravá koťata, tak seniory. Azyl pro opuštěné kočky Lucky se v současné době stará zhruba o stovku koček. Kromě domu a zahrady totiž k azylu patří ještě depozitum, kde se starají o kočky s onemocněním FIV a FeLV. Pokud by vás zajímalo, kdo ze svěřenců Jany Zárubové je k adopci, můžete se podívat sem.

V útulku v současné době uvítají kvalitní krmivo (granule a masové konzervy), čistá a vydezinfikovaná škrabadla (kvůli možnému zavlečení nemocí) nebo finanční pomoc s kastracemi.

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro vašeho chlupáče na celý život.

K tématu

Tagy: kočky ježek útulek domácí zvířata volně žijící živočichové

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

Koronavirus

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.

Koronavirus

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

„Matematika je bohužel neúprosná. Pokud za středu přibude 14 tisíc nakažených, znamená to, že za 10 dní bude v jeden den potřebovat nově hospitalizaci 560–700 lidí,“ napsal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru. Podpořil tak slova premiéra Andreje Babiše (ANO), který v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS předpovídal dokonce 15 tisíc nově infikovaných covidem-19. Všemu napovídají čísla zveřejněná ke středeční 18. hodině, kdy přibylo 8 840 případů.

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama