reklama

Když v kočičím azylu najdou pomocnou ruku i ježci v nouzi

Jana Zárubová pomáhá už 27 let nejen nalezeným kočkám, ale i jiným zvířatům. Když našla před lety zraněného ježka, kterého záchranná stanice nepřijala, začala se pídit po radách, které by takovým ježkům pomohly přežít. A protože ježek je volně žijícím zvířetem a jako takového si ho lidé nesmějí nechávat doma, vznikla ježčí vesnička, která je spojením azylu a volné přírody.

reklama

Ježčí vesnička vybízí k představám o městečku zařízeném pro ježky. Skutečnost je ale zcela odlišná. Ježek je volně žijící živočich, který k životu potřebuje několik věcí – úkryt, potravu, vodu a volnou přírodu. V ježčí vesničce, která spadá pod kočičí útulek, tak najdete „jen“ zarostlou zahradu, která je z jedné strany neoplocená a ježci tak mohou jít, kam je napadne. Zároveň mají jistotu, že ve vesničce vždycky najdou dostatek potravy, vody i stinná zákoutí, kde se mohou uložit ke spánku.

I přesto, že ježci jsou poněkud nezvyklým obyvatelem kočičího útulku, najdete tu i zvířata, pro která byl primárně zřízen – a to jak malá hravá koťata, tak seniory. Azyl pro opuštěné kočky Lucky se v současné době stará zhruba o stovku koček. Kromě domu a zahrady totiž k azylu patří ještě depozitum, kde se starají o kočky s onemocněním FIV a FeLV. Pokud by vás zajímalo, kdo ze svěřenců Jany Zárubové je k adopci, můžete se podívat sem.

Kočička Stelinka už se nádherně zotavuje z operace oka. Vybrala si společnost Bublinky a Bubny. Jak vidíte, už je z ní...

Posted by Azyl pro opuštěné kočky "Lucky" on Wednesday, August 5, 2020

V útulku v současné době uvítají kvalitní krmivo (granule a masové konzervy), čistá a vydezinfikovaná škrabadla (kvůli možnému zavlečení nemocí) nebo finanční pomoc s kastracemi.

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro vašeho chlupáče na celý život.

K tématu

Tagy: kočky ježek útulek domácí zvířata volně žijící živočichové

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama