CNN Prima News Klatovsko

Klatovsko

Výpis příspěvků ke štítku „Klatovsko“

Za tragickou smrt šumavské legendy Emila Kintzla padlo obvinění. Muži hrozí tříletý trest

25. července 2022 15:58

Z usmrcení z nedbalosti obvinila policie dvaapadesátiletého lyžaře z Berounska, který se v březnu na sjezdovce v Kašperských Horách na Klatovsku srazil s osmaosmdesátiletým lyžařem a populizátorem Šumavy Emilem Kintzlem. Senior utrpěl zranění, kterým o dva dny později v plzeňské fakultní nemocnici podlehl. Za usmrcení z nedbalosti hrozí muži až tříleté vězení, informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Chlapce srazila motorka před očima babičky. Silnici na Klatovsku přebíhal s dalšími dětmi

13. června 2022 19:46

Tragický konec měla nedělní procházka skupiny dětí na Klatovsku. Teprve devítiletý chlapec tam zemřel po srážce s motorkou. Podle informací CNN Prima NEWS čtyři děti a babička jednoho z nich přecházely přes frekventovanou silnici. Jedno z dětí srazil 33letý motorkář. Na místo přiletěl i záchranářský vrtulník, lékařům se ale chlapce už nepodařilo zachránit.

Smrt dítěte na Klatovsku: Policisté obvinili otce z vraždy syna, pro muže požadují vazbu

8. dubna 2022 12:51

Policie ve čtvrtek obvinila šestačtyřicetiletého muže z březnové z vraždy nezletilého dítěte na Klatovsku, informovala v pátek policejní mluvčí Pavla Burešová. Podle neoficiálních informací 15. března v Dešenicích otec zabil čtrnáctiletého syna a pak se pokusil spáchat sebevraždu. Záchranáři ho tehdy odvezli do nemocnice v kritickém stavu.

Vylité řeky a desítky dětí evakuovaných z táborů. Bouřky hrozí i v pátek

8. července 2021 18:49

Česko zasáhly extrémně silné bouře a vydatné deště. Navečer se prohnaly přes Plzeňský kraj. Problémy byly i na Příbramsku, na Vysočině a východě Čech a v Jihočeském kraji. Tam dokonce na jedno z aut spadl strom, který zabil dva lidi. Hasiči zasahovali u několika set případů, tisíce domácností jsou bez elektřiny. Problémy způsobilo počasí také na železnici. Bouřky a intenzivní déšť zvedly hladiny několika menších toků, na třetí povodňový stupeň se dostala Úslava v Plzeňském a Novohradka v Pardubickém kraji.