reklama

Klaus má nové slovo – kovidismus. Farmaceutický průmysl se raduje z epidemie, řekl

Český exprezident Václav Klaus přišel s novým pojmem – kovidismus. Označuje jím paniku, kterou mezi lidmi způsobují politici a experti v reakci na pandemii koronaviru. Z té pak mají mimo jiné mimořádné zisky farmaceutické firmy. Bývalý prezident to prohlásil v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

reklama

„Pro mě je to přístup k tomu, co se dnes děje,“ vysvětlil Klaus v Partii výraz „kovidismus“ psaný s „k“ na začátku místo „c“. Řada politiků ve světě i u nás na koronavirovou krizi reagovala iracionálně. Klaus kritizoval také média, jež označil za „zesilovače paniky“. „Podařilo se jim vylekat lidi,“ dodal exprezident s tím, že když se dívá na televizi, všude vidí zdravotníky ve skafandrech, pacienty na JIP či budování polní nemocnice. „Váha, která se této věci dala, je absolutně neadekvátní,“ řekl Klaus.

Exprezident zmínil lékaře a farmaceutické společnosti, které podle něj z pandemie velmi profitovaly. „Farmaceutický průmysl žije z radosti z této epidemie. Má neuvěřitelné zisky, které by jindy nemohl získat,“ prohlásil Klaus. Podle něj navíc lékařská obec sehrála svoji roli v šíření paniky mezi obyvateli, protože se jen velmi málo lékařů odhodlalo vystoupit a promluvit opačně. „Selhal i lid zvaný medicínská obec,“ uvedl Klaus s tím, že cílem je „totálně zastrašovat“.

Bývalá hlava státu, která se mimo jiné netají odporem k nošení roušek, nicméně říká, že nemoc COVID-19 nepodceňuje. „Je to epidemie středně závažné nemoci chřipkového typu. Má následky a je nakažlivá,“ řekl Klaus, ale jedním dechem dodal, že by koronavirus neměl vést k panice lidí, ovlivňování ekonomiky a pohrávání si s psychikou národa.

K tématu

Tagy: lékaři Václav Klaus Partie Terezie Tománkové vláda koronavirus pandemie koronaviru panika

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama