reklama

Klaus má nové slovo – kovidismus. Farmaceutický průmysl se raduje z epidemie, řekl

Český exprezident Václav Klaus přišel s novým pojmem – kovidismus. Označuje jím paniku, kterou mezi lidmi způsobují politici a experti v reakci na pandemii koronaviru. Z té pak mají mimo jiné mimořádné zisky farmaceutické firmy. Bývalý prezident to prohlásil v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

reklama

„Pro mě je to přístup k tomu, co se dnes děje,“ vysvětlil Klaus v Partii výraz „kovidismus“ psaný s „k“ na začátku místo „c“. Řada politiků ve světě i u nás na koronavirovou krizi reagovala iracionálně. Klaus kritizoval také média, jež označil za „zesilovače paniky“. „Podařilo se jim vylekat lidi,“ dodal exprezident s tím, že když se dívá na televizi, všude vidí zdravotníky ve skafandrech, pacienty na JIP či budování polní nemocnice. „Váha, která se této věci dala, je absolutně neadekvátní,“ řekl Klaus.

Exprezident zmínil lékaře a farmaceutické společnosti, které podle něj z pandemie velmi profitovaly. „Farmaceutický průmysl žije z radosti z této epidemie. Má neuvěřitelné zisky, které by jindy nemohl získat,“ prohlásil Klaus. Podle něj navíc lékařská obec sehrála svoji roli v šíření paniky mezi obyvateli, protože se jen velmi málo lékařů odhodlalo vystoupit a promluvit opačně. „Selhal i lid zvaný medicínská obec,“ uvedl Klaus s tím, že cílem je „totálně zastrašovat“.

Bývalá hlava státu, která se mimo jiné netají odporem k nošení roušek, nicméně říká, že nemoc COVID-19 nepodceňuje. „Je to epidemie středně závažné nemoci chřipkového typu. Má následky a je nakažlivá,“ řekl Klaus, ale jedním dechem dodal, že by koronavirus neměl vést k panice lidí, ovlivňování ekonomiky a pohrávání si s psychikou národa.

K tématu

Tagy: lékaři Václav Klaus Partie Terezie Tománkové vláda koronavirus pandemie koronaviru panika

Další hlavní zprávy

Politika

Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha

Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha

Obhajoba svobody a snaha vyvést národ z nesvobody byl podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila bezprecedentní čin studenta Jana Palacha, který se před 52 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Počátkem roku 1969 tak učinil v pokusu o vyburcování lidí z letargie, do níž společnost upadala po srpnové okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. V den 52. výročí jeho činu Vystrčil s dalšími třemi senátory položil květiny a svíčky v místě, kde událost připomíná dřevěný kříž v chodníku pod Národním muzeem.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

Německo

Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře

Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře

  • Aktualizováno

Novým předsedou vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové se stal ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet, který ve druhém kole volby porazil bývalého šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze. Díky zvolení do čela strany se může před zářijovými parlamentními volbami ucházet o kancléřskou kandidaturu.

Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama