reklama

Pokuta za nenošení roušky? Žádné oznámení jsem nedostal, uvedl exprezident Klaus

Exprezident Václav Klaus zatím nezaplatil pokutu za nenošení roušky. Tu měla uložit pražská hygienická stanice a údajně měla být ve výši tří tisíc korun. Václav Klaus nošení roušek odmítá dlouhodobě. Bez roušky přišel 28. října k Obecnímu domu a 17. listopadu pak na Národní třídu.

reklama

Václav Klaus bojuje proti nošení roušek. A podle České televize měl za to, že se na veřejnosti objevil bez roušky, dostat třítisícovou pokutu. „Já jsem žádné oznámení o této pokutě nedostal,“ uvedl exprezident Václav Klaus.

K tématu

Na rozdíl od jiných akcí, kde se objevil bez ochrany úst a nosu, si na dnešním shromáždění k uctění památky Antonína Švehly exprezident roušku poměrně často nasazoval. Klaus má výhrady vůči reprodukčnímu číslu R i protiepidemickému systému PES.

„Zásadně protestuji proti schématu, metodě a schématu, kterým se ten PES počítá,“ upřesnil s tím, že v současné situaci odmítá další uzavírání provozoven nebo zákaz lyžování. „Určitě bych nedělal další plošné restrikce vůči restauracím, určitě bych nedělal plošné resktrikce vůči normálnímu životu lidí,“ doplnil.

Exprezident Václav Klaus bude zítra hostem Partie Terezie Tománkové. Startujeme na Primě a CNN Prima NEWS už v 11 hodin.

Tagy: pokuta Václav Klaus Partie Terezie Tománkové nenasazená rouška

Další hlavní zprávy

Liberecký kraj

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Politika

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na nedělní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil na dotaz ČTK. Hamáček na dotaz nereagoval. Podle spekulací médií má Petříčka ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec ČSSD Jan Birke.

Fotbal

Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu

Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu

Fotbalisté Slavie zvítězili v 26. ligovém kole v derby nad Spartou 2:0 a výrazně se přiblížili k obhajobě titulu. V Edenu v závěru první půle otevřel skóre Tomáš Holeš a v 81. minutě přidal pojistku střídají Stanislav Tecl. „Červenobílí“ vedou tabulku před pražským rivalem už o 17 bodů, i když Letenští mají dvě utkání k dobru. Slavia neprohrála už 13 soutěžních derby po sobě.

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby
Jste proruský, osočil Stanjura Havlíčka. Vše ruské není špatné, kontroval vicepremiér
Další články
reklama
reklama