reklama

Pokuta za nenošení roušky? Žádné oznámení jsem nedostal, uvedl exprezident Klaus

Exprezident Václav Klaus zatím nezaplatil pokutu za nenošení roušky. Tu měla uložit pražská hygienická stanice a údajně měla být ve výši tří tisíc korun. Václav Klaus nošení roušek odmítá dlouhodobě. Bez roušky přišel 28. října k Obecnímu domu a 17. listopadu pak na Národní třídu.

reklama

Václav Klaus bojuje proti nošení roušek. A podle České televize měl za to, že se na veřejnosti objevil bez roušky, dostat třítisícovou pokutu. „Já jsem žádné oznámení o této pokutě nedostal,“ uvedl exprezident Václav Klaus.

K tématu

Na rozdíl od jiných akcí, kde se objevil bez ochrany úst a nosu, si na dnešním shromáždění k uctění památky Antonína Švehly exprezident roušku poměrně často nasazoval. Klaus má výhrady vůči reprodukčnímu číslu R i protiepidemickému systému PES.

„Zásadně protestuji proti schématu, metodě a schématu, kterým se ten PES počítá,“ upřesnil s tím, že v současné situaci odmítá další uzavírání provozoven nebo zákaz lyžování. „Určitě bych nedělal další plošné restrikce vůči restauracím, určitě bych nedělal plošné resktrikce vůči normálnímu životu lidí,“ doplnil.

Exprezident Václav Klaus bude zítra hostem Partie Terezie Tománkové. Startujeme na Primě a CNN Prima NEWS už v 11 hodin.

Tagy: pokuta Václav Klaus Partie Terezie Tománkové nenasazená rouška

Další hlavní zprávy

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér
Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Při demonstracích na podporu Navalného bylo zatčeno přes 200 lidí
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama