Zbláznil jste se? Řidič pražské MHD volal policii na matku s kočárkem, strhla se ostrá hádka

Na sociálních sítích se objevilo video, které zachycuje, jak řidič pražského autobusu vyhazuje z vozu ženu s kočárkem. Jeho čin mezi komentujícími vyvolal bouřlivou diskusi, podle vyjádření pražské integrované dopravy měl ale její zaměstnanec na podobné jednání právo.

K incidentu došlo na lince 103 v pražských Ďáblicích. Ve voze byly dva kočáry. K jedné z žen přistoupil řidič a žádal ji, aby si i s kočárkem vystoupila. Odvolával se na přepravní řád.

„Tady máte napsáno jeden kočár, tak si to přečtěte, takže prosím,“ ukázal ženě řidič dveře. Ta ale vystoupit odmítala. „Vy nás tady nebudete vyhazovat s dětmi. Jste normální? S dětmi?“ rozčilovala se matka s kočárkem. Vystoupit nechtěla, řidič zase odmítl pokračovat v jízdě a zavolal policii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nic jiného než šlapání na hlavu by nepomohlo, brání se agresorka z Ústí. Napadenou zadrželi

„Mně to přijde strašné, aby mě někdo vyhazoval na mráz s dětmi,“ sdělovala přivolaným strážcům zákona. Jeden z nich jí sdělil, že ji k tomu v danou chvíli nenutí.

Tisíce lidí video komentovalo. Bylo jim líto ženy, zároveň se zastávali řidiče. „Oni v podmínkách opravdu mají vyhrazené jen jedno místo pro kočárky, ale řidič to má vyhodnotit podle počtu osob a místa v autobuse. A tady je prázdný autobus, takže řidič se choval jako kr***n,“ napsala jedna z uživatelek.

Řidič byl v právu

„Nechtěl vézt dva kočárky, protože místo je pro jeden,“ napsala další. „Pokud by jednu maminku vzal a nedej bože by se něco stalo, tak z toho bude mít řidič dost velký problém. Takže za mě, zachoval se správně,“ zastával se řidiče jiný komentující.

I podle přepravce byl řidič v právu. Žena ho měla poslechnout. „Řidič si pravidla vyložil až moc striktně, a i když autobus byl prázdný, tak bohužel nedovolil další kočárek. Nicméně, má to oporu v přepravních podmínkách a případný další kočárek je možné povolit, ale je to vždy na riziko toho řidiče,“ uvedl mluvčí Ropid Filip Drápal pro CNN Prima NEWS.

Žena své vyjádření k incidentu a následným reakcím na video napsala na sociální sítě. „Je to zážitek. Chodí mi stovky a stovky nenávistných zpráv a komentářů. V noci jsem musela vypnout zvuk. Lidi mi píšou soukromé zprávy abych chcípla, odebrali mi dítě, že by mi dali přes hubu a zmlátili mě železnou tyčí,“ uvedla.

„Určitě bychom byli rádi, aby k těmto situacím nedocházelo. Aby slušnost byla na obou stranách a řidič, pokud nedovolí přepravu dalšího kočárku, se pokusil situaci vysvětlit, pokud možno v klidu a zároveň, aby cestující pravidla respektovali,“ dodal Drápal.

Pražská integrovaná doprava nyní chystá informační kampaň, která má lidem pomoct zorientovat se v přepravních podmínkách tak, aby k podobným situacím docházelo co nejméně.

Tagy: