Kocourek Pilvi nejspíš sloužil jen jako nástroj na peníze

Kocourek, který dostal jméno Pilvi (finsky mráček), byl nalezen ve firmě s těžkým průmyslem, jejíž majitel je naštěstí velmi rozumný člověk a „kočkař“. Dlouhodobě spolupracuje s azylem Fousek na kastracích koček pohybujících se v areálu. A mnoha z nich se již společnými silami podařilo najít nové domovy. Tento kocour se ale na místě vyskytl nově a už podle jeho vzezření bylo jasné, že do smečky polodivošek nepatří, že se jedná o kocourka, kterého se někdo zbavil.

Pilvi je v azylu týden, je to nesmírně milé stvoření, bohužel velmi ztrápené a fyzicky nesmírně zanedbané. V nejbližších dnech ho čeká veterinární vyšetření, přeléčení zánětu kůže, kastrace a očkování.

„S areálem kovozpracujícího průmyslu jednoduše nesplynul, ačkoli to zřejmě ten, kdo ho tam vyhodil, zamýšlel. Dnes jsem se s Pilvim viděla poprvé, z hlavy a krku jsme společně sundali přes 20 klíšťat velkých jako korále, holili jsme tvrdé, plstnaté, smrduté a špinavé kusy něčeho, co dříve bývala srst. A dám ruku do ohně za to, že se jednalo o chovného kocoura, na kterém nějaký podnikavec slušně vydělával,“ popisuje stav nového kocourka Míša Baierová z azylu Fousek z. s.

Možná s odchodem jeho rozmnožovací formy, či zkrátka konce byznysu, byl odejit i kocour a ten si tedy opravdu sám venku neporadil. Z boků už mu srst odlysala a odpadla takřka sama, zbytek, co se nepodařil oholit dnes, bude muset dolů postupně.

Pilvi má na zádech něco jako krunýř, který mu i deformuje pohyb. Samotná kůže pod plstěným kabátem je zanícená a zřejmě ho velmi bolí. Další zjevná poranění nemá, až se trochu stabilizuje, zejména i po psychické stránce, čeká ho komplexní veterinární vyšetření.

Práce na jeho srsti trvala hodiny, Pilvi ani nehnul, držel, neohnal se, nezavrčel, chválí si Míša. A dodává: „Ani na vteřinu jsem nepochybovala, že by to udělal, i když trpí a není mu dobře, šel z něj klid, vděčnost a naprostá důvěra v to, že už mu nebude ublíženo. Slíbila jsem mu, že už se mu nestane nic zlého a že pomůžeme.“

Pilvi je dalším příkladem toho, co se děje s kočkami a psy, kteří přestanou vydělávat. Ne každé zvíře má to štěstí, že se dostane do spolku včas. Proto bychom na vás opět chtěli apelovat, abyste si pečlivě zajímali o to, odkud si zvíře pořizujete. Pokud lpíte na plemeni, zvolte ověřenou chovatelskou stanici, běžte na výstavy, zajímejte se. Pokud vám na plemeni nezáleží, adoptujte zvíře z útulku. Nic mezi tím není správné a podpoříte tak krutý byznys množíren.

Až bude kocourek zdravotně v pořádku, je možné se přihlásit jako zájemce o jeho adopci a to na e-mail: fousekkocky@gmail.com nebo na tel. 723 037 633.

Tagy: