reklama

Komentář: Jak Mirka zbořila Prahu i s půlkou Česka

Blíží se volby. Poznáme to podle toho, že se z řad některých opozičních stran ozývají stížnosti na malý zájem médií o zahajovací akce k předvolebním kampaním. Občanští demokraté ovšem své tažení za mandáty v krajských zastupitelstvech a Senátu odstartovali stylově. V souladu s heslem „Postavme Česko na nohy“ poslala Miroslava Němcová hned půlku republiky k zemi.

reklama

Vtip je v tom, že právě ODS svou předvolební kampaň zahájila už 2. června. Akorát si toho skoro nikdo vůbec nevšiml. Teprve až když ve středu Miroslava Němcová, kandidátka do Senátu v Praze, za pomoci větru zbourala mapu České republiky vytvořenou z pěnových dílků, veřejný prostor zaregistroval, že se něco souvisejícího s hlasováním chystá.

V onom videu, které se záhy stalo virálním, je úplně všechno. Nejvíce pak fakt, že kdo chce v dnešní době zaujmout (nejen) voliče, musí přijít s něčím, co vykukuje z každodenní šedi. V politice to platí obzvláště. Můžete mít skvělý program, ale když ho nabízíte nudně, bez chuti a bez zápachu, oslovíte stejně nanejvýš ty, kteří vás tak či tak volí. Což když chcete být vedoucí politickou silou v zemi, jaksi nestačí.

Zaujmout, překvapit, šokovat, probudit z letargie. Strana, která o sobě tvrdí, že je catch-all party, musí mít ve svém vedení „magory“ typu Novotného, stejně jako uhlazeného Kupku, „havloidku“ Němcovou nebo konzervativce jako Vondra. Koneckonců i Zahradil, který věčně bojuje bitvy dávné minulosti, je člověkem, který je vidět a táhne.

K tématu

Rozumím Petru Fialovi, že je unavený z věčných otázek, co říká na průzkumy veřejného mínění, které jeho ODS dávají jedenáct, maximálně patnáct procent. A také rozumím jeho protiargumentům, že jediným relevantním průzkumem jsou volby. Když na vás ale na Facebooku vyskočí sponzorovaný příspěvek se slepicí, která nechce žít v kleci, kroutíte hlavou. Chápejte, jsme uprostřed nejhlubší ekonomické krize od konce války a ODS voliče láká na lásku ke zvířatům.

Všiml si vůbec tým Petra Fialy, že bezprostředně po uvalení karantény na Česko vznikla platforma Koro-NERV? Proč se jí ODS nechopila a nezačala s ní intenzivně spolupracovat? Čekala, až to udělají jiné strany? Nevím, nerozumím a nechápu. Ale třeba je v tom schovaná nějaká sofistikovaná taktika, jako když se Rocky Balboa nechal od svých soupeřů nejprve pořádně „seřezat“ a pak teprve vyrazil na zteč a protivníka knokautoval. Uvidíme, jestli jedno virální video, kde na nohou zůstala stát pouze Morava a Slezsko, bude stačit.

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama